Warsztaty dla osób, które chcą poznać potęgę programu Adobe Photoshop Lightroom i posiąść wiedzę oraz umiejętności wykorzystania zalet programu w podstawowej i zaawansowanej obróbce fotografii. Edycja zdjęć w Adobe Lightroom dla początkujących i osób posiadających już doświadczenie z programem.
W ramach dwudniowych warsztatów zdobędziecie umiejętność sprawnego wykorzystania funkcji Lightrooma oraz poznacie tajniki przygotowania oraz obróbki zdjęć – tak by w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości jakie daje współczesna fotografia cyfrowa. Tylko dwa dni intensywnych warsztatów i Wasze zdjęcia zyskają zupełnie nowy, techniczny wymiar. Jestem absolutnie przekonany, że warsztaty całkowicie zmienią wymiar fotografii jaką dotychczas uprawialiście. Efekty warsztatów będą widoczne… już w czasie trwania zajęć!
W ranach warsztatów realizowanych w Galerii EIZO w Warszawie będzie możliwość pracy na profesjonalnych monitorach graficznych EIZO oraz bezpłatnej kalibracji własnych laptopów/monitorów.
Opinie uczestników warsztatów Adobe Lightroom:
“Krótko, zwięźle i na temat. Sympatyczna i pracowita atmosfera, dobre tempo, czas wykorzystany do maksimum. Dodatkowo wsparcie już po zakończonym kursie. Jeśli ktoś chce sprawnie porządkować i obrabiać zdjęcia to naprawdę warto skorzystać z tych warsztatów. Profesjonalizm w każdym calu!” Grażyna Suchodolska
“Z wyznawcy Photoshopa stałam się wielbicielem Lightrooma. Warsztaty bardzo inspirujące i prowadzone przez człowieka z pasją – polecam zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów.” Kinga Kolendo
“Warsztaty bardzo ciekawe i fajnie prowadzone. Dla osób które zaczynają swoją przygodę z programem Lightroom Twoje warsztaty to kompendium niezbędnej wiedzy,które pozwoli samodzielnie pracować nad katalogowaniem i obróbką swoich zdjęć. Ja osobiście miałem już wcześniej kontakt z Lightroomem, jednak Twoje praktyczne wskazówki i rozwiązania pokazały mi nowe oblicze tego narzędzia, jak szerokie są jego możliwości, a także jak można sobie ułatwić i przyśpieszyć pracę nad obróbką zdjęć. Śmiało mogę polecić Twoje warsztaty wszystkim miłośnikom fotografii.” Grzegorz Kotula
“Warsztat był przeprowadzony w ciekawy i zarazem uporządkowany sposób. Wiedza podana w sposób, który przemawia dla osób zaczynających pracę z Lighthroom’em jak i tych znających już go co nieco.
Zaczynamy od podstaw – klawiszologia, poszczególne moduły programu. Szybko przechodzimy do ćwiczeń samodzielnych, aby móc samemu się przekonać jakie efekty możemy osiągnąć w Lightroom’ie. A na koniec – samodzielna praca nad swoimi zdjęciami.
Podejście praktyczne jest dla mnie największą zaletą tych zajęć. To co do mnie przemówiło najbardziej – pokazanie w jakich krokach powinniśmy pracować ze zdjęciem.
Krok po kroku aż osiągniemy zadowalający nas rezultat. Jak cofnąć zmianę lub stworzyć kilka wersji tego samego ujęcia i wybrać najlepsze. Każdy ma swój styl i to co było super na zajęciach to to, że Piotr z każdym oceniał kilka przygotowanych samodzielnie własnych zdjęć dając kilka rad lub sugestii co można poprawić, zmienić lub pokazać inaczej. Mnie to dało bardzo dużo, bo nauczyło jak można patrzeć na fotografię i widzieć coś więcej niż się widzi za pierwszym razem.
Polecam jechać do Krakowa – naprawdę warto.” Ryszard Brejnak
“Polecam. Warto było zainwestować ten czas i pieniądze dla wygody jaką mam teraz!” – Ewa Dudzińska
[twenty20 img1=”10822″ img2=”10823″ width=”760″ offset=”0.5″]
“Tak naprawdę pierwszy raz korzystałam z LR i myślałam,że może nie nadążę,ale dałam radę;)
Warsztaty bardzo praktyczne,wiedza podana w przystępny sposób. Fajne jest to, że grupa nie była duża,można było sobie na wzajem pomagać i zadawać pytania w trakcie. Podobało mi się, że na końcu pokazywane były przez Ciebie po kolei obróbka danego zdjęcia,jak już trochę się nauczyliśmy korzystać z programu. Super warsztaty,dzięki i polecam!” Magda Czerska
“Byłem na warsztatach z Lightrooma u Piotra w lutym. Polecam wszystkim, nie tylko początkującym. Warto było jechać na nie z Warszawy do Krakowa” – Marek Stor
“Polecam” – Chris Gajos
“Warsztaty bardzo dobre, bardzo solidnie przygotowane, dobrze i przejrzyście ułożone. Wiedza podana z właściwym tempem, w odpowiedniej kolejności, czytelnie i jasno. Punktualność, rzeczowość prowadzącego, otwartość, pomoc dla wszystkich uczestników, kompetencja prowadzącego sprawiają, że warsztaty polecam każdemu, kto chce zapoznać się z Lightroomem i używać go w przyszłości” – Włodzimierz Batóg
W ramach warsztatów omówimy tematy:
WPROWADZENIE:
- Zarządzanie kolorem – jak panować nad tym co widać na zdjęciu
- Kalibracja monitora do edycji zdjęć
- Jak w maksymalny sposób wykorzystać obraz cyfrowy czyli RAW kontra JPEG
- Work flow – przygotowanie stanowiska i… samego siebie do cyfrowej obróbki zdjęć
- Struktura programu: od library po druk zdjęć czyli „zakładki”
- Interface programu Lightroom – do czego służą poszczególne funkcje?
