Jak naprawić kartę w telefonie, w aparacie? Jak odzyskać dane z telefonu? Jak odzyskać dane z karty SD? Brzmi tragicznie, prawda? Już sobie wyobrażasz: na karcie świetne ujęcia, 8GB danych, zarejestrowanych w jakimś fenomenalnym miejscu. I nagle – nie działa, nic nie widać na wyświetlaczu, aparat pokazuje jakiś błąd, karta włożona do czytnika krzyczy error… Na szczęście to nie tragedia. Albo inaczej: to nie musi być tragedia, a jeśli już to nie ogromna tragedia tylko niewielka, “paroklatkowa” tragedia. Bo  istnieje oprogramowanie, które pozwala odzyskać całość lub znaczną część zarejestrowanych na karcie pamięci zdjęć. Zakładając, że:

 • obrazy zostały uszkodzone przed skopiowaniem karty do komputera
 • uszkodzona karta nie została sformatowana i ponownie zapisana (tak, są tacy, którzy myślą, że da się odzyskać zdjęci z poprzednich “wcieleń’ karty”…)
 • karta została przypadkiem sformatowana
 • karty nie da się odczytać z powodu jakieś, nieokreślonej awarii aparatu fotograficznego, mającej wpływ na zapis na karcie (np. wyładowanie baterii lub wyłączenie aparatu w czasie zapisu obrazów na karcie – czasem taki jest tego efekt)

… możesz odzyskać zapisane na karcie obrazy używając bezpłatnego oprogramowania ZAR Digital Image Recovery. Program pozwala na odzyskanie zdjęć także wówczas gdy aparat czy też Windows “nie widzi” karty.

 Jak się zabezpieczyć przed utratą danych: Zobacz. Kliknij.

Poniżej moja propozycja, a na końcu tego wpisu kilka cennych (bo zdjęcia, których nie uda się odzyskać kosztują znacznie więcej niż te, które mamy w komputerze po powrocie z wyjazdu fotograficznego) uwag – jak unikać sytuacji, w których szanse uszkodzenia karty znacznie wzrastają. Odzyskujemy uszkodzone zdjęcia, krok po kroku. Jak to zrobić:

 1. Zainstalować w komputerze bezpłatne oprogramowanie ZAR, klikając tutaj
 2. Podłącz do komputera czytnik kart pamięci i załadować do niego uszkodzoną kartę (lepiej nie korzystać z połączenia komputera i aparatu, czytnik jest tu bezpieczniejszym rozwiązaniem)
 3. Kliknąć plik i uruchomić program, pojawi się takie oto okienko, kliknąć Image Recovery (Free):

Odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonej karty 3. Wskazać źródło czyli czytnik kart (2), w którym znajduje się nasza, uszkodzona karta Jak odzyskać dane z karty SD 4. Po wybraniu czytnika kart klikamy NEXT (3) i zaczyna dziać się magia 🙂 5. Teraz spokojnie czekamy, magia się dzieje, na czerwono pokazują się nasze uszkodzone sektory karty pamięci. Im jest ich mniej tym większe szanse na odzyskanie większej ilości danych. Jak odzyskać dane z karty SD 6. Magii ciąg dalszy: wskazujemy zdjęcia, które chcemy odzyskać (lub całość karty – zaznaczając pozycję ROOT (4)) i klikamy Dalej (5)   7. Szczęśliwi wskazujemy katalog, do którego mają zostać skopiowane zdjęcia (6) i klikamy Start copying… (7) 8. I to już jest tyle w temacie? Tak. Dla pewności zerknijcie na listę aparatów i formatów plików, obsługiwanych przez program (referencyjna, nie oznacza to, że innych plików i innych aparatów program nie obsługuje… bo obsługuje, należy próbować). O czym warto pamiętać korzystając z kart pamięci? Albo inaczej: co robić, a czego nie robić, żeby karta pamięci służyła nam długo i bezproblemowo?

 1. Formatować, a nie kasować! Aparat daje te dwie możliwości ale Ty wybierz pierwszą – formatowanie karty. W ten właśnie sposób usuwaj z karty zgrane już do komputera zdjęcia.
 2. Nie doprowadzaj do sytuacji, w której wciąż fotografujesz, a bateria jest na wyczerpaniu. Zmień baterię na w pełni naładowaną odpowiednio wcześniej. Zapis zdjęcia na karcie i równoczesna utrata energii może się zakończyć uszkodzeniem karty. Weź tę radę pod uwagę zwłaszcza w czasie fotografowania w niskich temperaturach. Wówczas masz na prawdę niewielki wpływ na to kiedy wyładuje Ci się bateria.
 3. Nie wyłączaj aparatu w czasie zapisu z zdjęć na karcie – np. w sytuacji kiedy masz całkowicie wypełniony bufor aparatu (zdjęcia seryjne, zdjęcia seryjne w RAW-ach) i potrzeba kilku lub kilkunastu sekund, żeby zdjęcia zapisały się na karcie. To, że na wyświetlaczu masz już miniaturki zdjęć wcale nie świadczy, że zdjęcia zostały zapisane na karcie!
 4. Jeżeli zauważysz awarię – karta nie chce się odczytać – nie formatuj jej, nie kasuj i co najważniejsze – nie zapisuj nowych zdjęć. Po prostu wykorzystaj inne karty, a tę pozostaw, zajmiesz się nią w domu, stosując chociażby oprogramowanie, które Ci polecam.

Co zrobić, gdy ani komputer ani program ZAR nie widzi karty? Użyj programu HDD LLF Low Level Format Tool – po sformatowaniu karty tym programem komputer powinien ją widzieć. Ale odzyskanie z niej danych będzie niemożliwe.

Inne, bezpłatne programy do odzyskiwania zdjęć (w kolejności największej efektywności, ale to nie jest regułą!):

 

Ile warte były zdjęcia, które dzięki tej stronie udało Ci się odzyskać? 10 zł? 50 zł? 1500 zł? Firmy odzyskujące dane żądają nawet kilku tysięcy złotych za pomoc. Jeśli uważasz, że dzięki mojej publikacji odzyskałeś cenne zdjęcia – przekaż darowiznę w dowolnej kwocie na rozwój mojego serwisu. Wystarczy, że klikniesz i wybierzesz dowolną kwotę. Dziękuję!

…lub kup mi kawę 🙂

…albo i dużą kawę w jakimś tam S-Baxie 🙂

 

 • Monika

  Witam
  Jak wszyscy z nas mam problem z karta micro SD. Sprawa wygląda następująco. Wczoraj wróciliśmy z urlopu na którym oczywiście robiłam zdjęcia swoim telefonem (Galaxy A5 2017) w środku miałam kartę adata 32GB. Po powrocie wchodzę w galerię a tam nic. Zupełnie pusto. Okazało się że telefon w ogóle nie widzi karty. Wyjęłam kartę, włożyłam do innego telefonu nadal nic, do adaptera (próbowałam różnych) również nic. Nawet komputer nie pokazał że cokolwiek zostało podłączone. Karta jakby martwa. Czy jest szansa że karta została uszkodzona podczas skanowania bagażu na lotnisku? Telefon mi nie wypadł, nie wyjmowałam karty. Czy macie jakieś pomysły na odzyskanie czegokolwiek ?

 • Joanna

  Serdecznie dziękuję. Pół nocy odzyskiwałam i udało się. Mam ok 80 proc.zdjęć. Joanna.

 • ewa

  ;;;

 • ewa

  Lista aparatów i formatów plików obsługiwanych przez ten program sie nie wyświetla. Czy może ktoś ją zna?

  • Już zaktualizowałem link, dziękuję za sygnał. Ale nie przejmuj się nim za bardzo, niezależnie od tego jaki masz aparat i jakie pliki odzyskujesz – trzeba próbować.

 • Martyna Bluszcz

  co zrobić jeśli wszystkie pliki zaznaczają się na czerwono ?

  • To znaczy, że słabo widzę szanse odzyskania… Ale próbuj, kilka razy.

 • partakus

  Uratowało mi to życie, dziękuję bardzo 🙂

 • tomonp

  Wielkie dzięki za pomoc i wskazówki. Kawa gotowa :-). Pozdrawiam.

 • Julia Moskalowa

  Witam! Czy jest jakis ratunek dla karty jesli program ZAR nawet nie widzi? Wydaje mi sie ze karta uszkodzona mechanicznie bo lekko wygieta:(

  • Jeśli uszkodzenie mechaniczne – trzeba ja usunąć, program pomaga w uszkodzeniach logicznych…

 • czytelnik

  Witam Nie mogę otworzyć zdjęć z karty pamięci SD które odzyskałam mimo że mają rozszerzenia poprawne tj.takie jakie mają zdjęcia wykonywane tym aparatem wcześniej i które otwierają się poprawnie. Pojawia się komunikat “przeglądarka fotografii systemu windows nie może otworzyć tego obrazu ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji”. Proszę o pomoc co robię źle.

  • Patrycja Zabielska

   Mam ten sam problem. Czy znalazło się wyjaśnienie?

   • czytelnik

    Na razie nie. Myślę że oddam kartę do punktu specjalistycznego w celu odzyskania zdjęć.

    • Próbować ponownie, czy wielkość plików jest prawidłowa? Tyle samo MB ile oryginalnie?

 • Jagoda

  Witam. Mam problem z kartą micro SD. Robiłam zdjęcia aparatem, przez kilka dni, około 3 tys. zdjęć. Na komputerze widać, że zdjęcia są zapisane w kilku plikach (chociaż ja robiłam “jak leci”). Dwa z tych plików (tam jest najwięcej zdjęć), normalnie wyświetlają zdjęcia, które zresztą już przegrałam na kompa. Jest jeszcze kilka plików, w nazwach są jakieś dziwne robaczki, i ich otworzyć nie można. Widać, że one pamięć zajmują, czyli zdjęcia tam są, ale zobaczyć ich nie mogę. Jest na to jakaś rada? Zdjęcia ważne, z podróży, ja tam więcej nie pojadę. Proszę o radę.

  • Pisząc “w kilku plikach” masz zapewne na myśli “w kilku folderach”? Aparat podzielił pliki na foldery. Probowałaś zmienić nazwę folderów “z robaczkami”? Da się?

 • Małgorzata Berłowska

  DZIĘKUJĘ TO ZA MAŁO! Co najmniej duża kawa się należy 😀

 • Drab Dan

  Witam, mam problem z karta SD. Po odzyskaniu zdjec przez znajomego
  informatyka okazalo sie, ze wszystkie sa uszkodzone. Znajomy nie potrafi mi pomoc, moze Pan wie co zrobic. Pliki maja normalny rozmiar, ale nie otwieraja sie. To zdjecia mojek corki z pierwszych wakacji ech 🙁

  • A czy odzyskanie nie zmieniło rozszerzeń plików? Np. były JPEG a teraz są TIFF?

 • KRZYSZTOF CZERNIAK

  Witajcie i ratujcie program ZAR X stworzył mi 3 pliki o pojemnościach 30gb i 12 przykład 000007491839.RAW_PPM co to jest co zrobiłem źle poratujcie, z góry serdecznie dziękuje a karta w telefonie 64 gb

  • Tak się dzieje, gdy uszkodzona jest duża ilość danych. Spróbuj poskanować kilka razy.

 • Aneczka

  Witam mam taki problem iż rano dostałam na telefon komunikat brak karty pamięci chociaż kartą była włączona w telefonie i nie została wyciągnięta po wyciągnięciu jej z telefonu i włączeniu do komputera komitet wcale jej nie widzi tak jakby wcale nie była podłączona bardzo proszę o pomoc gdyż bardzo mi zależy na odzyskaniu zdjęć z karty

  • Wojciech Zarzyka

   Mam taki sam problem jak ty…wstaje rano i komunikat “brak karty pamieci” a potem już “karta pamięci pusta lub znajdują się na nie nieobslugiwane formaty” po czym komunikat aby ją sformatować…nie podjąłem tego kroku ale po włożeniu karty do adaptera i do laptopa karty nie widzi…może ktoś pomoże? Program Recuva i Zar nie dał rady bo nie widzi karty (chyba ze coś źle robie)…zależy mi bardzo na danych z karty bo…nie pomyślałem wcześniej i zostawiłem na niej ważne zdjęcia z mojego- jak i mojej córki- zycia..

   • A próbowałaś zmienić adapter?

    • Wojciech Zarzyka

     Zmieniałem adapter parę razy…na Kingston, Platinet, Sam Disk itp…i nic…po przeczytanie paru stron i forów stwierdziłem ze (i tego się obawiam) ze domowymi sposobami ciężko będzie coś zdziałać a firmy które się tym zajmują kasuje sporo grosza za odzyskanie danych (za 8gb kartę ok 400-500zl) wiec trochę sporo…przeczytałem ze dopóki nie jest karta sformatować a to “fizycznie “dalej wszystko tam jest …choć z drugiej strony niektórzy doradzają sformatować kartę a poznuej działać z jakimś dostępnym programen. ..ale obawiam się formatować. …doradźcie coś bo w nornalne jest ze nikt wspomnień mi nie odda a uwiecznione są one na tejże karcie. ..a jeśli nie nic innego jak miesięcznie odkładać do skarbonki i zlecić to komuś. ..choć koszt spory..

 • Jess Hart

  U mnie wyświetla się komunikat There are no devices compatible with Image Recovery mode. Proszę o pomoc. Bardzo zależy mi na odzyskaniu zdjęć z karty.

  • natalituro

   Miałam to samo. Po zmianie komputera na inny wszystko było w porządku, tak jak na zdjęciach powyżej

 • Bercia

  Witam, ja mam taki problem: wyjęłam kartę SD z telefonu żeby wrzucić zdjęcia bo pisało mało pamięci wewnętrznej, no i jak wyjęłam, to niestety nie mogę nigdzie odczytać zdjęć. W komputerze jest komunikat włóż dysk do stacji dysków choć jest ikona karty. Próbowałam programem Recuva i nic teraz próbuje DIGITAL IMAGE RECOVERY. Zobacymy niestety nie przyjmuje mi zdjęcia żeby dodać.

 • Jacek

  Hej, artykuł i w/w program uratował wszystkie pliki z uszkodzonej karty SD ! Karta przestała być widziana przez telefon po kontakcie z wodą. Po wyciągnięciu nic nie widziało karty (czytnik, telefon, adapter SD, aparat). Karta nie byle jaka bo SanDisk Ultra. Program ZAR ją jednak wyodrębnił i odzyskał wszystkie zapisane zdjęcia i filmy (ok 18gb). Po sformatowaniu karta działa jak nowa ! Podziękował za super pomocny artykuł.

