Tak, to się musiało tak właśnie skończyć. Nie bez powodu wybierając swoją pierwszą, pełnoklatkową lustrzankę kupiłem taką, która ma funkcję rejestracji wideo. 

Mój kanał video na platformie YouTube już jest, od jakiegoś czasu. Ale póki co wiele tam się nie dzieje. I właśnie to się ma zmienić. Wkrótce (pewnie z końcem tego roku) ruszę z nowym, całkiem nowym i dla mnie i… dla Was programem. Dlaczego nowy  – dla mnie to sprawa oczywista. Dlaczego nowy dla Was? Bo takiego programu jeszcze nie ma.

Nie będzie to magazyn, w którym pokaże Wam kolejny przewodnik po miejscu, opowiem o jego historii czy atrakcjach turystycznych. Nie ma sensu powtarzać tego, co znajdziecie na wielu innych kanałach YT, w TV czy na płytach DVD. Mój program będzie inny. Zamiast pokazywania atrakcyjnych miejsc opowiem Wam jak je sfotografować, na co zwrócić uwagę, co jest fotograficznym kluczem danego miejsca. Zabiorę Was i do miejsc znanych i tych mniej znanych, nieoczywistych. A wszystko po to, abyście przywieźli z tych miejsc dobre, budzące emocje ujęcia.

Każdy odcinek będzie w podobnej formula, zaczniemy od przewodnika dla fotografów, potem  – “Jak powstało to zdjęcie” czyli historia jednej fotografii i okoliczności jej powstania: zarówno w sensie technicznym jak i “socjologicznym”. A na koniec jakaś ciekawostka ze sprzętu, który każdy fotograf w podróży powinien mieć w swojej, fotograficznej torbie (lub plecaku)

Tymczasem zapraszam Was na krótki spot promujący mój program. Znajdziecie tam kilka zajawek materiałów, które pojawią się w kolejnych odcinkach.

I nie zapomnijcie zasubskrybować mojego kanału na YouTube! Wystarczy kliknąć tutaj.