Jeśli ktoś z Was chciałby wpisać się dobrymi kadrami w ciekawy album – jest taka szansa. We wrześniu ukaże się album “Polska i Polacy”, w zamyśle ma być to obraz naszego społeczeństwa XXI wieku stworzony okiem i wrażliwością fotografów prasowych. Album  będzie zawierał ponad 40 fotoreportaży najlepszych polskich fotografów prasowych, m.in. Anny Bedyńskiej, Renaty Dąbrowskiej, Agnieszki Rayss, Filipa Ćwika, Mariusza Foreckiego, Arkadiusza Goli, Adama Lacha, Tomasza Tomaszewskiego, Łukasza Trzcińskiego, Jacka Turczyka, Krystiana Bielatowicza. Będzie zawierał kilka rozdziałów: #dziejesiewpolsce, współcześni Polacy i ich małe ojczyzny, zmiany w polskim społeczeństwie, czasy kapitalizmu, cienie transformacji, Polska się bawi, polski sport w XXI wieku oraz tradycja i religia.

A może się w nim pkwadratojawić i Twoje zdjęcie. Zainteresowany? Co zrobić? Jak się dostać? Wystarczy wysłać zdjęcie, termin upływa 24 lipca 2015. Szczegóły konkursu dostępne są na tej stronie

Na okładce albumu znajdziecie zdjęcie Łukasza Trzcińskiego, część projektu “Le Parkour”, szeroko nagradzanego jakieś 10 lat temu w licznych konkursach fotografii prasowej. Swojego czasu ów reportaż zrobił na mnie ogromne wrażenie, a że owe wrażenie nie straciło nic na swoje sile – postanowiłem pokazać Wam te zdjęcia z myślą o inspiracji i dumie, że moim przyjaciele – fotografowie tworzą tak dobre kadry i układają z nich tak przemyślane historie. Oglądajcie więc i sie inspirujcie. A kto nie wie co to parkour – niech zaglądnie do Mateczki Wikipedii i doczyta, o tutaj.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.