Zapraszamy na 3. FotoCzuły Koniec Lata – plenerowy piknik i nieformalne wydarzenie dla fotografujących, miłośników dobrej fotografii i mądrych podróży, związanych z grupą “Fotografowanie w Podróży”. Wstęp jest wolny.

Impreza odbędzie się w Czułej Stodole w Płazie, ul. Siemota 2E., pomiędzy Krakowem i Katowicami, niedaleko Chrzanowa, w starym sadzie w sąsiedztwie naszej czułej stodoły – tutaj odbędą się spotkania i pokazy oraz warsztaty fotograficzne.
🔸 To trzecia edycja pikniku, odbędzie się jak poprzednio w dniu symbolicznego „końca lata” czyli w ostatni weekend wakacji, w sobotę i niedzielę, 24 i 25 sierpnia 2024 roku. I jak w czasie poprzedniego pikniku, na uczestników czekają pokazy, warsztaty oraz – kolejny raz – Galeria Bezdomna.

🔸 🔸 🔸 PROGRAM IMPREZY 🔸 🔸 🔸

🔹 SOBOTA, 24 sierpnia
od godziny 11.00 – otwarcie bram czyli zaczynamy się schodzić w Czułej Stodole, czas na zrywanie papierówek z drzew i spokojne bujanie w hamaku, to czas na wieszanie fotografii w ramach Galerii Bezdomnej (wieszamy do godz. 14.00)
godz. 12.00 – oficjalne otwarcie pikniku,
– prezentacja najlepszych prac fotografek i fotografów z grupy FB “Fotografowanie w podróży”
– pokaz “Pomysł na krajobraz w podróży”: Mateusz Kuca (Góry w czerni i bieli), Irek Kapler (Islandia), Adam Jeżewski (Z Alp do Patagonii)
godz. 13.00 – 14.00 – warsztaty z Piotrem Trybalskim – “Co zrobić z archiwum zdjęć z podróży?”
godz. 14.00 – wernisaż wystawy fotografii w ramach Galerii Bezdomnej
godz. 15.00 – wernisaż wystawy Artura Pawłowskiego “Bałkańskie DNA”
do godz. 17.00 – czas wolny, rozmowy, wspólne fotografowanie i portretowanie w sadzie
godz. 17.00 – 18.00 – Julia Zabrodzka – “Nowe maski i stare falbany – opowieść o hiszpańskich fiestach” – spotkanie i pokaz fotografii
godz. 18.00 – 19.00 – Tomasz Gotfryd – “Portret nie zrobi się sam! O kreacji w portrecie pasowym” – warsztaty i pokaz fotografii
godz. 19.00 – 20.00 – Artur Pawłowski “Bałkańskie DNA” – pokaz fotografii i spotkanie autorskie
od godz. 21.00 – ognisko integracyjne
godz. 22.00 – pokaz filmu, niespodzianki
ok. godz. 01.00 – fotografujemy nocne niebo (jeśli aura pozwoli)
🔹 NIEDZIELA , 25 sierpnia 2024
ok. 10.00 fotospacer po Płazie i okolicy
godz. 14.00 – 18.00 – warsztaty: fotografujemy/portretujemy na XIII Zlocie Wiedźm i Czarownic na Zamku Lipowieckim
 
