Warsztaty dla osób, które chcą poznać potęgę programu Adobe Photoshop Lightroom i posiąść wiedzę oraz umiejętności wykorzystania zalet programu w podstawowej i zaawansowanej obróbce fotografii. Edycja dla początkujących  i osób posiadających niewielkie doświadczenie z programem. 


W ramach dwudniowych warsztatów zdobędziecie umiejętność sprawnego wykorzystania funkcji Lightrooma oraz poznacie tajniki przygotowania oraz obróbki zdjęć – tak by w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości jakie daje współczesna fotografia cyfrowa. Tylko dwa dni intensywnych warsztatów i Wasze zdjęcia zyskają zupełnie nowy, techniczny wymiar. Jestem absolutnie przekonany, że warsztaty całkowicie zmienią wymiar fotografii jaką dotychczas uprawialiście. Efekty warsztatów będą widoczne… już w czasie trwania zajęć!


Opinie uczestników warsztatów Adobe Lightroom:

“Krótko, zwięźle i na temat. Sympatyczna i pracowita atmosfera, dobre tempo, czas wykorzystany do maksimum. Dodatkowo wsparcie już po zakończonym kursie. Jeśli ktoś chce sprawnie porządkować i obrabiać zdjęcia to naprawdę warto skorzystać z tych warsztatów. Profesjonalizm w każdym calu!” Grażyna Suchodolska

“Z wyznawcy Photoshopa stałam się wielbicielem Lightrooma. Warsztaty bardzo inspirujące i  prowadzone przez człowieka z pasją – polecam zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów.” Kinga Kolendo

“Warsztaty bardzo ciekawe i fajnie prowadzone. Dla osób które zaczynają swoją przygodę z programem Lightroom Twoje warsztaty to kompendium niezbędnej wiedzy,które pozwoli samodzielnie pracować nad katalogowaniem i obróbką swoich zdjęć. Ja osobiście miałem już wcześniej kontakt z Lightroomem, jednak Twoje praktyczne wskazówki  i rozwiązania pokazały mi nowe oblicze tego narzędzia,  jak szerokie są jego możliwości, a także jak można sobie ułatwić i przyśpieszyć pracę nad obróbką zdjęć. Śmiało mogę polecić Twoje warsztaty wszystkim miłośnikom fotografii.” Grzegorz Kotula

“Warsztat był przeprowadzony w ciekawy i zarazem uporządkowany sposób. Wiedza podana w sposób, który przemawia dla osób zaczynających pracę z Lighthroom’em jak i tych znających już go co nieco.
Zaczynamy od podstaw – klawiszologia, poszczególne moduły programu. Szybko przechodzimy do ćwiczeń samodzielnych, aby móc samemu się przekonać jakie efekty możemy osiągnąć w Lightroom’ie. A na koniec – samodzielna praca nad swoimi zdjęciami.
Podejście praktyczne jest dla mnie największą zaletą tych zajęć. To co do mnie przemówiło najbardziej – pokazanie w jakich krokach powinniśmy pracować ze zdjęciem.
Krok po kroku aż osiągniemy zadowalający nas rezultat. Jak cofnąć zmianę lub stworzyć kilka wersji tego samego ujęcia i wybrać najlepsze. Każdy ma swój styl i to co było super na zajęciach to to, że Piotr z każdym oceniał kilka przygotowanych samodzielnie własnych zdjęć dając kilka rad lub sugestii co można poprawić, zmienić lub pokazać inaczej. Mnie to dało bardzo dużo, bo nauczyło jak można patrzeć na fotografię i widzieć coś więcej niż się widzi za pierwszym razem.
Polecam jechać do Krakowa – naprawdę warto.” Ryszard Brejnak

Polecam. Warto było zainwestować ten czas i pieniądze dla wygody jaką mam teraz!” – Ewa Dudzińska

 

[twenty20 img1=”10822″ img2=”10823″ width=”760″ offset=”0.5″]

 

“Tak naprawdę pierwszy raz korzystałam z LR i myślałam,że może nie nadążę,ale dałam radę;)
Warsztaty bardzo praktyczne,wiedza podana w przystępny sposób. Fajne jest to, że grupa nie była duża,można było sobie na wzajem pomagać i zadawać pytania w trakcie. Podobało mi się, że na końcu pokazywane były przez Ciebie po kolei obróbka danego zdjęcia,jak już trochę się nauczyliśmy korzystać z programu. Super warsztaty,dzięki i polecam!” Magda Czerska

Byłem na warsztatach z Lightrooma u Piotra w lutym. Polecam wszystkim, nie tylko początkującym. Warto było jechać na nie z Warszawy do Krakowa” – Marek Stor
Polecam” – Chris Gajos
“Warsztaty bardzo dobre, bardzo solidnie przygotowane, dobrze i przejrzyście ułożone. Wiedza podana z właściwym tempem, w odpowiedniej kolejności, czytelnie i jasno. Punktualność, rzeczowość prowadzącego, otwartość, pomoc dla wszystkich uczestników, kompetencja prowadzącego sprawiają, że warsztaty polecam każdemu, kto chce zapoznać się z Lightroomem i używać go w przyszłości”Włodzimierz Batóg

W ramach warsztatów omówimy tematy:

WPROWADZENIE:

