Nie każdy ma lustrzankę z opcją filmowania, nie każdy ma ochotę czy też potrzebę kupowania takiej lustrzanki albo i kamery. I w końcu nie wszędzie da się wcisnąć aparat czy kamerę. Na straży rzeczy niemożliwych stoi GoPro i sztab innych firm (GoPro nie ma już tu monopolu) ze swoimi małymi, sprytnymi kamerkami, które dają przyzwoity obrazek i całą paletę możliwości.

Co najważniejsze – takie kamery można używać filmując pod, nad wodą; z powietrza i pod ziemią. Wszędzie. Zaletą kamerek jest ich cena (zazwyczaj nie przekracza 2 tys zł – ale można kupić i za 400 – 500 zł) i możliwość urozmaicenia materiału filmowego ujęciami fotograficznymi.

Na taki własnie pomysł wpadłem w czasie wyjazdu na Islandię – zamontowałem kamerę (tę kamerę) na masce samochodu i…w drogę. A potem zmontowałem to w “film drogi”, przetykany fotografiami, które wykonałem w czasie postojów.

Do tego wpisu wybrałem kilka filmów z podróży, które szczególnie mi się spodobały. Zobaczycie tu i zamysł autora, świadomość jak taką mini kamerkę można wykorzystać. Zobaczcie, inspirujcie się i kręćcie (się) w podróży!

SUBmersion from Paul Terry on Vimeo.

THE MAN WHO LIVED ON HIS BIKE from Guillaume Blanchet on Vimeo.

ISLE OF KAUA’I :: HAWAII from Scott McFarlane on Vimeo.

THAI-LAND from Scott McFarlane on Vimeo.

3 Days in Rio (2011) from Daniel Ferro on Vimeo.

Mediterraneo from Leonardo Dalessandri on Vimeo.

Ciąg dalszy nastąpi!