“When I grow up”  – “A gdy dorosnę…” to tytuł projektu fotograficznego francuskiego fotografa Vincenta Tremeau, który wybrał się do afrykańskich krajów dotkniętych kryzysem humanitarnym i napotkanym tam dzieciakom zadawał to proste pytanie.  Odpowiedzi, które uzyskał są momentami przerażające.

Vincent urodził się w 1984 roku, dorastał w Perpignan i tam zainteresował się  fotografią. Roczny pobyt i nauka w Buenos Aires pozwoliły mu znaleźć swoją własną estetykę fotograficzną i dodały odwagi do realizacji projektów fotograficznych. Jest absolwentem Instytutu Studiów Humanitarnych i właśnie tematyka związana z człowiekiem jest w obszarze jego zainteresowań.

Wernisaż wystawy zdjęć, które oglądacie miał miejsce w siedzibie ONZ w Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej – 19 sierpnia 2016 roku, można ją zobaczyć w Nowym Jorku.

Cóż, ja też miałem marzenia. Chciałem zostać podróżnikiem. A Ty? Jakie miałeś marzenia w dzieciństwie?

 

 

Wszystkie zdjęcia zostały opublikowane za zgodą autora, Vincenta Tremeau, odwiedźcie jego stronę: http://www.vincenttremeau.com/

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.