Warsztaty fotograficzne – zapraszam na dwutygodniową fotowyprawę na Sri Lankę – warsztaty fotografii podróżniczej. To już czwarta edycja warsztatów. 

TERMIN: 1-15 grudnia 2024 WOLNE MIEJSCA: tak ZAPISY: ruszyły

Uwielbiam fotografować na Sri Lance. To kraj spokojnych, pogodnych ludzi, dla których spotkanie z fotografem to nierzadko przygoda nie mniejsza niż ta, której doświadczamy my – fotografowie. Lubię lankijskie krajobrazy, tak zróżnicowane, i to, że na tej niewielkiej wyspie można fotografować tak zróżnicowane tematy. To idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z fotografią podróżniczą. Na Sri Lance fotografujemy, szkoląc się w zakresie fotografii reportażowej, portretu i krajobrazowej.

 

Warsztaty trwają dwa tygodnie, każdy blok warsztatowy zaczyna się od wprowadzenie i omówienia tematu. Zdjęcia analizujemy na bieżąco w czasie trwania warsztatów. W czasie warsztatów jest bardzo dużo czasu na zdjęcia. Nigdzie się nie spieszymy, szkolenie i dobre ujęcia to najważniejszy cel wyprawy.

Jeśli jesteś początkujący lub średnio zaawansowany – pomogę Ci wejść poziom wyżej. Jeśli jesteś zaawansowany – stworzę Ci warunki do samodzielnej realizacji zadań fotograficznych, pomogę przy wyborze i ocenie zdjęć. 

DZIEŃ 1-2
Negombo, popołudniowe zdjęcia na plaży (rybacy, łodzie rybackie), odprawa przed warsztatami. O poranku kolejnego dnia fotografowanie w jednym z największych rybnych portów Sri Lanki –  rybacy wracających z połowu i targ rybny – jeden z najsłynniejszych na wyspie, przejazd w kierunku Sigirii, po drodze foto – stopy, m.in. w Pinnawela, gdzie fotorafujemy wielką gromadę słoni w czasie kąpieli w rzece 

DZIEŃ 3
Sigiria – wschód słońca na skale na przeciwko tej słynnej – Lwiej, później fografowanie Lwiej Skały, wpisanej na listę UNESCO- ostańca skalnego, górującego 300 m n.p.m. Dalej Dambulla, fotografowanie kompleksu siedmiu świątyń buddyjskich wkutych w skale, wpisanych na listę UNESCO. 

DZIEŃ 4
Wieczorne i dopołudniowe fotografowanie kolonialnego Kandy położonej w górach ostatniej stolicy syngaleskiego królestwa, zdjęcia na malowniczym targu. Zdjęcia pielgrzymów przybywających do Kandy. Wieczorem zdjęcia w Świątynni Zęba Buddy, gdzie przechowywany jest ząb Buddy: zrobimy reportaż z ceremonii odsłonięcia zęba.  

Rozpoczynamy realizację tematu fotograficznego: herbata. Odwiedzamy plantacje okolic Nuwara Eliya, fabrykę herbaty, domy zbieraczek. Dzień portretów i krajobrazów. 

DZIEŃ 6
 Fotografujemy “z pokładu” słynnego oil train, pociągu towarowo -osobowego na trasie do Ella. Sam pociąg i mijane stacje są wielką atrakcją fotograficzną. W Ella krótki trekking na Mały Szczyt Adama i zdjęcia zachodu słońca, po drodze fotografowanie tamilskich zbieraczek herbaty. 

DZIEŃ 8-9
Jedno z moich ulubionych i najciekawszych fotograficznie miejsc wyżyn lankijskich – Haputale. Fotografujemy słynne mgły o wschodzie słońca. Później zdjęcia pól herbacianych, słynne Lipton’s Seat  i zbieraczek herbaty: kończymy foto reportaż o herbacie na Sri Lance.  

DZIEŃ 10
 Tissamaharama – do południa fotografujemy piękne kompleksy świątynne – najstarsze, buddyjskie świątynie Sri Lanki. Popołudniem czeka nas safari fotograficzne w Parku narodowym Yala. Spróbujemy fotografować dziko żyjące leopardy, słonie, krokodyle, bawoły i inne.  

DZIEŃ 11
 Całkowicie zmieniamy klimat – tak dosłownie jak i fotograficznie. Jedziemy na wybrzeże, po drodze fotografujemy piękną świątynię w Dikwella, latarnia Dondra, w końcu docieramy do Mirissy, a tam fotografowanie surferów, zdjęcia zachodu słońca i nauka fotografowania na długich  czasach naświetlania z wykorzystaniem szarych filtrów. 

DZIEŃ 12
Eksplorujemy fotograficznie wybrzeże: Mirissa, Midigama, Weligama: fotografujemy surferów, rybaków na palach, wioski rybackie, sceny uliczne, portretujemy.

DZIEŃ 13
Zdjęcia w Galle, całodzienne fotografowanie fortu w Galle pochodzącego z holendersko – portugalskich czasów, street photo w Galle.

 O poranku zdjęcia na jednym z największych i najciekawszych targów rybnych. Później czas wolny w Galle, samodzielne fotografowanie, oglądanie zdjęć, dyskusje, zakupy.  

DZIEŃ 14
Powrót do Polski. 