 • Sam używam programiku Recuva wielokrotnie mnie ratował nie tylko w przypadku zdjęć, pozwala na odzyskanie także dokumentów, czy filmów. Jednak na fizyczne uszkodzenie karty nic nie pomoże.

 • Kuba

  A mi sie zepsuła karta SanDisk

 • agata

  WIELKIE PRZEOGROMNE DZIĘKI!! 2000 odzyskanych zdjęć z karty…uffff. Jesteś wielki!:)

 • Michał

  Witam serdecznie!
  Próbuję wszelkimi sposobami odzyskać zdjęcia z karty, którą używałem w telefonie, ale żaden program nie widzi danych. Karta przestała działać po spadnięciu telefonu i od tej pory wyświetla się komunikat : “karta uszkodzona”. Czy to ZAR czy Recuva itp. widzą kartę, ale zamiast pojemności 16 GB ,znajdują 30 MB, po skanowaniu jak wspomniałem żaden plik nie jest widoczny. Są to wszystkie zdjęcia dziecka, których przez bezmyślność nie skopiowałem na inny nośnik danych… Bardzo proszę o jakąś wskazówkę czy można je w jakiś sposób odzyskać

 • Iza

  Udało się odzyskać zdjęcia, lecz nie da się ich otworzyć, bo prawdopodobnie są uszkodzone. Bardzo proszę o jakieś wskazówki co dalej.

 • uszkodzona karta

  Problem jest taki, że te bezpłatne programy są bezpłatne tylko do etapu zaprezentowania wyniku skanowania karty, że na uszkodzonej karcie są pliki do odzyskania, lecz aby je odzyskać już trzeba zapłacić za wersję pełną. Nie są więc to bezpłatne programy lecz tylko bezpłatna reklama płatnego programu.

 • ilona

  Probowalam odzyskac tym programem zdjecia z karty sd, ktora prawdopodobnie jest uszkodzona. Nie widzi jej komputer z zadnym systemem (ani windows, ani linux, ani mac os). Niestety ten program tez nie widzi karty, po wcisnieciu “image recovery file” nie ma opcji wybrania karty. Co w takiej sytuacji? Prosze o pomoc, mam na tej karcie zdjecia z wakacji, ktore raczej wiecej sie nie powtorza :(((

  • Zbychu

   Mam podobny problem. W tracie kopiowania karta “zdechła” i nic jej nie widzi (ZAR niestety też). Jakieś szanse?

 • Asia

  Witam, odzyskałam wszystkie zdjęcia, ale się nie otwierają- jest na to jakiś sposób? Zawsze jest napisane “nieprawidłowe zdjęcie” czy coś podobnego 🙁 Proszę o pomoc.

  • A jakie mają rozszerzenia? Czasem jest tak, że np. odzyskujesz plik ABC.jpeg a program zmienia nazwę na ABC.tif – wówczas trzeba zmienić rozszerzenie programem np. Total Commander

 • Ilona

  Witam
  Chciałam zapytać czy jeżeli telefon przestał całkiem działać zn padł totalnie bez wcześniejszych objawów i nigdzie nie zdążyłam przenieść danych a głównie chodzi mi o kontakty i zdjęcia to jest szansa na odzyskanie ich bo chyba karta w takim przypadku nie została uszkodzona a ja zupełnie się nie znam na tych elektronicznych nowościach i nie mam pojęcia co zrobić w takim przypadku żeby to odzyskać i przełożyć do nowego telefonu
  Będę wdzięczna za wszelką pomoc oczywiście i podam nr tel do szybszego kontaktu
  Proszę o SMS a ja oddzwonię dziękuję

  • Wystarczy wyjąć kartę pamięci i skopiować ją do komputera. Proszę jej nie wkładać do nowego telefonu bo ten może chcieć ją sformatować.

 • Andrzej

  witam u mnie jest taki problem że karta zgubiła system plików i każdy sektor widzi jako Bad Sector… nie mam pojęcia jak się za to zabrać wszystkie programy z każdego forum przetrzepałem i albo mam Error Read Sector albo w ogóle próby nie podejmują.

 • Natalia

  Witam, mogę prosić po małą pomoc? Otóż mam taki problem. Robiłam zdjęcia telefonem (samsung), karta sd nie była oryginalna, ale zdjęcia zapisywało na niej normalnie do czasu.. Aparat w pewnej chwili się zaciął, ale po chwili wszystko działało normalnie. Na szybki podglądzie zrobione zdjęcia wyświetliły się normalnie, potem jak patrzyłam i je przeglądałam też były. Nagle niektóre zdjęcia (obraz) zaczął znikać. Pliki są normalnie widoczne na karcie (mają nawet rozmiar i format), jest brak obrazu. Przeskanowałam już ZARem, Recuva i Digital Image Recovery i nic.. czy jest jakakolwiek szansa by je odzyskać? Kiedy otwieram w przeglądarce obrazu wyskakuje następujący komunikat: “Przeglądarka fotografii systemu windows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych akutalizacji.”. Z góry dziękuję za pomoc.

 • Ola D

  nagle telefon przestał “widzieć” kartę microSD 32GB “EMTEC”.. jest na niej ok.3000 zdjęć.. wkładałam ją do innych telefonów.. tableta.. przez adapter do laptopa i nic… nie widzi jej nawet ten program 🙁 da się coś jeszcze zrobić ? bardzo proszę o pomoc

 • Łukasz Rozalewicz

  Witam ja mam następujący przypadek. Moja karta pamięci to 32 GB Micro SD SanDisk UHS I Class 10. Miałem zapisane około 50 megabajtów może mniej, ale nie więcej niż 50 MB samych zdjęć. Skasowałem te zdjęcia przez przypadek oczywiście. Skanowałem programem PhotoRec i Digital Image Recovery, z mizernym skutkiem, aby nie powiedzieć beznadziejnym. Ani jednego zdjęcia nie odzyskał z tamtych zdjęć an których mi zależy. Dodam że po usunięciu niestety za późno dowiedziałem się że należało bezzwłocznie wyjąć kartę ze smartphona i ją schować, była używana. Co najgorsza nakręciłem kilka filmów Full HD jeden o rozmiarze 3,79 gb i dwa powyżej 1 GB. Reszta poniżej 1GB. Proszę Was jeżeli Ktoś z Was miał podobny przypadek, możliwe że będzie mógł mi pomóc odzyskać utracone foty.

  Może są programy które podołają takim zabiegom formatowanie+ nadpisanie.

  Proszę o porady

  Z Poważaniem Łukasz

  • A próbowałeś opisywanym powyżej ZAR-em? Z jakim skutkiem?

   • Łukasz Rozalewicz

    Witam zrobiłem przed chwilą skanowanie ZAR-em free trial version i niestety nie znalazł mi ten program żądnych zdjęć oto screen z programu po skończonym skanowaniu.

    Czy wersja z kluczem licencyjnym ma większe możliwości ?

    Czy istnieje wersja professional tego ZAR ?

    • Spróbuj jeszcze odzyskać w wersji DATA RECOVERY. Zobaczymy jaki będzie efekt. Spróbuj też programem Recuva. Ale słabo to widzę 🙁

 • Barbara

  Dobry wieczór! Kupiłam kartę 8 Giga, sformatowałam na komputerze i pojechałam do zoo. Mnóstwo zdjęć a tu nagle wyskakuje komunikat, że karta nie jest sformatowana. Włożyłam do komputera-to samo. Naczytałam się co zrobić, ale tego “mirrora” nie da się zrobić, bo karta niesformatowana. No więc sformatowałam i biorę się za odzysk. 3 programy włącznie z Recuvą nic nie znalazły, jakiś zaawansowany program Ashampoo (wersja testowa, bo pełna ok. 70 zł) również nic. Proszę o pomoc. I jak to możliwe, że po sformatowaniu raz, żąda tego raz kolejny? Boję się, że teraz, gdy już drugi raz sformatowałam tę kartę, znowu dojdzie do takiej niespodziewanej sytuacji, a kolejna okazja do zdjęć to chrzest…Kupię kaw na cały tydzień;)

  • A próbowałaś ZAR-em? Jaki efekt?

   • Barbara

    Tak. Dwie zielone kratki, reszta wszystko na biało. Kilka zdjęć zrobiłam na próbę, już trzecią…Sytuacja się powtórzyła. Spróbuję tym Zarem jeszcze raz. Jak nie pomoże wyrzucam tę kartę.

 • dave

  cały czas zatrzymuje mi sie na 5% 🙁

 • Magda

  Serdeczne dzięki. Jesteś wielki. Dzięki Tobie właśnie “wróciłam z Zakopanego”. Programik super. Instrukcja świetna. A jutro pyszna kawka na dobry początek dnia.
  MAGDA

 • piotr

  witam, kupiłem aparat uzywany z kartą 1 gb nieznanej firmy i cos sie z nią dzieje po wlozeniu do czytnika, raz wyskakuje ze trzeba sformatowac , raz jej wogole nie widzi ,po probie sformatowania wyskoczylo ze sie nieda, jest jeszcze jakas szansa dla takiej karty ? pozdrawiam

  • NIeznana karta w kupionym aparacie? KOSZ. I to od razu 🙂

 • jaro

  juz sie cieszylem a tu nic, karta 16gb, 3 godziny skanowania i nie ma ani jednego zdjecia 🙁 zobacze jeszcz drugą opcją a potem recuva

 • Teresa Piotrowska

  Wielkie dzięki! Właśnie odzyskałam 170 zdjęć z wnuczką. Bezcenne!!!
  ( kawa w drodze )

  • Dziękuję 🙂 Napisałbym, że się polecam, ale w tej sprawie lepiej nie 🙂

 • Jacek Balcerowiak

  w moim przypadku nie działa nieodzyskałęm żadnych zdjęć niewłąncza mi się ten panel w którym mam wybrać nośnik

 • Anula67

  Czysta fantazja!!!
  Już myślałam, że zdjęcia przepadły. Pal licho te wcześniejsze, bo już przerzucone na dysk, ale ostatnie, wigilijne… Na szczęście są!!!

 • Monika

  WoW! Udało się, dziękuję!!! Kawa kupiona 😉

 • Piotr G

  Witam,
  Mam problem robiąc zdjęcia w Nef i Jpg (karta jakaś kiepska za kilka złotych ) kilka wyszło Ok reszta pokazuje się napis Nieprawidłowe zdjęcie te pliki zawierają jakieś dane ponieważ wielkość zdjęcia na to wskazuje.Zdjęcia które próbuję odzyskać są pamiątką rodzinną.próbowałem użyć programu ale dalej jest tak samo nic się nie naprawiło.
  Jeżeli możesz mi coś doradzić będę wdzięczny
  To że mam wyrzucić kartę to wiem 🙂

 • aleks

  Witam, Jeśli u mnie program nie widzi uszkodzonej karty to znaczy, że już z niej nic się nie wyciągnie? Gdy włożę do czytnika sprawną kartę to po naciśnięciu Image Recovery wyskakuje mi okienko z tą kartą a w przypadku uszkodzonej okienko z error: There are no devices compatible with Image Recovery mode.

  • Poradziłeś sobie z tym?

   • alekx

    Nie poradziłem.

    • Magda

     Mam ten sam problem. Również wyskakuje mi komunikat ‘There are no devices compatible with image recovery mode’. Czy można coś z tym zrobić?

 • andzia

  witam mam aparat canon 650 i karte kingston 32gb robilam zdjecia i wszystko bylo ok przegladam podczas robienia i wszystko bylo na koniec chcialam obejrzec wszystkie zrobione w aparacie i na koncu kilka mi pokazuje potem czesc nie pokazuje wyskakuje znak zapytania i cannot playback image i potem znowu sa zdjecia te zrobione na samym poczatku. czyli tak mam zdjecia pierwsze w srodku brak mozliwosci wyswietlenia i mam ostatnie. moze ktos mi pomoc sa to bardzo wazne dla mnie zdjecia i nie widze ich ani na aparacie ani na komputerze bardzo prosze o pomoc. z gory slicznie dziekuje

  • A próbowałaś użyć programu?

   • Andzia

    nie nie probowalam boje sie ze wszysto sie usunie

    czy mam uzyc programu tak jak w powyzszej instrukcji? na komputerze przy tych zdjeciach ktorych nie moge odczytac na aparacie pokazuje sie informacja :Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu,ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji”

    • Skopiuj zawartość karty na dysk, a potem użyj na karcie programu do odzyskiwania.

     • Andzia

      juz zaczelam proces z tym programem powyzej zobaczymy co wyjdzie mam wielka nadzieje ze odzyskam zdjecia … jak nie to nie wiem co robic pond 2tys zdjec stracone:(

     • Cierpliwości, to może potrwać od kilkudziesięciu minut do kilku dni nawet. A na przyszłość polecam lekturę: https://fotografwpodrozy.pl/zabezpieczenie-sprzetu/jak-chronic-karty-pamieci-aby-nie-zawiodly/ Zdjęcia tracimy ZAWSZE z powodu naszego zaniedbania/niewiedzy.

     • Andzia

      zdaje sobie sprawe ze to z mojej winy. Jestem amatorka ale lubie robic fotki. Musze sie podszkolic napewno przeczytam i dziekuje za odpowiedz i pomoc mam nadzieje ze wszystko pojdzie ok i odzyskam zdjecia:)

     • Andzia

      widze ze kilka na zielono sie swieci tych kwadracikow a wiekszosc na granatowo na czerwono nie ma zadnego. czy cos zlego oznaczaja te na zielono?

     • Andzia

      niestety nie pomoglo nic nie wyszukalo jak mam znalesc na karcie program do odzyskiwania? mam to zrobic na aparacie czy na komputerze?

 • Choyrack

  Witam, właśnie wziąłem się za odzyskiwanie danych z mojej kart SDHC 8GB. Robiłem normalnie zdjęcia, aż pewnego razu po włączeniu aparatu pojawił się tylko komunikat z zapytaniem czy sformatować kartę, po włożeniu do czytnika w komputerze jest to samo i jak kliknę pomiń to wyskakuje jakiś błąd. Spróbowałem ZAR-em i trwało to dość szybko i nie było żadnych BAD SECTOR lecz na końcu odzyskało mi 6 plików. Był główny folder RAW w którym był folder z Jpegami i folder z filmami. Po kliknięciu na folder ze zdjęciami wyświetliło się 6 plików z rozszerzeniem Jpeg lecz każdy ważył ok 1GB i nic z nim się nie dało zrobić. Po ściągnięciu ich na komputer oczywiście nie mogę tego otworzyć. Można jakoś zmienić format odzyskiwanych plików w ZAR w wersji demo ?

