Fotograf w podróży – opinie, recenzje, gdzie kupić?

“Fotograf w podróży” – inspirujący przewodnik po świecie fotografii reporterskiej.

 

fotpod_okladka-509x600[1]Autor: Piotr Trybalski
Stron: 320

  • Sztuka utrwalania niepowtarzalnego klimatu miejsc i fascynujących kultur
  • Kadrowanie na ulicy – ludzie, portrety, wydarzenia
  • Techniki robienia zdjęć w trudnych warunkach pogodowych i zaskakujących sytuacjach
  • Tajniki fotografowania w czasie podróży rozmaitymi środkami lokomocji – od roweru po grzbiet wielbłąda i słonia
  • Sprawdzone porady podróżnika – fotografika, dziennikarza i organizatora wypraw ekspedycyjnych

Zobacz: cena, gdzie kupić

Książkę rekomendują:

Z przyjemnością przeczytałam tę książkę. Dobry fotograf to po trosze psycholog, który nie wchodzi z butami w czyjeś życie, ale wpierw umie pozyskać zaufanie osoby fotografowanej. Na zdjęciu zazwyczaj szukam “duszy” lub dobrej historii. Piotr daje celne rady jak zrobić zdjęcie, w którym jest to “coś”. 
Polecam wszystkim, którzy z aparatem wałęsają się po świecie i chcą przywieźć nieszablonowe ujęcia. 

KINGA BARANOWSKA, himalaistka

Polecam książkę “Fotograf w podróży” wszystkim tym, którzy chcą przywieźć ze swoich podróży przemyślane i wywołujące emocje zdjęcia zamiast setek przypadkowo pstrykniętych ujęć.  Dowiemy się z niej  jak wybierać sprzęt fotograficzny i jego funkcje, jak dbać o aparat i siebie (tak!) w trakcie podróży Najcenniejsze są praktyczne rady doświadczonego podróżnika i fotografa dotyczące robienia zdjęć i zachowania się  w różnych sytuacjach. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami autora z ciekawymi opisami, które pokazują jak ważne w fotografii jest świadome komponowanie kadru.

KATARZYNA MAZURKIEWICZ, podróżniczka, organizatorka Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA

Podziwiam fotografie Piotrka od lat. Tak, jak nawiązuje kontakt z fotografowanym człowiekiem – a na zdjęciu to widać zawsze – tak samo, za pomocą bezpośredniego języka, utrzymuje komunikację z czytelnikiem. W kolejnych lekcjach jest przekonujący, a zamieszczone fotografie i podpisy podpowiadają jak osiągnąć cel. Polecam!

MAREK TOMALIK, podróżnik, dziennikarz, organizator wypraw

Recenzje, opinie z mediów:
 

Jest to najlepsza z książek o tym rodzaju fotografii jaka znajduje się obecnie na rynku księgarskim – biorąc pod uwagę także publikacje w innych językach.

Marek Waśkiel | FotoGeA.com

 

Piotr Trybalski na pewno ma w sobie coś z Davida duChemina. I nie chodzi mi tylko o zamiłowanie obojga do podróży i fotografowania, ale o pewien specyficzny rodzaj wrażliwości, który pozwala im tworzyć wymowne kadry.

Dawid Markiewicz | Magazyn Literacki Fatalista

 

Książka to świetny poradnik dla tych, którzy wybierają się na fotograficzną wyprawę i chcą się do niej odpowiednio przygotować.

Digital Camera Polska

Otrzymasz mnóstwo praktycznych wskazówek i sprawdzonych recept na tworzenie klimatycznych zdjęć ciekawych ludzi i miejsc w nietypowych sytuacjach

Polska Gazeta Krakowska

Książkę czyta się jak dobrą powieść, bowiem napisana została językiem bardzo przystępnym i zrozumiałym dla każdego.

Projekt 50mm

 

Czy tak rozległy temat można, nie idąc na skróty zmieścić na 320 stronach? Okazuje się, że tak i zrobione jest to zgrabnie, rzeczowo i z polotem.

Zygmut Novák | Fotomargines.pl 

Zobacz co jest w środku

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.