Chociaż twórcy tej obudowy są prawdopodobnie zakochani w osobie Robocop-a trzeba przyznać, że pomysł mieli niezły i co najważniejsze funkcjonalny.

Czym jest obudowa ochronna Camera Armor? Pomysłem na dodatkową kasę od zdesperowanych fotografów, którzy wydarzą każde pieniądze na ochronę sowich elektronicznych cacek? Z pewnością nie. Silikonowy zestaw ma za zadanie ochronić body i obiektyw przed wstrząsami, kurzem i oczami ciekawskich. A w niektórych przypadkach także zakamuflować obecność fotografa i aparatu.

// Prócz ochrony przed wstrząsami osłona pełni też rolę kamuflującą. Dzięki niej nie widać tych wielkich i zachęcających złodziei napisów - Canon, Nikon albo inny Pentax

// Prócz ochrony przed wstrząsami osłona pełni też rolę kamuflującą. Dzięki niej nie widać marki aparatu – nie kusi złodziei.

Absorbuje wstrząsy, pozwala na lepsze niż oryginalna obudowa aparatu trzymanie w dłoni i co najważniejsze daje możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności aparatu – wszystkie przyciski, pokrętła są w pełni dostępne.


Kilka słów o produkcie. Obudowa to w rzeczywistości zestaw składający się z: osłony body, osłony obiektywu, sznureczka do pokrywki obiektywu – stworzonych na bazie elastomerów i silikonu oraz polikarbonowej osłony wyświetlacza LCD. Brzmi kosmicznie? Trochę tak. Ale w przypadku uderzenia niesionym aparatem – np. w czasie wspinaczki, jazdy na nartach, rowerze czy innych ryzykownych sytuacji rolą osłony jest absorpcja energii, która w normalnych warunkach jeżeli nie roztrzaskała to przynajmniej uszkodziłaby obudowę albo i wnętrze aparatu.

canon-5d-slr-camera-armor04

//Kompletny zestaw

Do zestawu można dokupić osłonę na power (battery) grip.

  • Obudowy dostępne są dla następujących modeli aparatów: Nikon: D40, D40X, D60, D70, D80, D200, D300, D2X, D2XS, Canon 400D,  450D, 40D, 30D, 20D, 5D, 1D Mark II, 1D Mark III, Fuji S5, Sony A100, Pentax K10D i K20D, Olympus E-410
  • Cena już od ok. 200 zł.
  • Oficjalnym przedstawicielem w Polsce jest Eurocamera
  • Polskojęzyczna prezentacja produktu: www.cameraarmor.pl
canon-5d-slr-camera-armor03

// Kamuflaż tego typu z pewnością przyda się fotografom przyrody i zwierząt.

Zobacz co o swoich produktach opowiadali w czasie targów Photokina 2008 spece z Camera Armor

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.