Powoli zbliża się czas podsumowań mijającego roku 2016. Nie wiem czy lubicie czy nie. Ja lubię, podsumowania to spojrzenie wstecz, pozwala zdystansować się ale i wyciągnąć wnioski. 

No właśnie, wnioski. Jakie wyciągam z poniższego podsumowania? Lubicie poradniki i zdjęcia. To dobry znak, bo w 2017 roku poradnictwa będzie jeszcze więcej – zarówno tego “pisanego” jak i wideo (wiem, wiem, gadam o tym wideo już z rok, ale musiałem uprać się z czymś NAPRAWDĘ WIELKIM, i dlatego nie dałem rady. WIELKIE już niedługo się ogłosi, a ja – obiecuję – dam radę!). Tradycyjnie będzie też poradnictwo  “na żywo” – w czasie warsztatów stacjonarnych i tych wyjazdowych.

Będzie też więcej zdjęć, ale winnej formie – więcej reportaży, z multimediami włącznie. Tak, by opisywane historie były kompletne. To będzie, a co było?

Poniżej zestaw siedmiu (bo siódemka to szczęśliwa liczba), najbardziej poczytnych tekstów na moim blogu w mijającym roku. Dla przypomnienia tym, którzy czytali i dla tych, którzy jakimś cudem pominęli. 

  1. Jeden z najlepszych zestawów filtrów, NIK Collection za darmo czyli świat oszalał
  2. [Poradnik] 11 sposobów by lajkowano Twoje zdjęcia  
  3. Etyka w fotografii czyli prawda nas wyzwoli 
  4. Wszystkie kobiety z moich podróży 
  5. 15 moich ulubionych zdjęć z 2015 roku 
  6. W poszukiwaniu Boga w Jerozolimie [GALERIA] 
  7. Cierpki smak abchaskich mandarynek [GALERIA]