Serdecznie zapraszam na kolejną edycję warsztatów “Fotografowanie w podróży”. Tym razem zajmiemy się fotografowaniem ludzi i portretem w podróży.  

 

AKTUALNY TERMIN WARSZTATÓW:

 • 23 marca 2013, sobota, Kraków

Poprzednie edycje:

 • 10 listopada 2012, Kraków
 • 17 listopada 2012, Wrocław

Warsztaty prowadzi Piotr Trybalski

Autor książki: Fotograf w podróży”

Od kilkunastu lat podróżuje, pisze i fotografuje. Jest dziennikarzem i fotografem, publikował zdjęcia i teksty PiotrTrybalski[1]m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl oraz serwis internetowy dla pasjonatów sprawdzonych podróży GoPlanet.pl. Uczestniczył i współorganizował wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Jego pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jest współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego “Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuje „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.

 

UWAGA: OSTATNIE DWA MIEJSCA!

Jednodniowe, intensywne warsztaty dla wszystkich, którzy jesienią i zimą chcieliby poprawić swoje umiejętności fotograficzne. Tym razem skupimy się na tematyce fotografowania ludzi, a w szczególności portretu w podróży. Jak zrobić piękne zdjęcia spotkanych w czasie podróży ludzi? Jak z nimi rozmawiać, jak przekonać by nam pozowały, jak zapisać na zdjęciu charakter fotografowanej osoby? W czasie całodziennych warsztatów omówimy kompleksowo zagadnienia związane z tą trudną ale dającą ogromną satysfakcję dziedzina fotografii. Warsztaty organizowane w ramach Akademii Podróżowania Trzy Żywioły. 

PROGRAM WARSZTATÓW:

 W ramach całodziennych zajęć zostaną omówione następujące tematy:

 1. Fotografowanie ludzi – jak sprawić, by każdy pozwolił nam zrobić sobie zdjęcie
 2. Obiektywy, ogniskowe i przesłony czyli kreatywne wykorzystanie sprzętu w fotografii portretowej i fotografowaniu ludzi (w tym poradnik zakupowy – jaki aparat kupić)
 3. Kompozycja, kadrowanie – pion czy poziom, czyli jak ustawić modela w kadrze?
 4. Tło w fotografowaniu ludzi – jak je znaleźć, jak wykorzystać naturalne tła
 5. Oczy i ich rola w fotografii portretowej
 6. Zdjęcia ludzi w świetle zastanym – jak wykorzystać i kontrolować światło, cień, jak pomóc sobie lampą błyskową, portret po zmroku
 7. Portret, zdjęcia grupowe, fotografowanie ludzi w czasie imprez i  wydarzeń
 8. Fotografowanie ludzi na ulicy – jak się przełamać i zrobić niepowtarzalne zdjęcia
 9. Fotografowanie ludzi w różnych kulturach i krajach – jak unikać kłopotów i wrócić z dobrym zdjęciem.
 10. Złam zasady! – czyli kreatywne pomysły, szalone kadry i nietypowe ujęcia. Jak pracować nad własnym stylem w fotografowaniu ludzi.
 11. Obróbka zdjęć portretowych w komputerze – cyfrowa ciemnia czyli ostatni etap w przygotowaniu pięknych zdjęć.
O WARSZTATACH:
 • cykl jednodniowy od godz. 10.00 do 17.00 (z przerwą godzinną) – miejsce zostanie potwierdzone po zamknięciu listy uczestników
 • Koszt uczestnictwa: 159  zł
 • W cenie: uczestnictwo w warsztatach, kawa, herbata soki, woda i snacki w czasie trwania warsztatów,  ebook podsumowujący warsztaty na zakończenie zajęć, certyfikat ukończenia warsztatów.