🔸 🔸 🔸 SZCZEGÓŁY 🔸 🔸 🔸
🔸 Galeria Bezdomna ponownie zagości w Czułej Stodole! Udostępniamy przestrzeń stodoły i sadu, gdzie każdy chętny może wywiesić i zaprezentować swoje prace. Wystarczy pojawić się na imprezie i przypiąć własną fotografie w przestrzeni wystawienniczej pomiędzy godz. 11.00 a 14.00. Format, wielkość dowolna – nie zapomnijcie przygotować kartki z tytułem pracy i własnym nazwiskiem.
🔸 Główną część programu stanowią pokazy i spotkania z fotografkami i fotografami. Zaczniemy od pokazu najlepszych fotografii minionego roku, autorstwa uczestników grupy „Fotografowanie w podróży”.
🔸 Mateusz Kuca, Irek Kapler i Adam Jeżewski z grupy “Fotografowanie w podróży” pokażą własny pomysł na fotografowanie krajobrazów. Odwiedzimy głównie góry, ale nie tylko.
🔸 W fascynujący świat hiszpańskich fiest zabierze nas Julia Zabrodzka. Julia Zabrodzka, fotografka i dziennikarka, która od lat pisze o miejscach, ludziach i zjawiskach społecznych. Współpracuje m.in. z “Polityką”, “National Geographic Traveler” i Travelmagazine.pl. Publikowała również w “The Guardian”, “Piśmie”, “Zwierciadle”, “Wysokich Obcasach”, “Podróżach” i “Voyage”. Wielokrotnie nominowana w konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo, dwukrotnie za zdjęcia z Hiszpanii. Laureatka Grand Press Photo, Leica Street Photo, Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej i Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret.
🔸 Tomek Gotfryd zdradzi nam tajniki pracy portrecisty prasowego. Ma na koncie ponad 100 okładek magazynów ilustrowanych i książek. Publikował m.in. w : Stern Magazine, Newsweek, Forbes, Sukces, National Geographic, Tygodnik
Powszechny ,Art Tak, Focus, Twój Styl, Puls Biznesu, Zwierciadło, Traveler, Usta. Jest autorem fabuł i filmów dokumentalnych, teledysków i reklam. Wykładowca akademicki w zakresie produkcji filmowej. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Laureat stypendium filmowego Fundacji im. A. Munka. Dwukrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Stypendium Grodzkiego
miasta Tarnów.
🔸 Artur Pawłowski wystąpi w podwójnej roli. Zobaczymy jego wystawę “Bałkańskie DNA” a później pokaz i rozmowę o tym jak fotografował największą na świecie imprezę w serbskiej Guczy, skupiającą setki tysięcy widzów i tysiące trębaczy. Artur miał 21 wystaw indywidualnych oraz 6 zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Pracował dla miesięcznika Podróże; tygodników: Przekrój, Polityka, Wprost, Spotkania, Ozon, Financial Times; Agencji Reporter i Forum oraz Życia Warszawy. Od 2001 współpracował z “National Geographic Polska”. Był laureatem Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej w 1993, 1994 i 2001r. i jurorem w konkursie Grand Press Photo w latach 2006 -2010 . O Arturze Pawłowskim powstała praca licencjacka na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2014r.
🔸Piotr Trybalski zaprosi wszystkich na praktyczne warsztaty pracy z archiwum fotograficznym. Co zrobić z kolekcją tysięcy zdjęć z podróży: różne kraje, różne tematy, różne miejsca i wydarzenia. Jak to połączyć i pokazać jako spójny projekt? Piotr od kilkunastu lat prowadzi Akademię Fotografa w Podróży. Jest dziennikarzem, fotografem, podróżnikiem i pisarzem. Podróżuję by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Zdobył tytuł „Travel Photographer of The Year”, nagrody i wyróżnienia w konkursach Leica Street Photo, Grand Press Photo, Urban Photo Awards, konkursie fotograficznym National Geographic. Jest autorem książek, m.in. „Fotograf w podróży”, i biografii reporterskich „Ja, pustelnik – biografia Piotra Pustelnika, „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, “Gdyby to nie był
Everest…”, “Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje”. Publikował m.in. w Outside Magazine, National Geographic, Polityce, Przekroju, Podróżach, Travelerze, Gazecie Wyborczej, Outdoorze, Na Szczycie.
🔸 To nie koniec atrakcji, nocną porą wybierzemy się na zdjęcia nocnego nieba i ścieżek gwiazd (zabierzcie aparaty, statywy i wężyki z interwałometrem!), zaś najbardziej wytrwali będą mogli w niedzielne dopołudnie fotografować jedną z najciekawszych panoram Beskidów i Tatr.
🔸 Imprezę zakończymy w niedzielę na kultowym już XIII Zlocie Wiedźm i Czarownic na Zamku Lipowieckim, gdzie będzie można się zmierzyć z portretem i reportażem.
🔸 W czasie trwania pikniku będzie można zostać sfotografowanym, będzie można kogoś sfotografować (zaproście znajomych!). Przez całą sobotę udostępniamy nasze plenerowe Czuła Studio – stodołę, malowniczy sad i łąkę do realizacji zdjęć portretowych. Można będzie użyć własnej lampy błyskowej albo fotografować w świetle zastanym.
 
🔹 W czasie imprezy planujemy:
– Dobre jedzenie i picie oraz coś na deser
– Długie rozmowy o fotografii i podróżach
– Konsumpcję papierówek prosto z drzewa
– Koce na trawie i hamaki do rozkoszowania się sielską okolicą
– Wieczorne ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek (także wegańskich)

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ale zachęcamy do wykupienia fundacyjnej cegiełki o wartości 100 zł, w ramach której każdy otrzyma:
– posiłek obiadowy (z napojem, wegetariański, sobota, ok. godz. 17.00)
– posiłek kolacyjny – ogniskowy (wege lub nie, sobota, ok. godz. 21.00)

Ilość cegiełek jest ograniczona, można je zamówić wpłacając kwotę na konto Fundacji z dopiskiem “Koniec lata”, nr konta 74 1140 2004 0000 3902 8033 8969.
 
🔹 Zakwaterowanie:
Można rozbić namiot (ilość miejsc ograniczona), postawić kampera, można też rezerwować zakwaterowanie w okolicy:
– Bolęcińskie Zacisze, ul. Zakopiańska, 32-540 Bolęcin (domki holenderskie, najlepiej w 4-5 osób)
– Agroturystyka Lipowiec, Lipowiecka 6A, 32-551 Wygiełzów
– Lawenda i Bluszcz, Podlesie 21, 32-551 Jankowice
– Domek gościnny przy Stajni Black&White, Zielona 8, 32-551 Olszyny (podobnie – dla 4-5 osób)
– Park Apartamenty Chrzanów, Oświęcimska 9a, 32-500 Chrzanów
– i jeszcze kilkanaście w Trzebini, Chrzanowie, Zatorze (najlepiej szukać przez Booking.com, ofert jest sporo)
 
Zapraszamy,
Dorota Kouba i Piotrek Trybalski
Organizatorem pikniku jest Fundacja Czuła Stodoła i Akademia Fotografa w Podróży.
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Powiatu Chrzanowskiego

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.