Serdecznie zapraszam na żeglarską  foto – wyprawę! Po wyprawie do Tajlandii i Kambodży, po zajęciach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Zakopanem przyszedł czas na nowe, fotograficzne doświadczenia. Fotografowałem już w czasie żeglarskich wypraw na Karaiby, w Grecji, okolicach Sardynii i Korsyki czy na Morzu Czerwonym, ale na Sycylii i Malcie jeszcze mnie nie było!

Wyjazd ma charakter towarzyski, zrzucamy się na łódkę i kapitana, jedzenie i opłaty portowe  – i płyniemy. W tym momencie jest tylko 3 wolnych miejsc (z ośmiu)!

Gdzie: Morze Śródziemne – Sycylia i Malta

Kiedy: od 17 do 24 czerwca

Jak: na jachcie, komfortowym 50 – stopowym S/Y Faraway – Benetau 50. UWAGA: to nie jest jacht czarterowy ale prywatna, świetnie wyposażona jednostka (opis poniżej), którą w ramach przysługi mam możliwość wypożyczyć (wraz z kierowcą 😉 )

Warsztaty prowadzi Piotr Trybalski

Autor książki: Fotograf w podróży”

Od kilkunastu lat podróżuje, pisze i fotografuje. Jest dziennikarzem i fotografem, publikował zdjęcia i teksty PiotrTrybalski[1]m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl oraz serwis internetowy dla pasjonatów sprawdzonych podróży GoPlanet.pl. Uczestniczył i współorganizował wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Jego pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jest współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego “Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuje „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.

Po co: pływać i rozkoszować się życiem morskim, nurkować w turkusowych wodach, zaglądać do zatoczek i miasteczek, m.in.: Trapani, Malta, Gozo, Sciaca, Marsala, Favignana . No i co najważniejsze: uczyć się fotografować, szlifować wiedzę, rozwijać fotograficznie.  Będę do Waszej dyspozycji przez cały wyjazd, można (a nawet trzeba) pytać, pytać, pytać. A  ja, w ramach wieczornych spotkań przed telewizorem, będę Was szkolił fotograficznie. Będziemy oglądać zrobione zdjęcia, analizować, poprawiać. Tak, by w efekcie urlopu nie dość, że wypocząć, złapać opaleniznę to na dodatek podnieść swoje umiejętności fotograficzne.

Koszty: wynajęcie łódki ze skiperem: ok. 16 800 zł co na 8 osób daje kwotę: 2,1 tys. zł x 8 osób.

  • składka na jedzenie, opłaty portowe, paliwo – czyli tzw. kasa pokładowa to ok. 200-250 euro/osobę (gotujemy sami śniadania i lunche, kolacje albo na łódce albo w knajpkach – jak nam będzie wygodnie)
  • dolot i powrót na Sycylię (Trapani) – lata Ryanair, bilety są od ok. 300 zł w obie strony (plus bagaż) – zależy skąd (KRK, WAW, WRO, RZE)

Jak się zgłosić:

  1. Napisać do mnie maila i z deklaracją (piotr@trybalski.com)
  2. Przelać kasę – warunkiem wyjazdu jest złożenie całej, 8 – osobowej załogi. To kosztowo optymalne rozwiązanie. Kapitan załatwia dla nas całą buchalterię z jachtem.
  3. Kto pierwszy – ten lepszy. Listę chętnych zamykamy 20 maja.
  4. W razie potrzeby pomogę w rezerwacji biletów w Ryanair

Opis jachtu:

FARAWAY POL 9494 jest jachtem znakomicie wyposażonym, zarówno nawigacyjnie jak i hotelowo. Posiada cztery kabiny z łazienkami, generator FISHER PANDA, odsalarkę SEAFARI 60L/h, klimatyzację/ogrzewanie, bogatą garderobę żagli przednich, nową nawigację serii RAYMARINE E120, autopilota, VHF, satphone IRIDIUM, DSC, EPIRB, radar 24Nm, AIS, TV 21 cali LCD /CD/MP/DVD i wiele, wiele innych urządzeń do komfortowej i bezpiecznej żeglugi na dowolnym akwenie na świecie.

FARAWAY POL 9494 jest jachtem bardzo dzielnym, szybkim i posiadającym ciekawy życiorys, który wzbogacają kolejne rejsy i wyprawy! Producentem jachtu jest znakomita francuska stocznia BENETEAU a projektantem jeden z najlepszych amerykańskich architektów jachtowych Bruce FARR.

S/Y FARAWAY został zamówiony przez szkockiego armatora Davida Warnock’a który w roku 2002 rozpoczął żeglowanie w Szkocji pod nazwą s/y Pegasus. W roku 2006 jacht wsławił się pierwszym samotnym rejsem dookoła Szkocji; dokonał tego Alan Rankin, który opisał swoją przygodę w książce SOLO ROUND SCOTLAND.  W 2007 roku jacht kupił Anthony Hornridge, który biorąc udział w regatach ARC przeprowadził go przez Atlantyk na sezon karaibski 2007/2008 . Jacht powrócił do Europy w lecie 2008 i odpoczywał, aż w stycznia 2010. Kolejny właściciel Hamish Chartres kupił jacht z zamiarem rejsu do rodzinnej Nowej Zelandii.  Rejs nie doszedł do skutku z powodów rodzinnych. W 2010 roku jacht przeszedł gruntowny remont w Anglii i zacumował u wybrzeży Wysp Kanaryjskich.

Polskie obywatelstwo otrzymał w październiku 2010 w Portugalii, od tego momentu jacht pływa pod polską banderą i nazywa się „FARAWAY”.

Zdjęcia łódki, na której płyniemy:

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.