  • Spróbuj ponownie, albo i użyj odzyskiwania danych zamiast zdjęć – opcja Data Recovery.

   • Choyrack

    Niestety nic nie pomogło, podrzucam screena jak to wygląda po odzysku przy opcji odzyskiwania zdjęć, przy odzyskiwaniu danych program nie wykrył nic ;( Zastanawia mnie jeszcze napis pod spodem “Selected 6687,0 MB in 6 files and 63 folders” Tylko gdzie są te foldery ?

 • Andrzej

  Mam problem z kartą memorystick, bo tylko widać parę zdjęć na kompie, wszystkie są natomiast widoczne tylko poprze Tv i BR, oprócz tego pojawiły się jakieś katalogi z chaszczami, jak mam je teraz odzyskać?

 • Sandra

  Dzień dobry. Ile może potrwać takie odzyskiwanie? Włączyłam program wczoraj i trwa już 27godzin i 10 minut i zrobiło 28%. Zatrzymuje się na długo przy każdym uszkodzonym sektorze. Zaczynam się zastanawiać czy to nie będzie trwało kilka dni patrząc, że w 24h zrobiło 28%.

  • Może potrwać nawet tydzień. Cierpliwości 🙂

   • Sandra

    Dziękuję za odpowiedź! W takim razie jestem cierpliwa. Najgorzej, że komputer musi być włączony, ale czego nie robi się dla zdjęć z karty. Gorzej co z filmikami, ten program odzyska tylko zdjęcia z tego co rozumiem?

    • Sandra

     6 dni czekania – skończył – zaznaczyłam folder do zrzutu – klikam START i program się zaciął – normalnie zasłabłam jak to zobaczyłam. 6 dni pilnowania komputera, aby nikt nie wyłączył programu, co godzinę kontrola, a tu taki pech. Brak odpowiedzi pokazał zaraz po rozpoczęciu kopiowania.

 • Michel

  Dziękuję! Dzięki Panu odzyskałam zdjęcia, o których powiedzieli, że są nie do odzyskania 🙂

  • Bardzo proszę, można mi kupić kawę – przycisk powyżej 🙂

 • Zorro

  Witam. Karta wpięta w adapter i włożona do komputera, lecz niestety po naciśniściu Image Recovery(free) wyskakuje Error: there are no devices compatible with Image Recovery mode
  Szkoda mi trochę zdjęć z Paryża.
  Da się może coś zrobi?
  Pozdrawiam

  • Spróbuj opcji Data Recovery albo programu Recuva – link masz w poście.

   • Zorro

    niestety nic nie pomaga, próbowałem Card Recovery i również nic.

 • Karolina

  Witam, dzięki programowi udało mi się odzyskać zdjęcia z karty cf (mimo, że jestem laikiem w dziedzinie tego typu programów). Niestety nie potrafiłam ręcznie ustawić rozszerzenia RAW i zdjęcia zapisały się w TIFFach. Jak należało to zrobić? Mam też problem z tego powodu, że zdjęcia kompletnie się pomieszały. Czy mogę w jakiś sposób poukładać jej w pierwotnej kolejności?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  • Kolejności raczej nie odzyskasz. Zainstaluj sobie program TOTAL COMMANDER w zakładce PLIKI masz “narzędzie do wielokrotnej zmiany”. Jednym klikiem zmieni Ci rozszerzenia we wszystkich plikach.

   • Karolina

    Bardzo dziękuję, spróbuje. Pozdrawiam serdecznie

 • Grzegorz

  Witam serdecznie!
  Program odzyskał mi różne pliki, są nazwy, właściwe rozszerzenia, ale żaden się nie otwiera…
  Komunikat “plik prawdopodobnie, zniszczony, uszkodzony, za duży…”
  Co w tej sytuacji?

  • a wyślij mi jakiś, który wg. Ciebie jest np. jpeg-iem.

   • Grzegorz Kapuściński

    Przesłałem na maila i jestem ciekaw, czy coś się uda z nimi zrobić.

 • Magda Łapińska

  A co, jeżeli to nie pomogło – wszystkie pliki oznaczone są na czerwono? Czy jest jakakolwiek nadzieja? – dane z karty są naprawdę bardzo ważne

  • Magda, a co to znaczy, że oznaczone na czerwono? Dodaj screena ze skanowania.

   • Magda Łapińska

    “Teraz spokojnie czekamy, magia się dzieje, na czerwono pokazują się nasze uszkodzone sektory karty pamięci. Im jest ich mniej tym większe szanse na odzyskanie większej ilości danych.” U mnie wszystko oznaczone jest jako Bad Sectors.

    • Okej, czyli sektory są na czerwono, nie pliki. I jaki jest efekt finalny skanowania. Co otrzymujesz w kroku 6?

     • Magda Łapińska

      Uzyskałam jedno zdjęcie do odzyskania – w trakcie odzyskiwania program się zawiesił i teraz przy próbie ponowienia wyskakuje komunikat “enumarating devices, please wait” i program zawiesza się

     • Zacznij wszystko od nowa. W momencie odzyskiwania – tego jednego zdjęcia – niczego nie rób. Poczekaj. Może to potrwać nawet kilka godzin. I zrestartuj komputer. Rozumiem, że kartę włożyłaś – odzyskując – do czytnika/slotu na karty w komputerze?

     • Magda Łapińska

      Nie, włożyłam do zewnętrznego czytnika kart. Spróbuję jeszcze raz i dam znać jak poszło, dziękuję bardzo.

     • Magda Łapińska

      Tak spróbuję zrobić. Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie – z jakiej przyczyny mogło się stać coś takiego? Użyłam praktycznie nowej karty Kingstona, po prostu w pewnym momencie odmówiła posłuszeństwa. Czy jest to podstawą do reklamacji?

     • Niezależnie od efektu po formacie (jeśli nawet aparat będzie normalnie widział i kartę i na niej zapisywał) – karta jest do kosza. Zbyt duże ryzyko. A jeśli jest nowa – reklamacja obowiązkowa. Opisz problem, odeślij i domagaj się nowej lub zwrotu kasy.

     • Magda Łapińska

      Ok. Chciałam sformatować ją HDD Low Level Format Tool, ale nawet ten program jej nie widzi. W każdym razie dziękuję za tak szybką pomoc 🙂

     • Spróbuj raczej formatować w aparacie niż w komputerze.

     • Magda Łapińska

      Próbowałam najpierw – również nic z tego

     • Magda Łapińska

      Niestety teraz już nie widzi tej karty, na drugim komputerze również

     • Cóż, to ostatnia szansa – format karty. I potem odzysk. Aczkolwiek szanse na to, że odzyskasz są już dość małe.

 • max699

  Witam, sytuacja u mnie wygląda następująco. Błąd aparatu canon 6d a po włączeniu część plików nie nadaje się do odczytu. Niby pliki RAW są ale nie da się ich odczytać. Jest jakiś sposób na uratowanie danych? Może jest sposób na wyciągnięcia choćby jpg ?

  • Aparat czy komputer nie widzi plików? Napisz coś więcej. Czy wielkość plików się zmieniła? Spadała, wzrosła?

   • max699

    pliki są widziane w komputerze jak i w aparacie jednak nie da się ich otworzyć. Pliki są w wielkości odpowiadającej rawom z tego modelu. Z tego co udało mi się ustalić to karta może być nie oryginalna a druga jaką kupiłem razem po testach zachowuje się tak iż do połowy zapełnia się prawidłowo a później mimo iż ma jeszcze wolne miejsce nadpisuje pliki na te już zapisane. Na karcie nie ma żadnych oznaczeń oprócz nalepki SanDisk i oczywiście opakowania które wygląda jak oryginalne. Zwróciłem uwagę dopiero po fakcie. Ale ostrzegam innych. Sprzedawca chyba wie czym handluje bo nie zaprzeczył i chce oddać kasę i prosi o zwrot karty. Szczęście w nieszczęściu, że pliki nie były na tyle kluczowe dla klienta by mi zaszkodzić ale nauczka na całe życie jest. Karta poszła do laboratorium ale również nic nie wyszło. Pozdrawiam i dziękuje za temat z którego sporo się douczyłem 🙂

 • Daniel

  Co zrobić, gdy ani komputer ani program ZAR nie widzi karty? Użyj programu HDD LLF Low Level Format Tool – po sformatowaniu karty tym programem komputer powinien ją widzieć. Ale odzyskanie z niej danych będzie niemożliwe.
  Wydaje mi się, że moja karta kwalifikuje się do tej grupy. A zależy mi na zdjęciach na niej zawartych. Mam microSD 16GB. Używana była na kilku tel. Ma około 2/3lat. Telefony jej nie widzą, czytnik w laptopie również (drugą dla porównania widzą). Twój program również nic nie widzi. Jest jakaś szansa na odzyskanie tych danych? Czy mogę już usiąść i płakać?

  Obecnie skanuje (chyba tę kartę) programem CardRecovery v6.10 z linku. Nie wiem jakim cudem w sumie. Zaznaczyłem czytnik G: podałem wielkość nośnika (były dwie opcje w MB i GB, domyślnie 32MB, ja podałem 16GB) Teraz skanuje od 1h, zostało jeszcze 4,5h, ale wciąż nic nie wykrył. Pokazuje Storage Size: 15258 MB. No i COŚ skanuje, tylko czy aby na pewno moją kartę?
  Czy ma sens dalej to skanować? A może warto zanieść te karte do specjalisty, ile skasowałby mnie za taką usługę?

  • Warto skanować jeśli widzi, proces może trwać nawet tydzień. Cierpliwości. Daj znać jaki efekt.

 • Katarzyna Wankiewicz-Saad

  Wydaje mi się ,że program nie jest w stanie mi pomóc, użyłam w.w program i odzyskałam zdjęcia (ale nie mogę ich odtworzyć w żadnym programie) tak samo z filmikami. Moja sytuacja wyglądała tak ,że posiadam 32 GB kartkę ,która okazała się fałszywa… gdy mój telefon zażądał zgrania zawartości z telefonu na kartę pamięci z powodu braku miejsca na telefonie – zrobiłam to i po kilku minutach nie mogłam odtworzyć moich zdjęć. Teraz spróbowałam programu ale niestety nie pomógł (bo nie mogę ich odtworzyć) POMOCY 🙁 Gdy próbuję odtworzyć zdjęcie lub filmik wyskakuje komunikat, że “Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku. Odtwarzacz może nie obsługiwać tego typu pliku lub kodera-dekodera użytego do skompresowania pliku” lub AdobeReader podobnie informuje. CO MAM ZROBIĆ JEST JAKAŚ SZANSA ?

  • Spróbujmy uporządkować:
   – masz kartę (nie wiem co to “fałszywa karta”) w telefonie
   – zgrałaś na nią zdjęcia i filmy
   – telefon widzi? Nie widzi karty? Widzi kartę ale nie widzi plików? Widzi kartę i pliki ale nie może ich otworzyć? Podaj więcej informacji
   – czy wyciągnęłaś kartę z telefonu i włożyłaś do czytnika i potem użyłaś programu?
   – czy komputer widział pliki PRZED użyciem programu?
   – co odzyskał program? Ile plików? Jakie mają rozszerzenia?

   • Katarzyna Wankiewicz-Saad

    Witam ponownie, przepraszam za brak odzewu. ‘karta fałszywa’ oznacza że sprzedawca mnie oszukał karta ma 32 GB ale nie działa prawidłowo, ponieważ, gdy zgrywałam wcześniej na nią z mojego telefonu zawartość, aby zwolnić miejsce w pamięci wewnętrznej- to udało mi się i karta działala prawidłowo wraz ze zdjęciami i filmikami,ale gdy kolejny raz telefon zarządal zgrania zdjęć z pamięci wewnętrznej na pamięć zewnętrzna czyli na kartę pamięci -następnie po zakończeniu przesyłania danych chciałam zobaczyć czy wszystko zagrało poprawnie okazało się że nie mogę wyświetlić tych zdjęć ani odtworzyć filmów. (było tylko czarne okienko-ikona zdjęcia). Następnie skorzystałam z Twoich rad i programu. Wyciągnęłam kartę z telefonu włożyłam go w adapter i skorzystałam z Twojego programu. Bardzoooo długoTwój program pracował i już się cieszyłem, że coś odzyskam,ale po zakończeniu pracy pojawiły się 2 foldery. Jeden o nazwie FAT, a drugi o nazwie RAW. Następnie gdy wchodzę w folder RAW otwierają mi się 93 foldery, w których znajdują się pliki ze zdjęciami i filmikami z telefonu. Niestety nie mogę ich
    odtworzyć. Pliki mają różne rozszerzenie np. 4,81 MB lub 32 KB lub 3,21 MB. Ten drugi folder o nazwie RAW ma również inne w sobie pliki takie jak: JPEG, mp4, Png,RAW PPM. I w każdym z tych folderów znajdują się pliki o podobnych rozmiarach ,których nie mogę odtworzyć. Tak wygląda mój problem. Mam nadzieję że teraz trochę więcej, będzie wiadomo i może uda się coś z tym problemem zrobić 🙁 pozdrawiam.

    • Katarzyna Wankiewicz-Saad

     Moja karta ma 32 GB ,ale gdy zgralam zdjęcia i filmiki na kartę nie wyświetlają się się. Telefon widzi kartę z tym nie ma problemu. Również widzi zdjęcia tzw. Pliki ze istnieją zdjęcia ale nie można ich odtworzyć.następnie włożyłam kartę do czytnika i użyłam Twojego programu na komputerze. I wszystko dobrze działałoi następnie wystąpiło to co napisałam wyżej. Pozdrawiam proszę o pomoc 🙁

    • A próbowałaś ręcznie zmienić rozszerzenie pliku? Zakładam, że RAW-ów tam nie miałaś, prawda? Zmień rozszerzenie na takie jakie było nominalnie, np. jpeg.