- Pre-konfiguracja czyli nim zaimportujemy pierwsze zdjęcia do programu
- Import zdjęć, zarządzanie bibliotekami zdjęć, obsługa katalogu zdjęć – kolekcje vs. katalogi
- Praca nad kolekcją/katalogiem zdjęć: szybkie i skuteczne sposoby selekcji zdjęć
- Eksport gotowych zdjęć: presety, formaty, przygotowywanie eksportu pod konkretne potrzeby (strona www, druk, prezentacja multimedialna, montaż filmu z zdjęciami)
KOREKTA WAD OPTYCZNYCH:
- Korekta aberracji sferycznej
- Korekta aberracji chromatycznej
- Korekta winietowania
- Wykorzystanie wbudowanych profili aparatów i obiektywów do automatycznej korekty
KOREKTA KOLORÓW:
- Korekta temperatury barwowej zdjęcia
- Korekta nasycenia i „brzmienia” kolorów
AUTOMATYZACJA PRACY – KOREKTA PODSTAWOWA OD A DO Z:
- Korekta zdjęcia krok po kroku
- Korekta zdjęcia krajobrazowego krok po kroku
- Korekta zdjęcia portretowego krok po kroku
- Automatyzacja pracy nad kolekcją zdjęć – przygotowanie i wykorzystanie presetów
PRACA NAD FOTOGRAFIĄ: KOREKTA DETALI:
- Korekta tonów i funkcja clarity
- Czytanie i wykorzystanie krzywej tonalnej
- Lokalna korekta kolorów
- Ostrzenie zdjęcia i redukcja szumów (usuwanie ziarna)
DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI:
- Konwersja zdjęć do palety czarno białej
- Konwersja zdjęć do palet kolorystycznych w stylu „Instagram”
- Wykorzystanie presetów do konwersji czarno białej
- Wykorzystanie presetów do konwersji kolorystycznej
- Emulacja materiałów światłoczułych – konwersja zdjęć do palet „naśladujących” tradycyjne materiały światłoczułe, w tym kultowe Kodaki, Fuji, Illford etc.
EXTRA:
- Przygotowanie gotowej galerii zdjęć do Internetu
- Przygotowanie pokazu zdjęć na wielki ekran
- Praca z tabletem graficznym (na przykładzie tabletu HUION)
Informacje dodatkowe:
Kurs prowadzony jest na własnych komputerach kursantów. Uprzejmie proszę o ściągnięcie i zainstalowanie, na kilka dni przed warsztatami (nie wcześniej niż 5 dni, bo wersja demo ma ograniczony czas użytkowania) najnowszej wersji Lightroom Classic (uwaga, to BARDZO ważne: proszę NIE instalować programu Lightroom ale Lightroom CLASSIC) 7 dniowej – demonstracyjnej, ale w pełni funkcjonalnej – dostępnej na TEJ STRONIE (plik instalacyjny waży ok. 900 MB).
Proszę to zrobić w domu, w czasie warsztatów nie będzie takiej możliwości.
Na zajęcia praktyczne proszę zabrać ze sobą minimum 20 zdjęć, nieobrobionych (wprost z aparatu), najlepiej w formacie RAW lub innej dostępnej, prezentujących różnorodne ujęcia: dzienne, nocne, krajobrazy, portrety, makro – tak by można było pracować na własnych zdjęciach.
Warsztaty potrwają dwa dni, 6 godzin każdego dnia z godzinną przerwą na lunch (we własnym zakresie). Przez cały czas trwania zajęć dostępna będzie kawa, herbata, woda, ciastka etc.
Ilość miejsc jest ograniczona do 15. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Nie chcesz przegapić kolejnych warsztatów? Zapis się do newslettera
O WARSZTATACH:
AKTUALNY TERMIN WARSZTATÓW:
- XIV edycja, 7-8 marca, Warszawa. 15 miejsc. Miejsce: Galeria EIZO, ul. Wenecka 12
Cykl dwudniowy: sobota i niedziela, od godz. 10.00 do 17.00 (z przerwą godzinną)
W cenie: uczestnictwo w warsztatach, kawa, herbata soki, woda i snacki w czasie trwania warsztatów, kalibracja własnych monitorów
Koszt uczestnictwa:
699 zł
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu (email: piotr@trybalski.com, tel. +48 791 851 871)
O mnie:
Piotr Trybalski, fotograf, reporter, pisarz. Autor książek: Fotograf w podróży”, “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo, finalista Grand Press Photo, od lat prowadzi warsztaty edycji zdjęć i fotowyprawy. Publikował zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Focus, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl
- Nikon – Szeroki Kadr – Fotograf miesiąca, Piotr Trybalski, zobacz >>
- Nikon – Szeroki Kadr – Jak powstało to zdjęcie, zobacz >>
- Wirtualna Polska – Historia fotografuje się sama, zobacz >>
- Etnosystem – Słucham, dźwigam, czytam, fotografuję, zobacz >>