Serdecznie zapraszam na wystawę moich zdjęć. Będzie to podróż starożytnym szlakiem przez całkiem współczesne, ale i historycznie ciekawe miejsca. 

Przez dwa tygodnie, z aparatem w dłoni wędrowałem, podjeżdżałem samochodem, wspinałem się górską kolejką, prawie wciągano mnie na linie, latałem paralotnią (z pilotem) i spływałem raftem – po to, aby dotrzeć do najbardziej ciekawych i malowniczych miejsc na tym starożytnym szlaku. Udało się. W efekcie powstały zdjęcia i wystawa, którą w plenerze będzie można oglądać w trzech miastach:

  • Warszawa – Plac Zamkowy (od 27 sierpnia do 16 września 2016)
  • Kraków – Plac Wielkiej Armii Napoleona  (czyli pod hotelem Sheraton nad Wisłą, obok punktu IT, od 20 września do 18 października 2016)
  • Poznań – Plac Wolności (od 25 października do 15 listopada 2016)


Na co dzień unikam miejsc z nazbyt rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Cenię sobie święty spokój, małe społeczności, fajne widoki. Gdy dostałem propozycję by przejść fragmenty szlaku i przygotować zdjęcia – zastanawiałem się. W głowie miałem mnóstwo stereotypów. Okazało się, że południowe wybrzeże Turcji to nie tylko hotele, baseny i plaże. A ja zawsze staram się docierać tam, gdzie prócz leniuchowania nad wodą można zrobić coś więcej – zmęczyć się. Okazało się, że Szlak Licyjski nadaje się do tego idealnie. Gdybym planował rodzinny wyjazd do Turcji pojechałbym właśnie tutaj, pomiędzy Fethiye i Antalyę. Bo można tu pogodzić różne “wakacyjne interesy” – leżeć na plaży, kąpać się w ciepłym morzu, latać na motolotni, wspinać w skałkach, wędrować szlakami, spływać rzekami. A do tego obcować z fascynującą historią Licji.

Na wystawie zobaczycie jedynie wycinek z całej kolekcji ponad 100 zdjęć, które wybrałem. Reszta już niedługo, tutaj, na blogu.

Ps. ale to nie znaczy, że macie na nie czekać. Idźcie zobaczyć wielkie powiększenia w plenerze. Ja też idę! Rzadko widuję swoje zdjęcia w takim rozmiarze 😉

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.