 • Karol

  Hejka! Wygląda na to, że program ten nie radzi sobie jednak ze wszystkimi plikami a już na pewno nie w wersji demo. Podobnie jak kolega wcześniej próbowałem odzyskać RAWy, także jak kolega CR2 czyli canonowskie. Pliki jako takie udało się odzyskać, ale żaden program ich nie czyta (przynajmniej nic z Adobe). CR2 chyba program dodatkowo zapisał jako TIFFy i niestety ten sam rezultat. Innymi słowy wygląda na to, że w wypadku plików canonowskich program się nie sprawdza (może to problem kodowania rawów – każda firma tj Canon, Nikon, i w dodatku każdy nowy model, ma w końcu inny system?). Dla porządku dodam, że piszę komentarz dopiero, gdy upewniłem się, że inny program zdjęcia w rawach odzyskał, choć cała procedura trwała 4x dłużej (około 2,5h dla 16GB karty zapełnionej po brzegi fotami). “Twój” program poradził sobie ze wszystkim w 45 min, ale niestety bez pozytywnego rezultatu na końcu. Nie chcę robić reklamy konkurencji, ale może na ten post o odzyskiwaniu wpaść jakiś inny canonowiec, albo ktoś komu nie pomógł polecany przez Ciebie program. Mi udało się za pomocą EasyRecovery. Tak poza tym, brdzo fajny blog, Pozdrawiam!

  • Hej, jeśli ręcznie zamienisz format TIF na NEF lub canonowskie rozszerzenie RAW-a to dostaniesz oryginalne pliki. Spróbuj. Program czasem tak działa. Ale działa 🙂

   • Choyrack

    A gdzie dokładnie się zmienia ten format na RAW ?

    • Zmieniasz rozszerzenie pliku. Np. w programie total commander. Zamist plik.TIF daj plik.RAW (albo CR2 jeśli canon)

 • Ktosik

  Co zrobić, gdy ani komputer ani program ZAR nie widzi karty? Użyj programu HDD LLF Low Level Format Tool – po sformatowaniu karty < Po prostu genialna podpowiedź. Tylko ja kw tym programie mam wybrać dany dysk do sformatowania skoro komputer nie widzi karty ???

 • baruwka

  Super! mnie bardzo pomógł, choć jestem laikiem komputerowym! odzyskałam zdjęcia z 16GB kary 🙂

 • kasia

  witam ja odzyskuje wszystkie zdjęcia a jak chce otworzyć to wyskakuje podgląd niedostępny

  • A czy zdjęcie odzyskane mają taką samą wagę (MB) i rozszerzenie co oryginały?

 • Zdzisław Walkiewicz

  Niestety te programy nic nie pomogły

  • A coś więcej? Nie odnalazły? Co się stało, co odzyskiwałeś? Program pomaga, może coś źle robisz. Napisz więcej.

 • Zdzisław Walkiewicz

  Witam. Posiadam kartę microsd Kingstona, która była użytkowana głównie
  przez telefon, ale chcąc przerzucić szybciej dane na komputer
  przełożyłem kartę do kamery samochodowej i podłączyłem ją do komputera.
  Wtedy wszystkie pliki z karty z telefonu zostały zamienione na jeden
  plik LOG, którego zawartość można sprawdzić tutaj https://www.sendspace.com/file/qhlk8s.
  Zamiast od razu próbować odzyskać dane z karty zrobiłem jej format w
  telefonie. Po tym dopiero próbowałem kilkoma programami odzyskać dane,
  niestety jedyne co znajduje to kilka plików .dat . Czy można jeszcze
  jakoś odzyskać dane typu zdjęcia, filmy?

  • Popełniłeś dwa błędy:
   1. Wsadziłeś kartę z urządzenia A do urządzenia B – wtedy najczęściej dochodzi do zmiany struktury karty – bo nowe urządzenie “wprowadza własny porządek” – w takiej sytuacji używaj czytnika kart lub podłączaj urządzenie A do kompa w celu zgrania etc
   2. Zacząłeś odzyskiwać wieloma programami pracując na “oryginale” czyli na karcie. W takiej sytuacji lepiej zrobić kpie posektorową np. programem ddrescue.

   Spróbuj zrobić kopię a potem użyj programu testdisk w celu odzyskania danych.

 • Centrum Odzyskiwania Danych

  To ja jako pracujący w Centrum Odzyskiwania Danych w Warszawie napiszę że jak uszkodzi się kontroler na karcie lub pamięć i rozleci firmware to żaden tego typu program ci nie pomoże. Najtańszy soft, który po wylutowaniu pamięci i zczytaniu danych przez programator daje radę, kosztuje ponad 20k. A pomysł z formatowaniem Low Level to faktycznie super rada (sarkazm)

  • Grzegorz

   tak też myślałem pozdro

 • Grzegorz

  witam
  jak pozostali – tydzień nad Biebrzą – w domu szok komputer i aparat wzywają do formatowania karta sandisk 16 gb – program zar nie podołał inne (kilka) też jakieś pomysły ?

  • A coś więcej? Nie pomogły czyli? Nie widzą karty, nie odzyskują? Z takim lakonicznym opisem nic nie da się zrobić.

   • Grzegorz

    komp widz ją programy także ale widzą tylko 32 mb i koniec akcji programu , karta przechowywana w pudełku żadnych uszkodzeń nówka

 • Łukasz

  Witam mam problem podczas pobytu zagranica zrobiłem sporo zdjęć , potem pod koniec pobytu (podczas powrotu) fotografował mój brat. Niestety z niewiadomych powodów doprowadził do błędu , który oznaczany był jako błąd karty potem dało się fotografować ale wszystkie moje zdjęcia zaginęły. Próbowałem wieloma programami w tym pańskim bez rezultatu .Komputer widiz aparat ( i zdjęcia zrobione przez brata) żaden program nie widzi aparatu. Jest to patowa sytuacja bo była to podróż mojego życia (drugiej takiej nie przewiduje )a nie mam żadnej pamiątki zobaczyłem rzeczy , których opisać się nie da. A dowodów brak.Na dodatek rodzina jest zawiedziona bo częściowo dołożyła się do tego wyjazdu a nawet ze zdjęć nie może podziwiać . Prosiłbym o pomoc.

  • Czy próbowałeś odzyskiwać montując kartę w czytniku? Czy podłączając aparat do kompa?

 • Ka Ro

  Witam wszystkich serdecznie, mam problem z karta Kingston, SD 4GB, niestety wylamal sie od niej kawalek plastiku wraz z mikro czescia pinu w lewym gornym rogu( zdjecie). Aparat,notebook i PC pod Windowsem nie widza karty. Co prawda materialu nie jest na niej bardzo duzo ale bardzo cenny: zdjecia z wyprawy. Chcialabym je odzyskac, reanimacja karty jest mniej wazna. Czy jest to mozliwe?

  Pozdrawiam i dziekuje z gory za cenne porady, Karolina

  • Kupiłbym najtańszą kartę, odciął brakujący kawałek i próbowałbym dokleić ten kawałek super glue.

 • oli

  Oczywiscie, ze da sie odzyskac dane ze sformatowanej karty! wystarczy odpowiedni program. Odzyskalam wszystkie wcielenia karty, wszystkie foto, ktore zostaly na niej zapisane, ale wczesniej oczywiscie wylalam hektolitry lez. 🙂

 • Olivv

  Mam problem, mianowicie miałam na karcie 64gb ok. 11gb zdjęć. Wszystko ładnie, w folderach, a jakimś cudem po włożeniu komputer widzi, że karta jest czymś zapełniona (i jest to to ok.11gb), widzi foldery, ale zdjęć-nie.
  I tu moje pytanie: Mam ją sformatować i spróbować odzyskać pliki? Czy tu będzie potrzebna jakaś głębsza metoda?

  • A jaki format mają zdjęcia? Czy aparat je widzi? Czy próbowałeś w innym komputerze?

 • ada

  ten program odzyskuje tylko zdjęcia?

  • Nie tylko, masz opcję: zdjęcia lub dane (ale i struktury RAID)

 • Magda

  Witam. Mam problem. Kiedy włączam aparat od razu pokazuje się komunikat “nie można użyć tej karty” a kiedy wkładam kartę do laptopa wyskakuje aby ją sformatować. Kurcze a są na niej bardzo cenne dla mnie zdjęcia. Już karta była w jednym salonie w naprawie ale niestety nie potrafili odzyskać nic z tej karty ;(

  • Magda

   Czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych zdjęć?

 • Agata

  Mam problem odłamał mi się plastik przy karcie pamięci i przez nic jej nie czyta. Nic raczej nie jest uszkodzone oprócz tego plastiku… CO MAM ZROBIĆ?! 🙁 tam były zdjęcia ze ślubu ….

  • Zrób zdjęcie tego uszkodzenia i prześlij mi mailem (mail u góry w zakładce o mnie)

 • etineth

  witam,
  ja mam problem taki iż program widzi kartę, która w rzeczywistości ma rozmiar 8gb ale komputer jak i ten program widzi, ze karta ma rozmiar 0 mb- jest w pełni zajęta, nie można jej odpalić i nie można również sformatować. W programie gdy zaznaczam tą kartę pamięci wyskakuje mi taki komunikat:”it is not possible to process this device because its size appears to be zero. Make sure the device is properly installed connected and that a media is inserted. if all else fails, try to change the disk access mode in advanced configuration ‘disk and partitions’ tab”. Według komunikatu muszę coś ustawić tylko nie wiem co i gdzie i czy się da.

  • A chcesz zreanimować kartę czy odzyskać dane?

   • etineth

    Odzyskać dane najlepiej a jeśli się da to później reanimować

    • Czy próbowałeś wykonać na karcie funkcję CHKDSK ?

 • Ewa

  A jeżeli program ten, też nie odczytuje/widzi karty ?

  • Jak podłączasz kartę? Czytnikiem?

   • Róża

    mam dokładnie ten sam problem, że program też nie widzi karty 🙁 a podłączam czytnikiem..

 • Kazik

  Witam, koleżanka podrzuciła mi zalana kartę pamięci Kingston 32 g sdhc. Jak długo program ZAR ma wykonywać 1 skanowanie ( to co pokazuje jakie dyski itp są ). Mi w pewnym momencie pokazuje si brak odpowiedzi na programie.

  • Nie ma reguły, w pierwszej kolejności wysusz kartę, oczyść styki i poddaj skanowaniu. Może trwać 3h jak i 3 dni. Cierpliwości.

 • Tydzien temu wrócilem z objazdówki Praga-Tbilisi-Sri Lanka-Dubaj-Katar.

  Myślę ,że kto jak kto ale Ty jestes w stanie wyobrazić sobie wartość odzyskanych zdjęć Piotrze.
  4954 szt 🙂

  Bardzo Ci dziękuję.

  • Nie ma sprawy, możesz mi kupić kawę – instrukcje w artykule, na końcu 🙂

 • carolina

  czy tym programem mozna odzyskac zdjecia z pulpitu?

  • Z każdego katalogu, pulpit to katalog. Jakiego windowsa używasz?

 • rzejski

  czesciowo ualo sie.. znaczy sa pliki jako tif a powinny byc jako *cr2 i jpg. zmiana rozszerzenia niestety nie pomaga. Progowalem cardrecovery pokazuje nawet miniaturki i na tym konczy sie dzialanie tej wersji programu. zeby odzyskac pliki trzeba kupic licencje

  • rzejski

   dla zainteresowanych powiem tylko ze zdjecia udalo sie odzyskac za pomoca CardRecevery v.6.10 odzyskal wszystkie zdjecia w formacie jakim byly zapisane jeden plik niestety byl uszkodzony (coz to jeden uszkodzony plik przy odzyskanych okolo 400). Program kosztuje wprawdzie 40$ ale w sieci mozna znalezc niezawirusowanego Cracka.

 • TIFF

  Zdjęcia chyba udało się odzyskać, ale wszystkie są w formacie tif, którego żaden program nie może otworzyć, nie udaje się też przekonwertować do jpg. Co robić??

  • Jeśli to były JPEG-i – zmień “ręcznie” rozszerzenie pliku. Np. w programie Total Commander. I wówczas spróbuj otworzyć.

   • TIFF

    To były JPEG, CR2 i RAWy..

 • natallie

  A co jeśli jestem w punkcie 7 i wyskoczył mi błąd “looks like there is enough space available on the target device” jest do wyboru : przerwij, ponów próbę, ignoruj…. co mam zrobić?

  • Za mało miejsca na dysku, na którym zapisywane są odzyskiwane pliki – zwolnij miejsce na dysku.

 • Asia

  Mój komputer nie widzi karty pamięci, telefon rzecz jasna też nie. Karta nie jest uszkodzona, wstalam rano wzielam tel w ręce a on po prostu jej nie czyta. ratunku! program też jej nie widzi i nie mogę nic zrobić :/

 • Damian

  Nie mogłem skopiować zdjęć z karty na kompa na aparacie były normalnie widoczne podczas kopiowania zawieszał się każdy komputer ten program skopiował zdjęcja na dysk koputera ale nie moge ich otworzyć niektóre mają tylko 20kb a inne normalnie 4MB czy można coś jeszcze zrobić żeby je otworzyć?

 • Kasia88

  Witam wszystkich.
  Mam mały problem wczoraj robiłam zdjęcia na lodowisku gdzie było zimno. Aparat okazywał fotki i wszystko było w porządku. Po powrocie do domu otwieram aparat, bo chciałam zobaczyć zdjęcia na aparacie , a tam taki błąd wyskakuje : card1 cannot be accessed i to samo na komputerze mi wyskakuje ( Apple -iMac ) czyli nie mam Windows. Co w takiej sytuacji mam zrobić ? Mam tam super zdjęcia z hokeju a chciałabym mieć je spowrotem. Proszę was o pomoc :'(
  Pozdrawiam Kasia

  • Zerknij na złote “piny” na karcie – te blaszki – złącza. Czy aby nie są zagięte? Uszkodzone? Daj znać.

 • Załamana

  Niestety program karty również nie widzi więc nawet nie ma jak wyszukać uszkodzonych plików..

 • Andri

  Ale caly czas nalezy komputer miec wlaczony? Czy mpzna z przerwami jakimis? Jednak troche pradu ten komputer zje jak będę przez tydzien mial go wlaczony. Dziekuje za odp 🙂

 • Ati

  Niestety nawet ten program karty nie widzi – zero reakcji :(( Czy są jeszcze inne możliwości?

 • Andri

  Robilem to 10 godzin i nic. Wiec wylaczylem ;/, to trzeba te kilka dni robic przy wlaczonym komputerze caly czas?

