Zapraszam na kolejną w tym roku wyprawę z aparatem w dłoni – wyprawę do Radźasthanu!

Myślisz Indie – widzisz Radźasthan. Rzeczywiście, stereotypowy obraz tego subkontynentu i kultury najczęściej podpowiada nam kolorowe obrazy z Radźasthanu, w którym znajdują się najbardziej fotogeniczne plenery Indii. Ten oryginalny stan, kojarzony jest z pustynią, dromaderami, pałacami maharadżów i oryginalną architekturą obronnych fortów, które górują niemal nad każdym miastem. Jednak na tle złotawych pustyń i kolorowych miast szczególnie barwnie prezentują się kobiety ubrane w przepiękne sari przesycone jaskrawymi barwami, a także wąsaci mężczyźni w imponujących turbanach. Celem wyjazdu jest fotografowanie folkloru indyjskiego, życia w miastach i miasteczkach oraz uchwycenie w kadrze unikalnej architektury najważniejszych fortów i świątyń Radźasthanu. Ponad to będziemy fotografować wybrane miejsca i obiekty w Delhi oraz mauzoleum Tadż Mahal w Agrze.

Wyprawa w małej grupie realizowana jest prze Klub Laurazja, specjalizujący się w organizacji wyjazdów do najciekawszych miejsc na świecie. Wyprawa połączona jest z warsztatami fotograficznymi. 

 

FAKTY:

Organizator: Klub Laurazja (nr. zezwolenia organizatora turystyki 757, polisa Signal Iduna M 217563)

Termin: 10 -29 października 2015

Grupa: maksymalnie 12 osób

Cena: 6.400 zł + 700 USD

Świadczenia:koszty złotówkowe – przelot Warszawa – Delhi – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; opieka instruktora fotograficznego i warsztaty fotograficzne podczas wyjazdu; koszty organizacyjne w Polsce; koszty walutowe – wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele – pokoje 2-3 os.); wszystkie wycieczki objęte programem; koszty organizacyjne podczas wyprawy. Cena nie obejmuje: wizy do Indii (ok. 230 zł); wyżywienia (ok. 10-15 USD na dzień); biletów wstępu oraz biletów za fotografowanie (ok. 130 USD).

 Program wyjazdu obejmuje następujące miejsca i atrakcje:
  •  fotografowanie wybranych miejsc i obiektów w Nowym i Starym Delhi
  • fotografowanie mauzoleum Tadż Mahal w Agrze z dwóch stron rzeki Jamuny
  • wizyta w 4 najbarwniejszych miastach Radźasthanu: Dźajpur, Dźodhpur, Udajpur i Dźajsalmer
  • wycieczka na pustynię Thar
  • fotografowanie zaklinaczy węży, poganiaczy dromaderów i słoni
  • fotografowanie niezwykłego życia indyjskich ulic, pracy w warsztatach i na targach
  • plener fotograficzny z udziałem modeli
  • „Delhi by night” – nocne zdjęcia Bramy Indii i Pałacu Prezydenckiego w stolicy Indii
  • warsztaty fotograficzne w czasie fotografowania, wspólne dyskusje nad zdjęciami – analiza i ocena.

Program wyprawy: 

skan156---grajek-z-Jodhpuru[1]Dzień 1 Wylot z Warszawy do Delhi przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji.

Dzień 2 Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu i odpoczynek. Spacer aklimatyzacyjny po Nowym Delhi – reprezentacyjnej dzielnicy stolicy. Fotografowanie najsłynniejszych obiektów: placu Connought Place, budynków Pałacu Prezydenckiego i Parlamentu, Bramy Indii. Wieczór spędzimy w dzielnicy Pahar Gandź (Pahar Ganj). Rozmowy o planach fotograficznych, które będziemy realizować. Dla chętnych nocne zdjęcia miasta. Nocleg.

Dzień 3 Fotografujemy najciekawsze obiekty architektoniczne miasta: średniowieczny minaret Kutab Minar (lista UNESCO), Świątynię Bahaiów w kształcie kwiatu lotosu oraz obserwatorium astronomiczne Dźantar Mantar (Jantar Mantar).

