Kiedy pierwszy raz rozmawiałem z Darkiem o tym projekcie, jego realizacja wydała mi się niemożliwa. Dobrze wiem ile czasu, pieniędzy kosztuje fotografowanie i filmowanie pod wodą. I jaki trzeba mieć talent.

Darek Sepioło był kiedyś fotografem podwodnym. Piszę w czasie przeszłym, bo Darek, już jakiś czas temu zamienił aparat na kamerę i realizuje podwodne filmy na absolutnie światowym poziomie. I tak jak w dziedzinie fotografii podwodnej osiągnął wszystko – tak wróże mu absolutny sukces w realizacji podwodnych filmów. Kiedy kilka lat temu na współorganizowanym przeze mnie Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły prezentował swoje fotografie, pokazał też urywek filmu, który dziś ujrzał właśnie światło dzienne w postaci niesamowitej serii. Już wtedy, te kilka minut było niesamowite. Wówczas też opublikowałem ten post. Tymczasem…

„Magia wielkiego błękitu – 7 kontynentów“ to film DVD unikalny na skalę światową. Nie powstał bowiem dotychczas dokument tak doskonale oddający piękno podwodnego świata. A w dodatku zrealizowany przez Polaka, człowieka, któremu udało się połączyć pasję nurkowania i profesjonalną fotografię w niezwykły sposób. Darek Sepioło znany jest już jako światowej sławy fotograf podwodnego świata, zdobył uznanie zdobywając nagrody na prestiżowych konkursach międzynarodowych (w tym dwukrotnie National Geographic).

Teraz nakręcił film, który dzięki świetnej jakości zdjęć, kompleksowemu potraktowaniem tematu i wsparciu profesjonalistów w niczym nie ustępuje najlepszym dokumentom produkcji BBC.

O serii:

Odkryj fascynujące piękno wielkiego błękitu wraz z jednym z najlepszych fotografów podwodnego świata.Głębiny mórz i oceanów przyciągają ciszą i zjawiskowym pięknem, kto raz uległ ich urokowi wie, że wielki błękit działa jak magnes. Wystarczy odpowiednio na niego spojrzeć, a roztoczy przed nami widok, który chciałoby się oglądać w nieskończoność. Teraz i ty możesz dostrzec jego magię.Siedem filmowych opowieści z siedmiu kontynentów – to niezwykła podróż pokazana oczami człowieka, który potrafi przed nami odkryć wyjątkowość najpiękniejszych miejsc ukrytych pod powierzchnią wody. Od ławicy kilkuset barakud rozświetlonych porannym słońcem przy rafach Papui Nowej Gwinei, przez spotkanie z 4-metrowym lampartem morskim przy majestatycznych górach lodowych Antarktyki, aż po wielkie polowanie na sardynki u wybrzeży RPA – każde ujęcie, każda scena hipnotyzuje i zadziwia widza. “

„Magia Wielkiego Błękitu – 7 kontynentów“ to unikalna produkcja, która powstała dzięki połączeniu wiedzy wybitnych specjalistów, wielkiej pasji i doświadczenia w fotografii podwodnej oraz wsparciu najlepszych przewodników nurkowych z całego świata.To propozycja nie tylko dla każdego, kto choć trochę interesuje się nurkowaniem, ale również dla tych, którzy lubią odkrywać piękno naszej planety.

Darek Sepioło: podróżnik, fotograf, dziennikarz, nurek – człowiek Wielkiego BłękituNależy do światowej czołówki fotografów specjalizujących się w zdjęciach podwodnych. Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych m.in. w Moskwie, Singapurze, Nowym Yorku. Dwukrotnie sięgał po tytuł Za Najlepsze Zdjęcie przyznawany przez National Geographic.Od 12 lat zafascynowany nurkowaniem, które stało się jego wielką życiową pasją. Podziwiając piękno podwodnego świata spędził pod wodą prawie 2000 godzin i odwiedził wszystkie najpiękniejsze miejsca nurkowe na wszystkich kontynentach. Współzałożyciel magazynu o nurkowaniu „Wielki Błękit“. Właśnie ukazał się album z jego wyjątkowymi zdjęciami, wydany przez National Geographic.www.dareksepiolo.com

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.