ZAPISY:

 • Prześlij zgłoszenie prześlij emailem na adres: piotr@trybalski.com. UWAGA: ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Druk zgłoszenia dostępny jest tutaj. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu (tel. +48 791 851 871)

REKOMENDACJE

W kwietniu 2010 r brałam udział w w warsztatach fotografii podróżniczej z udziałem Piotra Trybalskiego. Ilustrowane świetnymi zdjęciami, ciekawe, rzeczowe i z humorem podane informacje pomagają zaplanować podroż pod kątem fotografowania, uczą wyszukiwania tematów fotograficznych i świadomego konstruowania kadru. Autor prezentuje sprzęt fotograficzny niezbędny do fotografowania, oraz sprzęty przydatne do efektywnej selekcji i bezpiecznego przechowywania zdjęć w podróży. Zachęcam do udziału w warsztatach fotografii podróżniczej prowadzonych przez Piotra Trybalskiego nie tylko te osoby, które dopiero planują fotograficzną podróż ale również tych, którzy chcą uporządkować już posiadaną wiedzę.

Katarzyna Mazurkiewicz
(podróżnik i przewodnik wypraw trekkingowych, prezentuje profesjonalne pokazy slajdów podróżniczych, organizuje festiwal slajdów podróżniczych TERRA)

 

Piotrek nie tylko robi świetne fotografie, ale potrafi i chce dzielić się swoją wiedzą. A na dodatek potrafi to zrobić. Oczywiście można robić zdjęcia w podróży i jakieś tam zbiory setek fotografii przywozić. Aby osiągnąć wyższy poziom wtajemniczenia, ustrzec się błędów, marnowania czasu, energii, pieniędzy (m.in. na niewłaściwie kupiony sprzęt) warto wkręcić się na warsztaty fotograficzna. Piotrek otworzy wam obiektyw i oczy:-)

Marek Tomalik
dziennikarz, podróżnik, www.australia-przygoda.com

 

Opinie uczestników poprzednich edycji:

Jestem bardzo zadowolona , dowiedziałam się o wielu przydatnych rzeczach   i chętnie skorzystam z innych warsztatów związanych z fotografią u pana Piotra  (Agnieszka Sochacka, Wrocław)

Warsztaty były bardzo interesujące.  Treść warsztatu była zgodna z jego tematem.  Teoria została poparta przykładami.  Dla mnie było ważne   że przedstawił Pan własny sposób myślenia o fotografii. Zrozumiałam jak o niej myśleć.  Mówi Pan bardzo przejrzyście, nie ma niejasności. (Anita Florczak, Wrocław)

Jak najbardziej warsztaty bardzo ciekawe i bardzo przydatne, strona psychologiczna i kontakty z ludźmi w innych stronach globu uważam za ciekawą tematykę/zagadnienie czy osobiste doświadczenia w fotografowaniu ludzi. (Agnieszka Karkulowska. Wrocław)

Warsztaty bardzo mi się podobały. Pierwszy raz byłem na tego typu warsztatach, jestem samoukiem i do wszystkiego w fotografii raczej dochodziłem doświadczalnie i czasami coś czytając. Ciągle brakuje czasu na doczytanie i wciąż czuję brak wiedzy. Spotkanie bardzo mi pomogło i to zdecydowanie lepsza forma na poznanie tematu. Dlatego jestem bardzo zadowolony z warsztatów i na pewno będę w przyszłości korzystał z podobnych spotkań. Tematyka jest bardzo obszerna, ale bardzo ciekawie przedstawiona poparta własnym dorobkiem i doświadczeniem. Było tak bardzo interesująco, że nie wiadomo kiedy minął czas spotkania. Chciałoby się więcej. A zakupiona książka jest po prostu REWELACYJNA!!! (Jacek Dąbrowski, Kraków)

Jestem bardzo zadowolona, wiadomości przekazywane w sposób lekki i przystępny z nutą humoru i „garścią ” anegdotek co powoduje że warsztaty są bardzo przyjemne a czas upływa bardzo szybko.  (Marzena Ziobrowska, Wrocław)

 

Patronat medialny:

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.