Dzień 4 Rano wizyta w Starym Delhi. Fotografowanie Meczetu Piątkowego i głównej ulicy Ćandni Ćauk. Po potwierdzeniu wizyta w Guru Hanuman Akhara – indyjskiej szkole zapasów i fotografowanie walk lub treningów. Po południu przejazd z Delhi do Agry (ok. 4,5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 5 Przez prawie sto lat Agra była stolicą imperium Wielkich Mogołów. W tym mieście wybudowano najsłynniejszą budowlę Indii – mauzoleum Tadż Mahal, który będziemy fotografować o wschodzie słońca. Potem wizyta w Czerwonym Forcie z kompleksem pałacowym z XVI w. oraz ogromny grobowiec cesarza Akbara w Sikandrze. Po południu fotografowanie pracy rzemieślników w miejscowych warsztatach inkrustacji kamieni szlachetnych. Przejedziemy przez most na rzece Jamunie do grobowca Etimaduddauli – ciekawej budowli w stylu perskim. Wieczorem fotografowanie Tadż Mahalu z zupełnie innej perspektywy – z drugiej strony Jamuny. Nocleg.

Dzień 6 Przejazd do Dźajpuru (Jaipuru) – stolicy Radźasthanu (ok. 7 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wyjście pod Fort Tygrysi i fotografowanie kapitalnej panoramy miasta w czasie tzw. “błękitnej godziny”. Nocleg.

Dzień 7 Fotografowanie Dźajpuru i okolic: Pałac Wiatrów, Fort Amber, malowanie słoni, grobowce maharadżów w Gaitorze; obserwatorium astronomiczne Dźantar Mantar. Nocleg.

Dzień 8 Przejazd z Dźajpuru do miasta Bikaner położonego na pustyni Thar. Fotografowanie słynnego lokalnego targu, a jeśli czas pozwoli wizyta na farmie wielbłądów. Nocleg.

Dzień 9 Fotografowanie świątyni szczurów w Deśnok (Deshnoke). Wieczorem wyjazd nocnym autobusem lub pociągiem do miasta Dźajsalmer (czas przejazdu ok. 7 godz. – nocny przejazd)

Dzień 10  Przyjazd do pustynnego miasta-fortu Dźajsalmer (Jaisalmer). Zakwaterowanie wewnątrz fortu. Zwiedzanie i fotografowanie fortyfikacji miasta, świątyń oraz okazałych willi zwanych Haweli. Po południu i wieczorem zdjęcia nad jeziorem Gadisa. Dla chętnych nocne zdjęcia miasta. Nocleg.

Dzień 11 Przed wschodem słońca wyjazd na wydmy na pustyni Thar. Fotografowanie pustyni o wschodzie słońca i powrót do Dźajsalmeru. Czas wolny na robienie zdjęć: portrety, świątynie, architektura. Nocleg.

Dzień 12 Przejazd autobusem do miasta Dźodhpur (Jodhpur, ok. 6 godz.). Zdjęcia z górującego nad miastem fortu Meherangarh oraz fotografowanie słynnego targu przypraw. Nocleg.

Dzień 13 Pobyt w Dźodhpurze. Przejazd pod pałac obecnego maharadży. Fotografowanie życia w mieście. Czas na indywidualne spacery. Nocleg.

Dzień 14 Przejazd autobusem do Udajpuru zwanego “miastem ogrodów”  (czas podróży ok.7 godz.). Po drodze wizyta w wiosce rękodzieła Silpgram, fotografia portretowa.

Dzień 15 Fotografowanie Udajpuru: ogrody, rejs po jeziorze, Pałacu Miejski, świątynia Dźagdiś (Wisznu – Władcy Świata. Zdjęcia  w prywatnym muzeum samochodów  “Vintage and classic car collection”. Nocleg.

Dzień 16 Podróż z Udajpuru do miasteczka Bundi. Wyjazd autobusem we wczesnych godzinach rannych. Przesiadka i krótki postój w mieście Ćittorgargh (Chittaurgargh). Po drodze fotografowanie krajobrazów Radźasthanu. Nocleg.

Dzień 17 Zwiedzanie i fotografowanie Bundi – niewielkiego miasteczka, które swoją tajemniczością przywodzi na myśl powieści Kiplinga. Tym bardziej, że sporą część pałacu w miejscowym Forcie Taragarh zamieszkują obecnie setki małp. Zdjęcia nad pobliskim, imponującym wodospadzie Bhimat Falls. Nocleg.

Dzień 18 Pożegnanie Radźasthanu i przejazd z Bundi do Delhi. Nocleg.

Dzień 19 Dzień podsumowań. Czas na zakupy indyjskich towarów i pamiątek oraz na fotografowanie życia w mieście. Późno w nocy przejazd na lotnisko.

Dzień 20 Przelot do Polski przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.