Kolejny producent oprogramowania zdecydował się na ten krok. Warty 59.95 USD  Perfect Effects 9 Premium Edition możecie pobrać za darmo…

…pod warunkiem, że jesteście użytkownikami serwisu 500px.com. Ale tylko w teorii, program może pobrać każdy ze specjalnej strony. Jeśli nie jesteś użytkownikiem serwisu 500px.com to zawsze możesz nim zostać, prawda?

Cóż, to już jakiś trend, że producenci oprogramowania udostępniają starsze lub niepełne wersje programów graficznych za free. Czuć w tym oddech Adobe Lightroom, którego i cena i fenomenalne możliwości edycyjne sprawiają, że większość fotografów nie wyobraża sobie życia bez niego (przynajmniej tak twierdzą niektórzy moi kursanci, zapoznani z możliwościami programu w czasie warsztatów, które prowadzę. O warsztatach – tutaj.)

Co potrafi Perfect Effects 9 Premium Edition? Prawie wszystko to co Lightroom. Prawie. Ale ma za to mnóstwo ciekawych presetów, pozwalających na uzyskacie interesujących efektów na fotografiach – zobaczcie załączoną kolekcję filmów.


Program można ściągnąć tutaj.

A jeśli nie chcecie programu – polecam presety do Lightrooma. Są naprawdę niezłe, o, tutaj.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.