  • Czasem nawet kilka dni – zależy od wielkości nośnika i komplikacji. Polecam cierpliwość 🙂

 • Dawid

  Witam.
  Program ciagle nie widzi mojej karty.
  Jest jakas rada bo sa na niej zdjecia z wakacji :/
  Pozdrawiam

 • Karolina

  Karta Copact Flash pokazywała błąd CHA – uszkodzenie styków karty pamięci. Użyłam Pana programu, odzyskało dość szybko prawie 500 zrobionych zdjęć, skopiowałam na dysk, ale nie mogę ich otworzyć – pokazuje Decode Error Bogus Marker Lenght. Każdy z plików po 15 MB niby (w RAW były robione). Co mogę jeszcze zrobić? Proszę o pomoc 🙂

  • Spróbuj ponownie odzyskać zdjęcia. To błąd nagłówka pliku, może program czegoś nie doczytał.

 • WK

  Niestety nie działa. Pod koniec skanowania karty z telefonu (uruchomiony jako pamięć masowa) pojawia się komunikat: An error has occured and it is not possible to continue execution. The program will now terminate. The error message was Thread fault Parse. Do you want to anonymously the report? Po potwierdzeniu program wyłączył się :/

 • Dziala!!! Początkowa magia szla nawet szybko (ok pol godziny), ale potem lepiej zostawic kompa na noc. Przy moim starym gracie “mieliło” chyba z 10 godzin. Karta sandisk 4GB, wiec rzeczywiscie trzeba być cierpliwym 🙂

 • jaaa

  Pliki znalezione, skopiowane, ale nie da się ich odczytać 🙁

 • Pingback: Programy do odzyskiwania zdjęć z uszkodzonej karty | Handel w sieci()

 • Pingback: Jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci | Czarter jachtu, baza sterników()

 • asia

  niestety ja mam taki problem,że mojej karty nie czyta ani czytnik ani aparat (error).
  Karta jest troszkę uszkodzona.
  Czy jeszcze coś można z tym zrobić?

  • Michał

   Witam, mam problem, a mianowicie podczas robienia zdjęć Samsungiem Galaxy S3 aparat zaciął się i na nic nie reagował wyjąłem baterie i włączyłem telefon od nowa i od tej pory telefon przestał widzieć kartę i wyskakuje cały czas brak karty w telefonie lub uszkodzona, komputer tez jej nie widzi, Ten program(ZAR) tez jej nie widzi, da cie coś z tym jeszcze zrobić?

   • Wawiak

    Witam! Mam tą samą sytuację,że ani telefon ani komputer ani ten program nie widzą karty. Co można zrobić?

 • Carolina Z

  Dziękuję za pomoc,program rewelacja! odzyskałam dzięki panu fotki ,które zniknęły.duża radośc,dziękuję

  • Nie ma sprawy, możesz mi postawić kawę, info w artykule 🙂

 • blazej

  wszystko ładnie się ładuje, same zielone kropki a gdy dochodzi do 100% to wyskakuje taki błąd Unable to continue. There seems to be no files on volume. Unable to continue processing, program will now terminate. Not a bug – data is probably beyond repair, or something is misconfigured
  POMOCY :(:(:(

  • Ile prazy powtarzałeś proces? Restartowałeś komputer? Masz aktulane drivery USB? Wyeliminuj potencjalne problemy. Rozumiem, że skanujesz kartę w czytniku, nie w aparacie?

 • LIPA

  Panie Piotrze dziekuje za program,odzyskalem wszystkie zdjecia,niestety wiekszosc z nich jest uszkodzona sa znieksztaucone i jakies paski na nich….co jest nie tak?

  • Brak danych. Proszę spróbować kolejny raz poskanować.

 • marcin

  witam. przez przypadek wyjąłem kartę w trakcie zapisywania zdjęć w aparacie i teraz nie mogę w żaden sposób ich odzyskać. Czytkik kart pamięci również ich nie widzi. Czy jest jakaś szansa na przywrócenie zdjęć?
  pozdrawiam M.

  • Spróbuj opisaną metodą. Czy aparat widzi? Podłączony do kompa – czy komp widzi?

 • Panie kochany!!! Wielkie dzieki!!! Ja tu od dwoch dni wyje zrozpaczona ze zdjecia poszly w cholere a tu nagle taka magia no ludzie kochani to niewiarygodne jest!!!! Bardzo dziekuje Panu za pomoc!!!

 • Piotr

  Witam, co zrobić jak wykrywa mi tylko czerwone pola – czyli same uszkodzone sektory. Robię już skanowanie drugi raz i taki sam efekt. Teraz skanuję po raz trzeci i wygląda, że będzie tak samo. Po zakończonym skanowaniu nie mam możliwości kliknięcia pola Next. Nie wyświetla mi plików do skopiowania. Jedyne pole do kliknięcia to ‘forget bad sectors’ – ale obawiam się efektu – mianowicie słowa zapomnij… Co spowoduje kliknięcie w tą funkcję?

  • To sprawi, że lista bad sektorów, którą zapamiętał program zostanie wyczyszczona i zacznie skanowanie od nowa. Jeśli widzi wyłącznie bad sektory – to nie jest dobrze 🙁
   Zerknij jeszcze w manual, tutaj są wytłumaczone komendy: http://www.z-a-recovery.com/man-runtime-control.htm

   • Piotr

    Hm… już używałem CardRecoveryPro, Recuva, Pandora Recovery, Digital Image Recovery, no i ZAR (jedynie ten na razie podjął się działania, choć póki co bezskutecznie). Przetestuję jeszcze te trzy, które Pan wymienia.

   • Piotr

    Poustawiałem te komendy manualne. Efekt jest taki, że to skanowanie trwa trochę dłużej niż poprzednio, ale sektory są nadal tylko czerwone. Jeszcze ten program PC Inspector widzi pamięć, ale nie mogę kliknąć w opcję podgląd (i przejść dalej w procesie).

 • crepel

  A co z kartami zabezpieczonymi hasłem w innym telefonie czy ten program wyciągnie zdjęcia ??

  • Nie mam pojęcia, ale raczej tak, sprawdź i daj proszę znać.

 • Waldek B.

  Męczyłem się z kilkunastoma innymi programami, aby odzyskać pliki filmowe z sobotnich zawodów sportowych. Dopiero ZAR okazał się w 100% skuteczny. Serdeczne dzięki za pomoc.

  • Super. Można mi postawić kawę – szczegóły wyżej 🙂

 • Asia

  Witam Serdecznie ,mam problem wieli problem ,robiłam zdjęcia canonem 5 d mark II na karcie kingston 16 GB , standardowo wyjełam kartę z aparatu włożyłam do czytnika i nagle pojawiło sie wiele folderów z dziwnymi znakami y>:8O#$^() i co najdziwniejsze rowniez byly tam zdjecia ale nie wszystkie tylko 50 procent zdjeć resza znikneła probowałam odzyskac zdjecia roznymi programami ale nic to nie dało , zastanawiam się czy mam sformatować kartę i jeszcze raz próbować odzyskać ? .co mam robić prosze o pomoc .Asia

  • Już nic się nie da zrobić. Można próbować ponawiać skanowanie – czasem coś się ekstra pojawia.

 • Sharick

  Witam. Probowalem odtworzyc pliki z karty wedlug powyzszego opisu, sciagnalem program z linku, ale mimo tego dalej nic nie widzi mojej karty (16GB). Podlaczalem i odlaczalem do czytnika, z adapterem i bez, mimo tego nic nie dzialalo…

 • maciek

  Witam.
  Wczoraj padła mi karta pamięci SONY SD HC 32GB. W celu odzyskania zdjęć skorzystałem z zasugerowanego oprogramowania. Dzisiaj, ku mojemu zdziwieniu, folder do którego program przerzucił fotki zwiększył swoją objętość do 600GB, ściągając różności z internetu. Jak to możliwe?

  Pozdrawiam,
  Maciej

  • Owszem, folder, który tworzy się w czasie odzyskiwania może mieć nawet 1tb wielkości. To wszystko zależy od poziomu komplikacji przy odzyskiwaniu. Program może też odzyskać zdjęcia – pliki sprzed 100 lat 🙂 Taki jest skuteczny, nie sądzę by ściągał coś z netu… Wyłącz Internet i zacznij ponownie.

 • Magda

  Panie Piotrze. Mam problem ze zgraniem zdjęć. Z kartą wydaje się być wszystko w porządku. Nie wyskakuje żaden error, wczoraj zdjęcia były jeszcze zgrywane z karty SD na tą o której teraz mówię (nie wiem jak się nazywa, są to takie stare jak kiedyś byly karty do aparatów), zdjęcia na niej były. Dzisiaj po podłączeniu do komputera za pomocą aparatu+USB komputer tych zdjęć nie widzi. Mimo że miejsce jest przez nie zajęte na karcie pamięci. Czy ma Pan może pomysł co może być nie tak? Czy problem np. może leżeć w aparacie? Bo zgrywanie odbywało sie poprzez czytnik kart. Dodatkowo napiszę, że aparat ten starszy nie widział zdjęć które były zgrywane na niego z lustrzanki. Jednak wczoraj komputer jeszcze je widział..

  • Proszę dokładniej opisać akcję – nie do końca rozumiem co i jak było zgrywane. Proszę podać rodzaj komputera: PC czy Mac?

 • Maco

  Hej, programik fajny, ale nie do końca chyba działa tak jak powinien.. Tzn niestety mimo że pisałeś że można nawet odzyskać pliki z karty której nie widzi system, ten program nie widzi mojej karty… Wkładam ją kilka razy, odświeżam i nadal nic, wszędzie jest 0kb i widzi tylko dyski HDD.
  Zrobiłem taki “myk”, że wsadziłem dobrą kartę, zaznaczyłem ją, wyciągnąłem (nie odświeżałem), włożyłem uszkodzoną i kliknąłem dalej. Coś mieli, coś sprawdza i coś kombinuje, ale czy coś z tego będzie? Bo jeśli ma to trwać 2 tygodnie a później okaże się że mój “myk” nic nie dał to wolę wiedzieć to wcześniej 🙂 Jakaś rada na to, że karta jest niewidoczna w systemie? Pozdrawiam

 • adi

  pliki skopiowało, jednak zdjęć brak (po otwarciu czerwony krzyżyk) pomimo iż każdy z plików ma ok 1MB poj. co robić?

  • Próbować kilka razy. A jaka była pierwotna wielkość pliku? 1 MB?

 • Anonimek

  Robiłam wszystko zgodnie z instrukcją i teraz jak mam wybrać folder to wyskakuje mi, że mam sformatować kartę co robić?

 • daniel

  Witam ja już skanuje 67h i 13%.Czy na czerwonych punktach tak powoli zawsze pracuje program?dlugo jeszcze? Pozdrawiam.

 • Magda

  Zdjęcia z karty praktycznie odzyskane. Otóż były pierw robione Olympus’em, jak tam bateria padła, kartę przełożyłam do innego aparatu, zdjęcia się robiły, ZAR je znalazł ale te z olympusa są na zielono w programi i są normalnie odzyskane , z drugiego aparatu na czerwono i nie da się ich otworzyć/przeglądnąć.. Czy jest jaki śsposób na ich otworzenie, czy poprostu nie da się tego odzyskać?

 • jarek

  Witam
  Mój problem wygląda następująco:
  Z kartą podczas zapisywania wszystko było okej. Wyjąłem ją z aparatu, by korzystać z innej, a ta luzem była w kieszeni gdzieś tak tydzień. Po tym czasie jak chciałem przejrzeć jeszcze raz te zdjęcia, aparat odmówił dostępu do zdjęć i kazał formatować kartę. W komputerze też podobnie – komputer widzi, że coś jest, że to karta, ale gdy próbuję ją włączyć pojawia się komunikat: włóż dysk do stacji dysków. Taka karta widmo. Ani ZAR ani HDD Low Level Format Tool nie widzi tej karty. Co robić?
  dodam, że to dobra nowa, szybka karta 32gb toshiba sdhc 30mb/s

  • Wygląda na mechaniczne uszkodzenie. Czy płatki “złota” są na miejscu?

 • xroberto1980

  hej, kupiłem kartę samsunga 64gb. włożyłem ją do telefonu samsung galaxy note 3. telefon kartę sformatował i zainstalował. domyślną ścieżkę zapisu dla zdjęć wybrałem kartę. wszystko było ok, w sobotę robiłem zdjęcia a w niedzielę po południu już ich nie było. tzn są, dokładnie 7szt, ale jako czarne tło, mają rozmiar 2-3mb, ale żaden program ich nie chce odtworzyć. a do tego telefon chce mi tę kartę formatować. tak samo pc. po włożeniu chce robić format. pomocy.
  cały wieczór odzyskiwałem i gdy przejrzałem odzyskane dane nie ma ich wogóle, dodam, że nie nadpisywałem plików. jedynie te czarne zdjęcie przekopiowałem do pamięci telefonu i na pc i lipa mam tylko ciemne tła

 • Szymon

  Ja mam takie pytanko.
  Odzyskałem wszystkie zdjęcia-przynajmniej te najbardziej istotne dla mnie!Niestety niektóre z nich, w szczególności jedno wyświetla w połowie-tzn. pół zdjęcia ok a druga połowa tak jakby ściśnięta do takiego paska czy da radę jeszcze coś z tym zrobić-ZAR-em już kilka razy próbowałem i za każdym razem to samo.

  • Jeśli próbowałeś kilka razy – tym programem nic więcej nie odzyskasz, reszta popsuta stąd zdjęcia “połowicznie” dobre. Spróbuj którymś z listy w artykule.

   • Szymon

    no niestety próbowałem i koniec końców doprowadziłem do tego że karta w aparacie fizycznie nie zablokowana widziana jest jako zablokowana a fizycznie zablokowana wiesza aparat-aparat(nawet na kilku sprawdzałem) nie chce się włączyć. W komputerze w ogóle jej nie widzi, programy z listy też. Tylko ZAR ją widzi ale jako 0kb i nic nie można z nią zrobić. Dobrze że odzyskałem to co odzyskałem zależało mi na 3 zdjęciach i jedno z nich odzyskałem. A popsucie karty było spowodowane włączaniem i wyłączaniem i jednoczesnym robieniem zdjęć-wyłączanie podczas zapisu nie służy chyba karcie. Teraz pozostaje mi ją na gwarancje wysłać. Piotrze której firmy karty uważasz za dobre bądź najlepsze???? Ta która mi się sypnęła to niby dobra bo PRETEC

    • Ja używam dwóch marek: SanDisk i Kingston. Świetny Kingston SDXC 64GB Class 10 (ULTIMATE – złota) jest teraz w bardzo dobrej cenie! 165 zł http://goo.gl/BOcExq

   • Anesza

    Witaj.
    Dziękuję Tobie serdecznie, dzięki Twojej pomocy nie straciłam zdjęć z mojej pracy, a był to miesiąc intensywnej pracy, dlatego z mojej strony na pewno będzie duża kawa i polecenie tego serwisu dalej. Jestem typem samouka i dopiero jeśli sama nie znajdę rozwiązania problemu z wujkiem Google 🙂 to dopiero kieruję się w ręce specjalistów. Dzięki Tobie tego uniknęłam, wielkie podziękowania. Polecam wśród znajomych.
    Aneta

 • Iwona

  Witam,
  Wyjęłam z aparatu kartę i włożyłam do laptopa aby zobaczyć zdjęcia. Jednak zapomniałam ją wyjąć i włożyć ponownie do aparatu. Zrobiłam kilka zdjęć bez karty potem włożyłam kartę i przeniosłam zdjęcia. I właśnie od tego momentu moja karta jest uszkodzona , nie widoczna dla czytników , laptopa. Jak również i dla aparatu, wyświetla się komunikat ” Nie można użyć tej karty”. zainstalowałam program ZAR, I postępowałam tak jak Pan napisał, niestety ten program też nie widzi tej karty . Czy jest jakiś inny sposób na odzyskanie danych z karty?

