Podróże i fotografia – łatwa do zaszufladkowania dziedzina. Piękne landszafty i kolorowe życie ulicy. Nic bardziej mylnego. 

A oto dowód: 5 fotografów podróżujących z aparatem, którzy udowadniają, że głowa pełna pomysłów i talent to dwa wystarczające składniki by z podróży przywieźć nietuzinkowe zdjęcia. Może ich znacie, a może nie. Tak czy inaczej warto śledzić ich facebooki, blogi i publikacje. To pierwsze pięć nazwisk, kolejne za jakiś czas, kolejność – oczywiście niezobowiązująca.

1. Marcin Zaborowski
Uwielbiam jego czarno – biały minimalizm. Nie znajdziecie tu zdjęć krzykliwych, stylistycznie wulgarnych. Raczej mieszankę spokoju i niepokoju. Coś, co napędza współczesny świat.

Marcin-Zaborowski

Facebook –  tutaj, Instagram – tutaj, strona www – tutaj.

2. Marta Rybicka
Seria – projekt “Passengers” to jeden z moich ulubionych, długoterminowych projektów fotograficznych. No i dowód, że można zawsze i wszędzie.

Rybicka-marta

Instagram – tutaj, strona www – tutaj.

3. Paweł Młodkowski
Patrzy na świat z pozycji… Boga. Z góry. I to co rejestruje aparatem ma boskie znamiona. Cenię za nietuzinkowe spojrzenie na Ziemię.

pawel-mlodkowski

Strona www – tutaj.

4. Darek Sepioło
Najczęściej fotografuje i filmuje pod wodą. Podzielam jego zafascynowanie wolnością w tym najbardziej pierwotnym, ludzkim środowisku.

3321[1]

Facebook –  tutaj, Instagram – tutaj, strona www – tutaj.

5. Artur Gutowski

Jeśli przyjrzycie się jego zdjęciom to zobaczycie niezmierzone pokłady empatii.

12015060_742758349186809_5783361211083177537_o[1]

Facebook –  tutaj, Instagram – tutaj, strona www – tutaj.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.