 • Jak w maksymalny sposób wykorzystać obraz cyfrowy czyli RAW kontra JPEG
 • Work flow – przygotowanie stanowiska i… samego siebie do cyfrowej obróbki zdjęć
 • Struktura programu: od library po druk zdjęć czyli „zakładki”
 • Interface programu Lightroom – do czego służą poszczególne funkcje?
 • Pre-konfiguracja czyli nim zaimportujemy pierwsze zdjęcia do programu
 • Import zdjęć, zarządzanie bibliotekami zdjęć, obsługa katalogu zdjęć – kolekcje vs. katalogi
 • Praca nad kolekcją/katalogiem zdjęć: szybkie i skuteczne sposoby selekcji zdjęć
 • Eksport gotowych zdjęć: presety, formaty, przygotowywanie eksportu pod konkretne potrzeby (strona www, druk, prezentacja multimedialna, montaż filmu z zdjęciami)

berofe-after

KOREKTA WAD OPTYCZNYCH:

 • Korekta aberracji sferycznej
 • Korekta aberracji chromatycznej
 • Korekta winietowania
 • Wykorzystanie wbudowanych profili aparatów i obiektywów do automatycznej korekty

KOREKTA KOLORÓW:

 • Korekta temperatury barwowej zdjęcia
 • Korekta nasycenia i „brzmienia” kolorów

AUTOMATYZACJA PRACY – KOREKTA PODSTAWOWA OD A DO Z:

 • Korekta zdjęcia krok po kroku
 • Korekta zdjęcia krajobrazowego krok po kroku
 • Korekta zdjęcia portretowego krok po kroku
 • Automatyzacja pracy nad kolekcją zdjęć – przygotowanie i wykorzystanie presetów

PRACA NAD FOTOGRAFIĄ: KOREKTA DETALI:

 • Korekta tonów i funkcja clarity
 • Czytanie i wykorzystanie krzywej tonalnej
 • Lokalna korekta kolorów
 • Ostrzenie zdjęcia i redukcja szumów (usuwanie ziarna)

DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI:

 • Konwersja zdjęć do palety czarno białej
 • Konwersja zdjęć do palet kolorystycznych w stylu „Instagram”
 • Wykorzystanie presetów do konwersji czarno białej
 • Wykorzystanie presetów do konwersji kolorystycznej
 • Emulacja materiałów światłoczułych – konwersja zdjęć do palet „naśladujących” tradycyjne materiały światłoczułe, w tym kultowe Kodaki, Fuji, Illford etc.

 

EXTRA:

 • Przygotowanie gotowej galerii zdjęć do Internetu
 • Przygotowanie pokazu zdjęć na wielki ekran
 • Kalibracja monitora czyli jak kontrolować kolory na zdjęciu (na przykładzie monitora EIZO)
 • Praca z tabletem graficznym (na przykładzie tabletu HUION)

Informacje dodatkowe:

Kurs prowadzony jest na własnych komputerach kursantów. Uprzejmie proszę o ściągnięcie i zainstalowanie, na kilka dni przed warsztatami (nie wcześniej niż 5 dni, bo wersja demo ma ograniczony czas użytkowania) najnowszej  wersji  Lightroom Classic CC (uwaga, to BARDZO ważne: proszę NIE instalować programu Lightroom CC, ale CLASSIC CC) 7 dniowej – demonstracyjnej, ale w pełni funkcjonalnej –   dostępnej na TEJ STRONIE (plik instalacyjny waży ok. 900 MB).

Proszę to zrobić w domu, w czasie warsztatów nie będzie takiej możliwości.

Na zajęcia praktyczne proszę zabrać ze sobą minimum 20 zdjęć, nieobrobionych (wprost z aparatu), najlepiej w formacie RAW lub innej dostępnej, prezentujących różnorodne ujęcia: dzienne, nocne, krajobrazy, portrety, makro – tak by można było pracować na własnych zdjęciach.

Warsztaty potrwają dwa dni, 6 godzin każdego dnia z godzinną przerwą na lunch (we własnym zakresie). Przez cały czas trwania zajęć dostępna będzie kawa, herbata, woda, ciastka etc.

Ilość miejsc jest ograniczona do 15. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Nie chcesz przegapić kolejnych warsztatów? Zapis się do newslettera

O WARSZTATACH:

AKTUALNY TERMIN WARSZTATÓW:

 • XII edycja, 9-10 czerwca 2018, Warszawa.  15 miejsc. Miejsce: Galeria EIZO, ul. Wenecka 12

Cykl dwudniowy: sobota i niedziela, od godz. 10.00 do 17.00 (z przerwą godzinną) 
W cenie: uczestnictwo w warsztatach, kawa, herbata soki, woda i snacki w czasie trwania warsztatów.

Koszt uczestnictwa:

599  zł  ZAPISY

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu (email: piotr@trybalski.com, tel. +48 791 851 871)

O mnie:

Piotr Trybalski, autor książki: Fotograf w podróży”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo, finalista Grand Press Photo, Wielkiego Konkursu fotograficznego National Geographic. 

Od kilkunastu lat podróżuje, pisze i fotografuje. Jestem dziennikarzem i fotografem, publikowałem zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzę blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

Piotr Trybalski - Fotograf w podróży

Uczestniczyłem i współorganizowałem wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Moją pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jestem współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego “Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuję „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.