Darek Sepioło należy do światowej czołówki fotografów specjalizujących się w zdjęciach podwodnych. Od lat podróżuje po świecie nie rozstając się z aparatem fotograficznym. Jego przygoda z nurkowaniem rozpoczęła się kilka lat temu i szybko przerodziła się w wielką pasję. Spędził pod wodą ponad 1500 godzin, odwiedzając najpiękniejsze miejsca nurkowe świata i utrwalając niezwykłe obrazy z podwodnego życia.

Jest laureatem prestiżowych konkursów fotograficznych, m.in. w Moskwie, Singapurze, Nowym Yorku i National Geographic oraz współzałożycielem magazynu o nurkowaniu “Wielki Błękit” i właścicielem biura podróży Dive Away, organizującego podwodne wyprawy.

Darek zaczyna nową przygodę – tym razem z podwodnym filmem. Wydaje mi się to zupełnie naturalnym krokiem dla fotografującego płetwonurka, który w fotografii osiągnął w zasadzie wszystko.

Poniżej trzy krótkie filmy prezentujące możliwości Darka. Cóż, wróżę mu, że i w tej dziedzinie osiągnie wiele.

Prywatna strona www Darka tutaj.

Antarctica from Darek Sepiolo on Vimeo. This is a short clip inspired by Hans Zimmer’s music from “The Thin Red Line”. My tribute to great composer and beauty of nature. Antarctica was the last, 7th continent I visited and dove. Kind of a last stop on a journey called “Earth”. But in fact the journey never ends… All shots were made with Sony EX1

camera.

Sipadan from Darek Sepiolo on Vimeo.

Short underwater video of famous Sipadan island.

Galapagos from Darek Sepiolo on Vimeo.

7 minutes of underwater Galapagos shot September 2008 with Sony EX1 and custom made housing. It’s just a short video inspired by Hans Zimmer’s music.