W tegoroczne wakacje zapraszam Was na warsztaty fotograficzne w Berlinie i na Świętej Górze Grabarce. 

Lato za pasem, chociaż gdy patrzę przez okno to widzę, że przyszło, nim zadecydował o tym kalendarz. W tym roku ma być – podobno – szczególnie ciepłe, ale tak mówią co roku i co roku mają rację. Robi się cieplej. 

Tego lata zapraszam Was na dwa bloki warsztatów fotograficznych. Już w lipcu jedziemy do Berlina, żeby skupić się na fotografii street photo. W ramach czterodniowego wyjazdu, z aparatem w dłoni weźmiemy udział w słynnej paradzie Pride Berlin. Będzie więc mnóstwo okazji, by poznać tajniki streetu. W Berlinie mam swoje, ulubione miejscówki, miejsca gdzie uliczni fotografowie będę mogli poużywać. 

Warsztaty będą okazją by poznać zasady i tajniki fotografii uliczne. Nim ruszymy na ulicę, pokażę, objaśnię, wytłumaczę. W ramach poznawania teorii podzielę się z Wami moją wiedzą dotyczącą technik, socjotechnik i sztuczek, które ułatwiają działanie z aparatem, na ulicy. 

Jeśli Berlin to profanum, to dla przeciwwagi, już w sierpniu coś z przeciwnej strony barykady – warsztaty fotografii reporterskiej w jednym z najbardziej magicznych miejsc kultu religijnego, w jakim było mi dane fotografować – na Świętej Górze Grabarce. Zabiorę Was tam na święto, w czasie którego cerkiew i wzgórze odwiedzają dziesiątki tysięcy wiernych, prawosławnych. Będziemy tam przez trzy dni poznawać tajniki i zasady budowania reportażu, opowiadania historii za pomocą obrazu, wrażliwości, oka, kompozycji, koloru.

Ogromnie cieszę się na te warsztaty, bylem w Grabarce kilka razy i za każdym wyjazdem mówiłem – muszę wrócić tu za rok! Zazwyczaj mi się udawało, dziś chcę zabrać także Was. 

Na warsztatach zostały jeszcze pojedyncze miejsca, chętnych odsyłam na stronę:

# Warsztaty street photo w Berlinie, 25 – 28 lipca 2019, informacje i zapisu – tutaj

# Warsztaty fotografii reporterskiej w Grabarce, 17-19 sierpnia 2019, informacje i zapisy – tutaj

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.