Świetna okazja do przygotowania dokumentacji przed wyjazdem. Jeśli ktoś planuje wyjazd i fotografowanie – powinien to zobaczyć. 

Podróż Koleją Transsyberyjską to przygoda i… wyzwanie, samo w sobie. Zbudowana na przełomie XIX i XX wieku, prowadzi – w swej głównej linii – z Moskwy do Władywostoku, pokonując blisko 9300 km, 8 stref czasowych i dwa kontynenty. Wszystko to w 6 dni i 4 godziny. I właśnie czas, który trzeba spędzić w wagonie to prawdziwe wyzwanie.  Blisko tydzień w tym ruchomym hotelu dla jednych może być spełnieniem marzeń o podróży na Wschód, dla innych mordęgą.

Tymczasem Google udostępniło mini serwis, pozwalający na wirtualną podróż słynną koleją. Prócz oglądania syberyjskich krajobrazów  analizy mapy i dokładnego miejsca położenia w serwisie można posłuchać klasycznej, rosyjskiej literatury (m.im. “Wojna i pokój” Tołstoja) i posłuchać tradycyjnej, rosyjskiej muzyki. Do tego zdjęcia – i już, można planować weekend z Koleją Transsyberyjską, przed komputerem oczywiście. Kliknij, aby zobaczyć.

Powiem, że pomysł bardzo mi się podoba. Mini serwis Googla to nie tylko przydatne narzędzie dla planujących podroż (i zdjęcia) w tej części świata ale i rewelacyjne narzędzie promocyjne kolei.

A dla tych, którzy ciekawi są jak wygląda życie w pociągu mam polski film dokumentalny. Jest, hm… dość wesoły :). Zobaczcie sami.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.