Czy kontakt wzrokowy z osobą w fotografowanej scenie to celowy zabieg stylistyczny czy może błąd fotografa? Zobaczcie co na ten temat myśli Ed Kashi.“Obiekt, który patrzy w obiektyw aparatu przestaje być po prostu obiektem” – mówi Ed Kashi. Co na to fotoedytorzy z gazet i magazynów? Zobaczcie film i prezentację zdjęć Eda – zdjęć, które zostały… odrzucone z publikacji właśnie dlatego, że przedstawieni na nich ludzie patrzą prosto w obiektyw. Jakie emocje wyrażają takie zdjęcia? Co fotografowane osoby myślą o fotografie? I w końcu czy fotograf ma prawo takie zdjęcia robić i publikować? Posłuchajcie i zobaczcie.

Ed Kashi to utytułowany, amerykański fotograf, zdobywca nagród w prestiżowych konkursach fotografii prasowej: World Press Photo, Pictures of the Year. Fotografował m.in. dla National Geographic, The New York Times Magazine, Time, Mediastorm, Ford Foundation, Robert Wood Johnson Foundation, GEO, Newsweek.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.