 • Karolina

  15h i 22% czy dojdzie to do 100% :/
  i niestety 5 czerwonych punkcików jest.

 • Dominika

  Cześć,

  czy jest jakaś opcja, żeby odzyskać zdjęcia w pełnym rozmiarze? Powinny mieć 1-2 mb, a odzyskują się po kilkadziesiąt kb.

  Pzdr i wielkie dzięki 🙂
  Oczywiście pamiętam o kawie 😛

  • Powinny odzyskać się całe, czasem trzeba próbować kilka razy. Próbuj 🙂

 • Angelika G.

  Bardzo proszę o pilną pomoc, dzięki Pana pomocy odzyskałam prawie wszystkie zdjęcia.:)Lecz nie mogę odzyskać trzech bardzo pilnie potrzebnych mi. Może mógłby Pan mi pomóc????
  Serdecznie pozdrawiam

  • Jak wyżej – próbuj kilka razy, czasem się udaje po powtórnych skanowaniach karty.

 • Angelika

  Bardzo proszę o pilną pomoc, dzięki Panu odzyskałam prawie wszyskie dane.:)Lecz nie mogę odzyskać trzech bardzo pilnie potrzebnych mi zdjęć. Może mógłby Pan mi pomóc????
  Serdecznie pozdrawiam

 • lukachek

  Nic zero niby widzi mass storage ale niestety 0 kb jestem załamany to karta którą używałem w telefonie samsung no i wszędzie nie wiem co się stało wysiadła w dniu oddania telefonu na gwarancje przed końcem umowy. miałem tam ważne foty ;((( załamka

 • Wojtek

  Piotrze dziękuję za podpowiedź. Dzięki programowi PC Inspector udało mi się odzyskać 100% zdjęć z uszkodzonej karty (zarówno RAW i JPEG). Na pustyni skończyła się bateria i to chyba spowodowało uszkodzenie karty.Życzę udanych podróży i jeszcze raz dziękuje.

 • Wiktor

  Mam problem z kartą Samsung SDHC 64GB – miałem na niej zdjęcia, a po podłączeniu do komputera gdy chce podglądnąć zdjęcie to wyświetla się komunikat “nieprawidłowe zdjęcie”. Nie pomógł ZAR (3 dni odzyskiwania zdjęć), nie mogę zobaczyć zdjęć na telefonie i na komputerze, ani przez program Wondershare MobileGo, nawet kolega informatyk był bezsilny. Największy problem jest taki, że to są zdjęcia tekstów, które są mi potrzebne do napisania pracy dyplomowej i muszę je odzyskać.

 • Nie odtwarza systemu podkatalogów, a tylko pliki z katalogu głównego. Przerobiłem wiele programów do odtwarzania plików zdjęć i podobnie. Jeden, który odtworzył drzewko w momencie wyboru plików w podkatalogu poprosił o rejestrację. W każdym razie tutaj odzyskałem 150 plików zdjęć w dużej części miniaturki, nie można odtworzyć zdjęć o normalnych gabarytach. Szkoda. Może ktoś zna inny, skuteczny, sprawdzony i darmowy program odtwarzający też podkatalogi.

 • Patrycja

  Ogromnie dziękuję! Magik od odzyskiwania danych krzyknął sobie 400zł za odzyskanie zdjęć z karty SD, z telefonu 800zł, he he. Stwierdziłam, ze to kosmos jak za zdjęcia i filmy o wartości sentymentalnej. Dzięki programowi, który polecasz (i pomocy w jego obsłudze mojego narzeczonego 😉 ) Wszystkie zdjęcia i filmy odzyskałam 🙂 Pozdrawiam ciepło, Patrycja

  • Proszę bardzo 🙂 Możesz mi kupić kawę – wyżej masz instrukcję 🙂

 • Nic tak nie boli jak utrata zdjęć, dzięki za info.

 • Paweł

  Dziękuję Dobry Człowieku!!!
  Dzięki temu programowi odzyskałem zdjęcia z karty MicroSD z aparatu telefonicznego, w którym de facto została uszkodzona.
  Program widział zdjęcia nawet po powtórnym formatowaniu za pomocą telefonu i mnóstwa bad sektorów.
  Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

 • Piotr

  Witam poprosilem o pomoc goscia na recepcij w hotelu zeby mi zrzycil z aparatu zdjecia na pendrive a pozniej skasowalem zdjecia z aparatu .Podlaczam pendrive do pc i sie okazuje ze nieprawidlowe zdjecie w tym folderze mam 2.92 Gb zdjec i nie moge nic z nimi zrobic, probowalem tego programu w/w ale nic. Zdjecia sa w formacie JPEG zmienialem formaty zdjec na PNG i RAW. Moze jakis pomysl?
  P.S gosc na recepcij w hotelu mial Maca i moze dla tego:-(

  • Wyślij mi jedno takie zdjęcie, wyciągnięte z tego pendrive. Zobaczę co się da zrobić.

 • przemek

  Witam, mam problem z kartą z tel microSDHC 4 Kingston 16GB. Mianowicie telefon w pewnym momencie przestał widzieć kartę. Na niej wiele zdjęć i filmiki nakręcone rodzinne na któych mi bardzo zależy. Próbowałem programem ZAR 9.2 jednak widzi jedynie dysk (prawdopodobnie to karta) o pojemności 0kb i nie da się nic dalej zrobić. Pomocy!

 • za pomoc w odzyskaniu zdjec z wakacji . Pieniazki sa juz w drodze. Pozdrawiam z Wiednia

 • Patrycja

  Odzyskała mi się tylko część zdjęć, ale bardzo mi zależy na tej nie odzyskanej, czy ja spróbuję jeszcze raz to jest szansa że tamte zdjęcia również powrócą?

 • Ols

  Dwa dni walki, ale wygrałam! Dzięki Ci bardzo! 🙂

 • Barbara K.

  Super, odzyskałam zdjęcia:)
  A już usłyszałam w pewnej firmie, że koszt odzyskania to nawet 3000zł. Udało mi się za free.
  Dziękuję bardzo:)

  • Barbara, ciesze się, że mogłem pomóc. Jeśli masz ochotę zrewanżować się – możesz wesprzeć mój blog. W treści jest link 🙂 Zapraszam!

 • Przemo

  Bardzo dziękuje autorowi tematu, program odzyskał mi wszystkie ważne zdjęcia, gdyby to było normalne usuniecie lub sformatowanie karry, to bym sobie poradził, ale miałem taki problem że nagle zdjecia znikły z karty i na uch miejscu pojawił się jeden plik o dziwacznej naziwe o rozmiarze 3 gb. a karta ma pojemnosć 2 gb – dodatkowo nie miał on rozszerzenia, uzywałem programów Recuva, get data back czy photo rec, żaden nie dał rady.

  Jeszcze raz wielkie dzięki za ten temat.

 • Bartek

  Wielkie dzięki za pomoc. Udało mi sie odzyskać zdjęcia ze wspaniałej wycieczki do Paryża i Istambułu. (Aparat zgłosił nagle brak możliwości odczytania plików i chęć formatowania – za co podziękowałem i kupiłem nową kartę na dalszą część wycieczki. Potraktowanie karty programem pomogło odzyskać zdjęcia nawet te które już wcześniej skasowałem.)
  Dziękuję za artykuł i cenne porady dotyczące korzystania z kart pamięci. Pozdrawiam

 • Tomek

  Nie pamiętam kiedy pisałem jakiś komentarz, ale teraz nie mogłem się nie powstrzymać.
  DZIĘKUJĘ! Uratowałem prawie 400 klatek z urlopu. Trzy kliknięcia, godzina czekania i duży rogal na twarzy.

 • Maciek

  a co zrobic jesli zostaly uszkodzone styki w karcieSandisk CompaktFlash podczas zgrywania na dysk twardy ! najprawdopodobniej bylo jakies zwarcie w sieci i dpalilo styki zarowno w karcie jak i w dysku

 • Dorota

  normalnie życie mi uratowałeś 😀

 • Ania

  Witam.niestety nie pokazuje mi źródła po kliknięciu w image recovery..co jest przyczyną i czy jest jeszcze jakaś szansa i nadzieja :)??? POzdrawiam

 • Szymon

  Witam,

  Kiedyś już Twój program mi pomógł, niestety kolejny raz mam problem, tyle że w tej chwili wywala mi 100% bad sectors (czerwone kwadraty) i zabawa się kończy. Zdjęć na 32GB – żona fotograf 🙁

 • magda

  witam program ten niestety nie poradził sobie z moją kartą. Może jakieś jeszcze wskazówki

 • Maniaczka fotografii

  Wielkie dzięki panie Piotrze!!! Odzyskałam wszystkie zdjęcia !!!!! Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!

 • Kinia

  Spróbowałam tego sposobu ale “odzyskałam” tylko jakieś urywki piosenki, której nawet na karcie nie miałam. Laptop i telefony nie odczytują mojej karty w ogóle. Nie wiem co się stało, ponieważ nawet jej nie wyjmowałam z telefonu.

 • Robert N.

  SDHC

 • Robert N.

  Karta SanDisk Ultra II
  4GB

 • Robert N.

  Karta SanDisk Ultra II $GB

  • Pytam czy to CompactFlash czy SD?

   • Robert N.

    SDHC

    • Proponuję kupić jakąś kartę, tanią, rozmontować, zamienić karty opakowaniami. Może tak zadziała. Chociaż SDHC są malutkie, nie rozbierałem ich wcześniej, nie wiem czy uda się przełożyć środek. Trzeba spróbować jeśli dane ważne.

     • Robert N.

      A czy styki nie są zamontowane na stałe do karty ? Coś mi się zdaje, że laptop i aparat nie widzą zdjęć przez to, że styk tuż obok zabezpieczenia, jest lekko trachnięty paznokciem i to może być przyczyna nieczytania karty. Pytanie czy jak kupię tanią kartę to, będę mógł podmienić samą kartę na nowe styki.

     • Najtańsza karta to kilkanaście złotych. Kup i sprawdź. To jedyny sposób.

 • Robert N.

  Dzień Dobry. W karcie sd SanDisk ułamał się sam róg (tuż nad zabezpieczeniem karty przed kopiowaniem) przez to laptop jak i aparat nie widzi zdjęć. Spróbowałem skleić róg, nie pomogło. Laptop dopiero po kilku chwilach widzi kartę ale krzyczy aby ją sfromatować, tak samo aparat. Próbowałem programów 1, 3, 4 – nic nie pomaga. Co jeszcze mógłbym zrobić aby odzyskać zdjęcia ?

  • A jaka to karta? Jaki format/wielkość?

   • Robert N.

    SanDisk Ultra II 4 GB

 • Elwira

  Dziękuję!!! Odzyskałam prawie wszystkie zdjęcia i filmy z karty! Jak ja się cieszę, że tu zajrzałam 🙂
  Na początku myślałam, że zawiesił mi się aparat po dużej ilości nagrywania filmów i robienia zdjęć. Co się okazało, że to jednak karta nie wytrzymała… Aparat nie mógł jej odczytać, komputer ją odczytywał ale nie mógł otworzyć. Wtedy zajrzałam na tą stronkę.
  Sama nigdy bym tego nie zrobiła, już miałam formatować kartę a tu proszę! Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję za ten program i instrukcję 🙂

  • Gosia

   Elwira w jaki sposób udało Ci się odzyskać filmy? bo ja nie mogę , odzyskałam tylko albo aż zdjęcia!!!!

 • Ela

  Witam! Na żadnym urządzeniu nie widzi mi w ogóle karty micro sd (ani w telefonie, ani na komputerze, na aparacie ciągle pisze błąd bazy danych, włóż ponownie kartę pamięci). Czy mogę w jakiś sposób odzyskać zdjęcia? Program też w ogóle nie widzi, że do komputera mama podłączoną kartę pamięci.

  • a jak podłączasz kartę do komputera? Czytnikiem czy kabelkiem przez aparat?

   • Ela

    Kartę podłączam przez wejście SD (poprzez adapter)

 • medrehab

  Wielkie dzięki 🙂 . Wczoraj pojechałam na fotografowanie ptasiej rzadkości na południu Polski (nur białodzioby) , po zrobieniu 300 zdjęć szybki powrót do domu , oglądnięcie pospieszne w aparacie , wrzucenie do komputera i ………………komunikat sformatuj kartę ! Za chwilę ten sam komunikat również po ponownym włożeniu karty do aparatu . Serce mi stanęło.
  Wieczorkiem spokojnie , krok po kroku odzyskałam wszystkie zdjęcia . Ufff.
  Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ 🙂
  Krystyna

 • Gosia

  Świetny program!! Genialny!! W 100% odzyskałam stracone zdjęcia!!! Jestem MEGAszczęśliwa :*

 • Piotrze, wielkie dzięki. Moja córeczka od urodzenia ma codziennie robione zdjęcia, ale dziś, po włożeniu karty do czytnika jakiś straszny dramat się stał. Na szczęście trafiłem na Twój post, wszystko odzyskane, co do jednego zdjęcia. Dzięki za udostępnienie!

 • Aga

  Witam serdecznie. Właśnie udało mi się odzyskać prawie 1000 zdjęć. Jestem niezmiernie wdzięczna za radę. Mam jednak takie pytanko. W miniaturach pokazuje mi wszystkie obrazy w nienaruszonym stanie ale gdy próbuję je powiększyć, znaczna ich część nie otwiera się lub wyświetla się uszkodzona.
  Czy jest na to jakaś rada, czy muszę się jednak pożegnać z tymi fotkami? 🙁 Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

 • O.

