Jaka jest “prawdziwa Kuba”? Nie bez powodu użyłem cudzysłowu, bo coś takiego jak “prawdziwa Kuba” nie istnieje. Mimo, że ci, którzy Cię namawiają na wyjazd na Kubę uważają inaczej. Mamią starymi samochodami, rytmami salsy, smakiem cygaro, uśmiechniętymi staruszkami na placach Starej Hawany; smakiem mojito i imprezami do rana. Tak, to prawda, taka jest Kuba, ta turystyczna, trochę na pokaz. Jest też Kuba inna, prowincjonalna, z czteropiętrowymi blokami kubanskich pegeerów, i grupkami Kubańczyków przesiadujących pod odrapanymi klatkami schodowymi, dyskutujących ze butelką rumu w dłoni. Jest też Kuba, która…. I mógłbym tak długo. Nie ma prawdziwej Kuby, bo każda z jej twarzy jest prawdziwa. To my popełniamy błąd, dając się nabrać na historie z folderów biur podróży, podróżując za wyobrażeniami. 

I chociaż nic złego w wyobraźni, ba, jest motorem naszych działań, dziś chciałbym Cię zaprosić na filmową podróż do prawdziwej Kuby, tej jednej z cząstek kubańskiej twarzy. Cuba Underground to dziesięć odcinków filmu, każdy dotyczy innego tematu. Poznasz raperów i miłośników wyścigów samochodowych, artystów ulicznych i fanów death metalu, kubańskie drug queen i skaterów – świat, który bardzo trudno znaleźć spacerując turystyczną ścieżką z pilotem z biura podróży. 

 Odcinek 1: Sex, Twerk & Reggaeton

 Odcinek 2: Fast and Furioso

Odcinek 3: Skate or Muerte

Odcinek 4: Antisocial Club

Odcinek 5: BBoye w kraju salsy

Odcinek 6: Habana Rap

Odcinek 7: Cuba Electronica

Odcinek 8: Street Art Revolución

Odcinek 9: LGBT & Proud

Odcinek 10: Tattoo = Tabu

A jeśli podoba Ci się ta kolekcja filmów, koniecznie zobacz “Zmarszczki Hawany“. 

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.