Fotografujemy w małej grupie. Mam czas dla każdego – zarówno na detaliczne tłumaczenie zagadnień fotograficznych jak i wskazówki o charakterze koncepcyjnym. Wieczorami siadamy do zdjęć, oglądamy, dyskutujemy.  W czasie warsztatów jest bardzo dużo czasu na fotografowaine. Nigdzie się nie spieszymy, szkolenie i dobre ujęcia to najważniejszy cel wyprawy.

Zajęcia za reportażu fotograficznego, obejmujące portret społeczny, wybór zdjęć do reportażu, realizowane będą w oparciu o tematy:

 • uprawa i produkcja herbaty na wyżynach środkowej Sri Lanki (Nuvara Elija, Lipton Point)
 • szlak kolejowy przez wyżyny środkowej Sri Lanki (Ella, Haputale)
 • święto Full Moon Poya Day w świętym mieście buddystów (Kandy)
 • rybacy południowego wybrzeża (Gale, Unawatuna)

Zajęcia z portretu, realizowane będą w oparciu o następujące tematy i miejsca:

 • miasto kolonialne Gale
 • świątynnie buddyjskie południowego wybrzeża

Zajęcia z fotografii krajobrazowej, w tym technik naświetlania na długich czasach i technik hipefokalnych, realizowane będą w oparciu o następujące tematy:

 • mgliste krajobrazy okolic Haputale, Nuvara Elija, Ella
 • plaże południowego wybrzeża

Zajęcia z fotografii „adventure” realizowane będą w oparciu o następujące tematy:

 • surferzy południowego wybrzeża (Mirrisa, Weligama, Midigama, Koggala, Unawatuna)
 • dzikie zwierzęta (Yala National Park)

W związku z tym, że fotografowanie ma ogromny związek z panującymi na miejscu warunkami pogodowymi, program warsztatów może się zmienić – w uzgodnieniu z grupą. Celem warsztatów jest podnoszenie umiejętności w zakresie fotografii, stąd kładę nacisk na to by spędzić więcej czasu w miejscach, które szczególnie nadają się do fotografowania i wykonać więcej bardzo dobrych zdjęć. Na warsztatach nigdzie się nie spieszymy, bo czas poświęcony na wykonanie zdjęć wprost przekłada się na ich jakość. Często się zatrzymujemy – w zależności od warunków oświetleniowych – wracamy do tych samych miejsc. W programie warsztatów znajdują miejsca najbardziej malownicze, fotogeniczne, najciekawsze kulturowo, czyli takie, które dają największe szanse na podniesienie własnych umiejętności fotograficznych.

Jaka jest moja rola?

Odpowiedzialny jestem za wybór miejsca warsztatów, logistykę szkolenia oraz przygotowanie grupy do wykonywania zdjęć. Codzienne odprawy przed wyjściem mają pomóc w wyborze najlepszych kadrów, konfiguracji sprzętu i zadaniach fotograficznych. Wieczorne spotkania i wspólne oglądanie wykonanych zdjęć to czas podsumowań, korekty błędów i długich, prowadzonych w przyjemnej atmosferze rozmów o fotografii.  

Dla amatorów czy profesjonalistów?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą przywieźć dobre, emocjonujące fotografie. W warsztatach mogą więc uczestniczyć zarówno amatorzy, którzy dopiero zaczynają fotografować, jak i doświadczone osoby, które chcą fotografować w nowych miejscach, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego, spotkać grupę takich jak oni – fascynatów fotografii i spędzić czas w bezpretensjonalnej acz fotograficznie bogatej atmosferze.

Prowadzący warsztaty, opiekun na miejscu: 

Piotr Trybalski - Fotograf w podróżyPiotr Trybalski, fotograf, reporter, pisarz. Autor książek: Fotograf w podróży”, “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year, Leica Street Photo, URBAN Street Photo, finalista Siena International Photo AwardsGrand Press Photo, od lat prowadzi warsztaty edycji zdjęć i fotowyprawy. Publikował zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Focus, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl i Akademią Fotografa w Podróży. 

 • Więcej o mnie – tutaj

 

 

Mapa wybranych miejscówek:

 

Grupa: 11 osób
Cena : 4500 zł + 790 USD

W cenie złotówkowej: 

 • warsztaty fotograficzne z Piotrem Trybalskim
 • zakwaterowanie w hotelach turystycznych i pensjonatach
 • wszystkie śniadania
 • safari w parku narodowym Yala
 • transport grupowy
 • bilety wstępu
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie turystyczne
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena złotówkowa nie zawiera

 • opłaty programowej płatnej gotówką po przylocie po 790 USD,
 • biletów lotniczych,
 • wizy ( 50 USD, zakup online),
 • transferów (60 USD w obie strony),
 • napiwków,
 • wycieczek fakultatywnych (pokazy tańców z ogniem w Kandy)

Organizator warsztatów fotograficznych, prowadzący warsztaty: Piotr Trybalski
Organizator wyjazdu: Biuro Podróży Go Travel, wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod numerem 1519 i posiada gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki wydaną przez SIGNAL IDUNA Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., o numerze M 521667.


Rozpocząłem przyjmowanie wstępnych zgłoszeń. Decyduje kolejność zgłaszających. 

Aby zgłosić się na warsztaty fotograficzne należy przesłać deklarację udziału na email: piotr@trybalski.com. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku wolnych miejsc tworzona jest lista rezerwowa, w wybranych przypadkach – dodatkowy termin wyjazdu. Po otrzymaniu deklaracji zostanie wysłana umowa udziału w imprezie turystycznej oraz warunki płatności.