  Wielkie dzięki!!! właśnie odzyskałam 1000 zdjęć:))) a to mężowi się “zepsuło”, więc jeszcze zostałam bohaterką domu 🙂

 • Szczesliwa mama

  BARDZO DZIEKUJE!!! Własnie odzyskałam zdjęcia z pierwszych dni życia mojej córci, nie muszę dodawać jakie są dla mnie ważne. Jedna uwaga, pierwotnie wsadziłam karte do czytnika kart zintegrowanego z drukarką i odzyskiwanie nie poszło, ale później podpięłam bezpośrednio do kompa najtańszy czytnik i poszlo.

 • Xuriusek

  Dzięki wielkie, bardzo przydatne info 🙂

 • wiola

  potrzebuje odzyskać zdjęcia z lustrzanki nikon d3100

 • Waldek

  jeśli nie widzi karty i prosi o jej sformatowanie to konieczny jest format ale tylko szybki – ja dalem formatowanie szybkie, pozniej program zaczął widzieć moj nośnik jako pusty, dałem start a zdjęcia oraz filmiki wracają na wskazany przeze mnie folder. Swietny program.

  • Zdjęcia wracają po formacie karty? Cud jakiś.

   • Kacper

    Nie widzę powodu, czemu by nie miały. Można spokojnie odzyskać dane po zwyczajnym formacie a, Windowsowy “szybki format” to nic innego jak usuwanie wpisów z indeksu jak przy zwyczajnym “delete”.

   • Karolina

    tak mi wróciły zdjęcia po formatowaniu

 • Marcin

  Witam
  Mam dokładnie taką sytuacje o jakiej mowa poniżej. Program nie widzi karty. Co zrobi ćw tej sytuacji?

 • Agata

  A co jeśli moja karta jest w ogóle niewidoczna? A Mam tam najważniejsze zdjęcia na świecie:(

  • 1. Zainstalowałaś program
   2. Podłączyłaś kartę czytnikiem do kart
   3. Program nie widzi karty?

   O takiej sytuacji mówisz?

  • 1. Zainstalowałaś program
   2. Podłączyłaś kartę czytnikiem do kart
   3. Program nie widzi karty (punkt 3 powyżej_
   czy tak?

 • Arjeta

  Witam. Mam pytanie i prośbę o odpowiedz. Po naciśnięciu przycisku “NEXT” w kroku trzecim, prze kilka sekund zielony pasek się wgrywa , jednak w pewniej chwili pojawia się okienko z ostrzeżeniem i wtedy po naciśnięciu w tym okienku “ok” lub gdy się e okienko zamyka. Również cały program się zamyka. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję.

  • A jakie ostrzeżenie się pojawia? Przeinstaluj program, sprawdź na innym komputerze.

 • Artur

  Dziękuje bardzo odzyskałem wszystkie zdjęcie świetny poradnik pozdr 😉

 • Misiek

  Mam tylko trzy słowa dla Was: Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Dzięki temu poradnikowi właśnie odzyskałem foty z wakacji!

 • Michał Mróz

  Mam problem trochę innej natury, Żadne urządzenie jakie posiadam nie wykrywa włożonej karty microSD, która z dnia na dzień przestała działać. Czy da się cokolwiek z tym zrobić? Na karcie były wszystkie moje zdjęcie z okresu trzech ostatnich lat, więc strasznie żałuję tej straty. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

  • 1. Zainstalowałeś program
   2. Podłączyłeś kartę czytnikiem do kart
   3. Program nie widzi karty (punkt 3 powyżej)
   czy tak?

   • Gośka Sułkowska

    Witam ! mi również program nie widzi karty co zrobić? Zdjęcia są dla mnie bardzo ważne ! nie chcę ich stracić Pomocy

 • Patka

  Witam! Skanowanie w tym programie zatrzymuje mi się na 31% co może być powodem?

  • Skanowanie czasem zatrzymuje się na… 10 godzin. Czasem cały proces trwa 3-4 dni. Nie ma reguły. Proponuję czekać aż do skutku.

   • Patka

    okej dziekuje :))

 • aga

  W przedziale od 1,50 do 4,40 MB tak mniej wiecej.

 • aga

  witam sporo zdjęc udało mi się odzyskac dzięki tym cennym radom ale podczas próby powiększenia pojawia się napis rysowanie nie powiodło się lub na powiększeniu fragment zdjecia jest zniszczony choc na miniaturze jest ok ,czy coś na to można jeszcze poradzic?z góry dziękuje za podpowiedz

  • A jaką wielkość w MB mają zdjęcia? Pojedyncze.

  • Wszystkie zdjęcia się nie powiększają??? Wybrane? Próbowałaś ponownie?

 • Dominika

  uszkodziły mi sie zdjecia skopiowane z karty pamieci telefonu na komputer oraz zdjecia które już wcześniej były na komputerze. prawdopodobnie to coś w komputerze musiało je wszystkie uszkodzić. czy uda mi się tym programem je odzyskać ? gdy zdjecia są w miniaturkach to nie widac ich uszkodzen dopiero po otwarciu zdjecie z niekształca sie i jest takie ‘paskowane’ ;p

  • ja

   skan antywirusowy na początek!!!!!!!!!

  • Skanuj kartę antywirusem – na jakimś innym komputerze, ale absolutnie nie pozwalaj antywirusowi czegokolwiek na niej zmieniać. Jeśli to wirus – problem większy. Sprawdź to na początek. Na innym komputerze uruchom program i spróbuj odzyskać zdjęcia.

 • Agnieszka

  Witam, próbuję zgrać filmy z karty pamięci. Czy ten program nadaje się również do filmów. Niestety nie mogę ich zgrać, bo podłączeniu kamery komputer nie widzi tych plików, a podlączając kartę bezpośrednio komputer żąda formatu karty. Najlepsze jest to że na kamerze mogę oglądać te filmiki. Co zrobić? Błagam. To są filmy mojej córki od niemowlęcia. Dla mnie bezcenne.

  • W wersji bezpłatnej – tylko zdjęcia. Weź pod uwagę, że pseudo inteligenty Windows zazwyczaj wyrzuca taki komunikat jak podłączysz kartę w czytniku. Zignoruj to, wejdź na czytnik przez eksplorera i zobacz co masz na karcie.

   • Agnieszka

    Robiłam tak, system niestety nic nie widzi. Próbowałam odzyskać filmy tym programem. Niestety nie udało się. Korzystałam też z Recuva, ale bez skutku. Już nie wiem co mam zrobić. Proszę o jakąś radę. Na karcie były też zdjęcia robione lustrzanką Canon (karta była przekładana). Zdjęcia zgrałam bez problemu. Może to jest powodem tych problemów?

    • To program do odzyskiwania zdjęć, video nie odzyska.

  • Ja

   Da się odzyskać filmy tym programem ba mi się udało. Zaraz na początku zaznaczamy nie IMAGE Recovery tylko Data Recovery i postępujemy dalej tak samo. Jeśli się nie da to zaznacz na początku RAID Recowvery i znów postępuj dalej jak w opisie. Na pewno działa bo ja odzyskałem tym programem 16 GB z karty pamięci z kamery. Odzyskałem całe rodzinne wakacje. Pozdrawiam

   • Super, że to piszesz, dotychczas były z tym problemy.

 • Karol

  Sciagnalem ten program ale nadal mam problem gdyz z 8GB program wykrywa zaledwie 1GB i nie wiem co zrobic gdyz na skanie nie pokazuje sie zaden plik. Na karcie posiadam bardzo cenne zdjecia z wakacji i chce je bardzo odzyskac. dodam ze karta dzialala w aparacie az do momentu przelozenia jej z niego do czytnika w laptopie. teraz zarowno laptop jak i aparat chca karte sformatowac. Prosze o pomoc

  • A może problem w czytniku? Podłącz aparat z kartą i zobacz czy widać plik.

   • Karol

    po wlozeniu do aparatu (Nikon D80) program pokazuje ze rozmiar kart jest 0 a aparat chce oczywiscie karte sformatowac

    • A uruchomiłeś program? Jaki efekt?

     • Karol

      Tak program uruchomilem, pokazuje ze rozmiar dysku jest 0 (w czytniku pokazuje 1gb) i program nie chce ruszyc.

 • zawiedziona

  Mam pytanko: ile kosztuje odzyskanie zdjęć ze sformatowanej karty? Na początek fotograf mi powiedział 100 zł za samo odzyskanie zdjęć. Nie za dużo? Proszę o odpowiedź.

  • Hm, odpowiedz sobie na pytanie: ile warte są zdjęcia na karcie. Jeśli uważasz, że mniej niż 100 zł – targuj. Jeśli więcej – ciesz się z oferty. Generalnie 100 zł to BARDZO tanio.

   • Kacper

    Witaj mam problem . Mojej mamie usuneło zdjęcia ukochanej babci , która już nie żyje . Chciałbym je odzyskać na telefonie pisze że karta pamięci jest uszkodzona , gdy włanczam ten program który polecileś klikam IMAGE RECOVERY FREE Pisze mi : Scanning MD RAID i nic nie moge dalej zrobić , gdy wkładam swoją karte ( działającą , sprawną ) tak samo zatrzymuje mi sie na napisie : Scanning MD RAID i pisze brak odpowiedzi . Pomocy !! dzięki

    • Kacper

     Już wszystko działa dziękuje ! 😉

   • zawiedziona

    Dzięki za odpowiedź zawiedziona
    W dniu 2013-09-29 01:07:14 użytkownik Disqus napisał: Settings

    A new comment was posted on Fotograf w podróży
    PiotrTrybalski
    Hm, odpowiedz sobie na pytanie: ile warte są zdjęcia na karcie. Jeśli uważasz, że mniej niż 100 zł – targuj. Jeśli więcej – ciesz się z oferty. Generalnie 100 zł to BARDZO tanio. 7:07 p.m., Saturday Sept. 28

    Reply to PiotrTrybalski

    PiotrTrybalski’s comment is in reply to zawiedziona:

    Mam pytanko: ile kosztuje odzyskanie zdjęć ze sformatowanej karty? Na początek fotograf mi powiedział 100 zł za samo odzyskanie zdjęć. Nie za dużo? Proszę o … Read more
    You’re receiving this message because you’re signed up to receive notifications about replies to zawiedziona. You can unsubscribe from emails about replies to zawiedziona by replying to this email with “unsubscribe” or reduce the rate with which these emails are sent by adjusting your notification settings.

 • Klaudiaa

  chciałam dziś usunac jedno zdjęcie z karty pamieci i nagle mój telefon zwariował i się wyłączył a później włączył gdy weszłam w moje zdjęcia znikneły wszystkie zrobione przeze mnie zdjęcia a zostały same przesłane przez znajomych czy w takim przypadku sa jakies szanse na odzyskanie jakichkolwiek zdjęc?

 • Klaudia

  witam, mam takie pytanie..

  czy jeżeli mam uszkodzone wszystkie sektory jest taka możliwość żebym odzyskała zdjęcia ?

 • Justyna

  Witam,

  posiadam kartę Sandisk 8 GB i aparat Canon PowerShot SX130IS. Po włożeniu karty do czytnika w komputerze część zdjęć była widoczna jako miniatury, natomiast część nie. Po skopiowaniu na komputer nie ma również miniatur tych zdjęć, po otwarciu danego zdjęcia pojawia się komunikat o uszkodzonym pliku…., włożyłam kartę z powrotem do aparatu i w podglądzie wszystkie zdjęcia są widoczne! nie wiem co mam dalej robić, boję się że mogę tylko pogorszyć sprawę, a te zdjęcia są dla mnie naprawdę bardzo ważne! bardzo proszę o poradę, mój mail: anytsujn@wp.pl. Z góry dziękuję za pomoc!

 • grazyna

  witam..
  włożyłam karte z aparatu do telefonu później wyciagnelam z tel chcialam je zgrac na kompa a tam juz nie bylo zadnych zdjeć.. co teraz? czy pojdzie je odzyskać..?

  • Prawdopodobnie – świadomie lub nie – sformatowałaś kartę. Telefon czasem pyta, widząc kartę w formacie odmiennym od tego z telefonu czy formatować, a może i sam formatuje. Spróbuj NIC nie zapisywać na niej i użyć programu.

 • Patrycja

  Witam,
  Nie mogę zgrać zdjęć z SD, gdyż komputer ani aparat “nie widzą” karty. Stało się tak prawdopodobnie z powodu kilkumilimetrowego odprysku plastiku w rogu gdzie znajdują się te miedziane (???) “płytki”. Czy powyższy programik będzie nadawał się do odzyskania zdjęć w takiej sytuacji? Trochę obawiam się doklejania odłamanego fragmentu ze względu na możliwość zanieczyszczenia klejem sąsiadujących “płytek”

  • Jeśli uszkodzone są płytki na karcie – trzeba naprawić kartę. Program “naprawie” błędy logiczne, nie naprawi uszkodzonego fizycznie łącza…

 • Ania

  odzyskałam wszystkie zdjęcia, ale większości nie da sie otworzyć;/ na niektórych z nich są kawałki z innych zdjęć. Co mam zrobić, żeby reszta zdjęć sie otworzyła, czy już po zdjęciach??

  • Wyślij mi jedno zdjęcie, którego nie da się otworzyć i jedno z kawałkami – email masz w zakładce “AUTOR”

 • tymus

  mam problem taki ze moj tel pokazuje uszkodzona karta pamieci. Jak odzyskac dane z niej? Pomocy

 • monia

  super!!!!!!!odzyskałam 1000 zdjęć!!!!!!!może 10 z nich jest uszkodzona ale……reszta super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Dalia

  niestety moja karta jest niewidzialna dla tych programów, po podłączeniu jej do komputera w czytniku, mogę zrobić tylko formatowanie….

  czy jest na to jakiś sposób?

  • Musiałbym mieć kartę w ręku, za dużo zmiennych, żeby powiedzieć. Napisz czy aparat ją widzi, co pokazuje? Czy widzi czytnik a karty nie?

   • Dalia

    Aparat nie widzi karty (pojawia się komunikat, żeby ją włożyć), a po podłączeniu karty w czytniku do komputera pojawia się komunikat, że dysk wymienny nie jest sformatowany i czy pytanie, czy zrobić to teraz. Czytnik podłączam do komputera z systemem XP. Chodzi o kartę Sony Memory Stick Pro Duo. Mam dwie takie same i druga działa w tym samym czytniku.
    Mogę jeszcze powiedzieć, ze niestety karta nie była formatowana przed ponownym użyciem, a pamięć na niej skończyła się w trakcie nagrywania filmu…
    Czy mogę sformatować kartę i dopiero potem próbować odzyskać dane?

    Pozdrawiam i dziękuję

    • Jeśli sformatujesz – nic już nie da się zrobić. Instalowałas program?

 • Margaret

  dzięki Ci Dobry Człowieku 😉 odzyskałam wszystkie zdjęcia i dwa filmy! Wszystko trwało nie dłużej jak 2,5 godziny 🙂 Pozdrawiam!

 • Bodo

  Ad memoriam: podany na końcu, w spisie innych bezpłatnych, CardRecovery NIE JEST bezpłatny: po skanowaniu wyświetla thumbsy, ale ich pełnoformatowy odzysk mozliwy jest dopiero po wykupieniu klucza. Skanowanie CR pomija całkiem puste “odzyski”, podaje tylko te klatki, w których jakiś fragment jest widoczny. ZeroAR w trybie Data Recovery także podaje klatki czytelne, ale w trybie Data Recovery czyta wszystko i (po)tworzy “sklejki” odzysków wielkości 3,5 – 45 MB każda (+ zbiorczo ostatni sektor 2,5 GB; karta 4GB)) co przy mojej przeciętnej 2 MB na klatkę oznaczało stratę ok. 250 klatek. Ale blisko 400 odzyskałem – i za to może nie stopy… ale ręce… 😉

 • Agata

  Całować stopy Twoje Dobry Człowieku 😀 dziękuję, 2064 zdjęć odzyskanych 🙂

 • michał

  u mnie pomimo ze zrobilem tak jak w opisie i nie bylo woogole czerwonych pol odzyskal z karty ktora nie czyta zaden nosnik ani telefon 7 zdjeci ale dziwne jest to ze jak dalem root do pliku to mam 3 pliki jak narazie jeden 42 mb drugi ponad 2 gb a dokladniej 2,42 i trzeci to juz moj filmik z komorki i nie wiem cop dalej czy tylko tyle zdjec odzyskam?
  pozdrawiam
  michał

 • Mirek

  program u mnie działa lecz jest to wersja demo po skopiowaniu sa pliki lecz tylko widac czarne tło bez obrazu …moje pytanie co robie zle

 • tonmek

  niestety u mnie wyszło tak, że po program zgrał mi zdjęcia lecz po kliknięciu na nie mam czarny obraz z napisem NIEPRAWIDŁOWE ZDJĘCIE.. szkoda bo na kilku mi strasznie zależało…

  • Spróbuj zmienić ręcznie rozszerzenia zdjęć. Jakie masz? JPEG? TIFF?

 • Ania

  cześć wam mam problem przypadkiem dałam na sformatowanie karty pamięci z aparatu i nie mam zdjęć a były tam zdjęcia mojej przyjaciółki co mam zrobić żęby je przywrócić

  • PiotrTrybalski

   Uzyj programu, powinien pomóc.

 • Danielko

  Dziękuję za te porady,
  przynajmniej dałeś mi nadzieję na odzyskanie zdjęć 😉 U mnie proces postępuję
  bardzo powoli, tzn po 1h40min mam 2% skanu z ok. 8GB danych. Pytanie do osób
  którym udało się z przywrócić zdjęcia – czy u nich również ten proces długo
  trwa? Pytanie drugie – czy jest szansa na odzyskanie nagrań video za pomocą
  tego programu, komuś się udało?

  Ku
  przestrodze, problem z moją kartą spowodowany był pracą aparatu na niskim
  poziomie naładowania akumulatora (akurat chciałem sprawdzić jak wygląda
  nagranie video przy bardzo żółtym świetle). Wydawało mi się, że ostatnia kreska
  baterii “właśnie się pojawiła” i że bez problemu jeszcze dłuższą
  chwilę popracuje….

  • Danielko

   przepraszam, za to formatowanie, przeniosłem tekst z notatnika i nie wiedziałem, że tak się rozjedzie :/

  • PiotrTrybalski

   Nie ma reguły – czasem jest szybciej czasem wolniej, musisz uzbroić się w cierpliwość. I dzięki za dobrą radę! Od siebie dodam: jeśli kończy Ci się miejsce na karcie – weź nową kartę. Czasem próba zapisu zdjęcia, które jest większe niż pozostałe miejsce skutkuje takim efektem.

   • danielko

    Aktualny stan: 5h30min i 7% scanu. W takim tempie 100% osiągnie po prawie 78 godzinach, czyli po ponad 3 dniach…. Oczywiście będę próbował utrzymać ten proces, ale zastanawiam się czy jest to normalny czas odzyskiwania zdjęć. Może masz jakieś doświadczenia lub przemyślenia w tym temacie?

    • PiotrTrybalski

     Musisz uzbroić się w cierpliwość. Tyle jestem w stanie Ci poradzić. Ja czekałbym aż się skończy.

    • PiotrTrybalski

     I jak?

     • danielko

      😉 udało się odzyskać ok 2/3 zdjęć i 4 z 5 filmów. Tak jak wcześniej pisałem sam proces odzyskiwania trwał długo, czyli 70 godzin, a dodatkowo kolejne 24h zajęło późniejsze zapisywanie plików na dysk. Mówimy o rozmiarze rzędu 2GB, ale ostatni plik był dziwny, ponieważ zajmował 6GB (jeden plik) i ciągle rósł. Zdecydowałem się na przerwanie operacji. Zapewne to problem z ostatnim plikiem spowodował aż tak długi czas zapisu. Gdybym ponowił całą operację to szanse na odzyskanie większej ilość zdjęć znacznie by wzrosły, ale zadowoliłem się efektami pierwszej próby. Podsumowując: program jak najbardziej zadziałał, kwestią zasadniczą okazała się cierpliwość 😉 Twój artykuł był niezmiernie przydatny, miałem szczęście że na niego trafiłem. Wielkie dzięki za pomoc i odpisywanie na komentarze. Pozdrawiam!

     • PiotrTrybalski

      Super 🙂 No nie ma sprawy, po to piszę ten blog! Gdyby coś – pisz śmiało, pozdrowienia.

 • Grzesiek

  “… możesz odzyskać zapisane na karcie obrazy używając bezpłatnego oprogramowania ZAR Digital Image Recovery. Program pozwala na odzyskanie zdjęć także wówczas gdy aparat czy też Windows “nie widzi” karty…”

  Ciekawe. Szkoda tylko, że autor nie podpowiedział w jakiż to “magiczny” sposób wskazać taką “niewidzianą” przez komputer katrę w oknie programu :/ Mam kartę SanDisk Ultra microSDHC w klasie oznaczonej jako U1 o pojemności 32GB. Jakiś czas temu, telefon w stanie czuwania niespodziewanie wyświetlił informację o nagłym wyjęciu karty pamięci i od tego czasu jej nie wykrywa, komputer również.

  • PiotrTrybalski

   Cóż, jeśli w kroku trzecim nie widać zgłoszonego nośnika (widzi a da się eksplorować eksploratorem to dwa różne stany) – znaczy to zapewne, że uszkodzenie jest fizyczne a nie logiczne. Program naprawia uszkodzenia logiczne.

   • Grzesiek

    Tak też myślałem, jednak fragment który zacytowałem może sugerować coś zupełnie innego, niepotrzebnie wprowadzając w błąd 😉

    Dzięki za odpowiedź 🙂

    • wiktoria

     a jeśli to uszkodzenie fizyczne , tzn. że nic już sie nie da zrobić ?:(

    • wiktoria

     a jeśli to uszkodzenie fizyczne , tzn. że nic już sie nie da zrobić ?:(

 • justyna

  bosko ! wszystko działa bez zarzutów! dzięki !!!

 • nata

  Ogromne podziękowania!!!! Wszystkie zdjęcia odzyskane, a już straciłam nadzieję 🙂

 • kamil

  program nie widzi karty ani przez czytnik wbudowany w komputer ani przez aparat, z resztą aparat się zwiesza jak chcę wybrać w nim opcje do podłączenia z komputerem ;/ nie wiem co robić zależy mi na zdjeciach

 • Tomek

  U MNIE ODNALAZLO WSZYSTKIE PLIKI I SKOPIOWALEM JE ALE NIESTETTY NIE MOGE ICH ODCZYTAC… :/ PO KLIKNIECIU NA ZDJECIE POKAZUJE SIE KOMUNIKAT “PROBLEM MENEDŻERA WTYCZEK”. CZY KTOS DA JAKAS RADE???

  • PiotrTrybalski

   Musiałbyś screena wrzucić z komunikatem… W jakim programiwe klikasz?

 • Kasik

  mi nie dziala ten program wysakuje co pochwile program nie odpowiada dziala mi do momentu 3 pkt klikam na image recovery free wyskakuje mi scanning MD RAID i za chwile ze program nie odpowiada 🙁 jestem zalamana 🙁

 • aka

  🙂

 • aka

  dziękuje !!!!!!!

  myślałam , ze już po mnie !!

  już miałam przez okno skakać ! naprawdę wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ;))))

  Działaa! Wielkie dzięki za pomoc;)

 • PPP

  a ja zaczęłam tę operację i niestety padła mi bateria aparatu. Naładowałam ją, ale niestety karta się chyba uszkodziła, gdyz przy włączeniu pokazuje włóż kartę;// także chyba nic nie jestem w stanie juz zrobić:( A niestety musiałam użyć aparatu do tego, bo mi nie chciała karta odczytywac na czytniku. Jestem załamana.

  • Mario

   No to chyba po ptakach 🙁

 • Ciekawostka ,kupując karte SanDisc Pro (95mb/s) dostajesz adres strony i kod po którym siagasz program do odzyskiwania zdjęc z uszkodzonej karty.

  • PiotrTrybalski

   Do innych kart też dodają ów kod 🙂 Subskrypcja programu – roczna

  • danielko

   A kojarzysz może jak odzyskać ten kod? Nadal szukam, ale wydaje mi się ze wyrzucilem opakowanie :/

 • Jacek

  Pięknie, problem rozwiązany. Wielkie dzięki !!!! 😉

 • Anulka

  dziękuję, dziękuję, dziękuję!!!!! Uratowaliście mnie przed rodzinną katastrofą, gdybym nie odzyskała zdjęć- rozpętałabym trzecią wojnę. Dziękuję! Niesamowite, że poradziłam sobie sama mimo blond włosów i zielonego pojęcia o komputerach. Kaszubskie BÓG ZAPŁAĆ 🙂

 • loli1313@interia.pl

  wielki dzieki za pomoc super program szacun

 • Piotr

  Jeśli podłączam aparat z uszkodzoną kartą to też go nie widzi

 • Piotr

  Podłączam czytnik z uszkodzoną kartą do kompa i poprzez program ten próbuję wybrać źródło z uszkodzoną kartą , ale komputer nie widzi czytnika kiedy podłączona jest uszkodzona karta. Jeśli włożę drugą dobrą-nie uszkodzoną kartę wtedy widze czytnik karty poprzez ten program

  • PiotrTrybalski

   A masz możliwość podłączenia aparatu z uszkodzoną kartą do kompa? Widzi?

 • Piotr

  A jak mam zaznaczyc dysk z uszkodzoną kartą skoro program jej nie widzi.

  • PiotrTrybalski

   Napisz coś więcej – kiedy nie widzi? Gdy podłączasz aparat do kompa, przez czytnik? Aparat widzi kartę?

 • dorsi

  Wszystko jest proste i jasne. Odzyskałam ponad 2000 zdjęć. Dziękuję za cenne rady i wskazówki.Teraz już wiem, gdzie popełniłam błędy. Jak dobrze, że można liczyć na takich fachowców.

 • dorsi

  Wszystko się świetnie udało. Dziękuję pięknie za bardzo cenne wskazówki. Już wiem, gdzie popełniłam błędy.
  Na dokładkę wszystko jest prosto i zrozumiale. Jak dobrze, że można liczyć na takich fachowców. 🙂

 • ryzo

  proste i genialne! myślałam że już na dobre straciłam wiele zdjęć ale na szczęście udało się je odzyskać, dziękuję 🙂

 • Kasia

  Udało mi się ale nie do końca, karta pamięci z telefonu miałam uszkodzoną i było tam aż 200zdj.. połowa da sie obejrzec a połowa zdjęc jest poucinane ;/
  Da się to jeszcze jakoś zrobić żeby zdjęcia były w całości? ;/
  help me!!!

  • PiotrTrybalski

   A próbowałaś ponownie?

 • dfs

  Rewelacja!!! Odzyskałem zdjęcia z dwóch Chrztów. Naprawa spod windy nic nie dała, z 8 gigowej kartyjakieś 30 kilo danych, normalnie koszmar. Recuva też nic nie znalazł, a Zar odzyskał ponad 1300 zdj. łącznie ze starymi  po formacie. Utrata dosłownie jednej sztuki. Już myślałem,że się spalę ze wstydu przed klientami. Na pewno zakupię pełną wersję. Pozdrawiam

 • Danio

  PS:
  jak to przywrucic

 • Alanjun

   dziala to wogule a jako  dziala to jak to ustawic zeby utracone np. z aparatu

  jak ktos wie prosze o wskazuwki ?????

 • gość

  Pliki znalezione, skopiowane, ale nie da się ich odczytać 🙁
   

 • DB

  Dzięki wielkie, pomogło! 🙂

 • Przydatna DIY w sytuacji kryzysowej, zwłaszcza jak są prywatne fotki i nie chcemy ich pokazywać specjalistom od recovery 🙂

 • Mam nadzieję, że się nie przyda. Dzięki!

 • ET

  Cenne uwagi praktyczne. Czy program działa  także na MACu ? 

  • PiotrTrybalski

    ten niestety nie.

 • Krzyś

  Dzięki za programik i objaśnienia. Program rewelka odzyskałem wszystkie zdjęcia a karta pokazywała error jeszcze raz dzięki !!!

 • tigan

  po pierwszym kroku caly czas mam “Enumeration devices,pleas wait” i zupelnie nic sie nie dzieje.Niby czytnik karty probuje ja przeczytac,ale zbytnio mu to chyba niewychodzi!Co robic,czekac dalej?Zaznaczam,ze tej karty niewidac w zadnym komputerze i niedarady jej otworzyc,no ale z tego co przeczytalem o tym programie to nie powinno byc z tym najmniejszego problemu.

 • Damian

  A ja po 15 min. mam 1% i nic sie dalej nie dzieje /:

  • Czasem potrzeba kilku godzin, a niekiedy i dni. Cierpliwości.