Zapraszam dwutygodniową fotowyprawę do argentyńskiej i chilijskiej Patagonii – warsztaty fotografii podróżniczej. To już druga edycja warsztatów. 

TERMIN: kwiecień 2024 WOLNE MIEJSCA: tak  ZAPISY: wkrótce

Patagonia to  miejsce kultowe, mekka fotografów krajobrazowych. Kultowa jak Islandia, tyle, że po drugiej stronie kuli ziemskiej. Zjawiska atmosferyczne, kolory, światło – wszystko to co – prócz dobrego kadru – stanowi podstawę dobrej fotografii jest na miejscu. Czeka na fotografów. Tutaj właśnie każdego roku zjeżdżają się zakochani w widoku Fitz Roya, Cerro Torre, lodowców i skalistych wież Torres del Paine.

Każdy dzień fotowyprawy zaczyna się od wprowadzenie i omówienia tematu. Zdjęcia analizujemy na bieżąco. W czasie warsztatów jest bardzo dużo czasu na zdjęcia. Nigdzie się nie spieszymy, szkolenie i dobre ujęcia to najważniejszy cel wyprawy. Prócz magicznych krajobrazów – boskie Buenos czyli Buenos Aires, w których uda nam się i odpocząć i pofotografować. 

Jeśli jesteś początkujący lub średnio zaawansowany – pomogę Ci wejść poziom wyżej. Jeśli jesteś zaawansowany – stworzę Ci warunki do samodzielnej realizacji zadań fotograficznych, pomogę przy wyborze i ocenie zdjęć. 

FOTORELACJA z II edycji fotowyprawy do Patagonii – zobacz

DZIEŃ 1-2
 Fotografujemy w Buenos Aires: okolice Avenida de Mayo, punkty widokowe: Palacio Barolo, Galería Güemes, wieczorem idziemy do La Boca – fotografować tango, jak czas pozwoli księgarnia El Ateneo Grand Splendid,  zachód słońca spędzamy w Puerto Madero,  

DZIEŃ 3
 Dolot do El Calafate, przejazd do El Chalten, wieczorne zdjęcia panoram górskich z okolic El Chalten, zachód słońca. 

DZIEŃ 4-5-6
Zdjęcia w Los Glaciares National Park – m.in. pod słynnym Fitz Royem. Tu spędzimy trzy dni na trekkingu, codziennie do pokonania od 10 do 15 km dość łagodnym terenem. Fotografujemy wschody słońca i zachody, panoramy górskie. 

DZIEŃ  7
 El Calafate, poranny wyjazd nad słynny lodowiec Perito Moreno Glacier, do południa fotografujemy na miejscu. Trekking w na punkty widokowe. Po południu fotografowanie ptaków w czatowniach nad Reserva Laguna Nimez.

DZIEŃ 8
Przejazd do Chile – Torres del Paine National Park.

DZIEŃ 9,10,11
Fotografujemy w  Torres del Paine National Park i okolicach (foto miejscówki nad Grey Glacier, Laguna Amarga, Salto Grande, Lake Pehoe, Lake Nordenskjold) Tu spędzimy trzy dni na trekkingu. Do pokonania ok. 15-20 km dziennie dość łagodnym terenem. Na niektóre miejscówki możliwość bardziej stromego podejścia – dla chętnych. Dla chętnych też możliwość pozostania w parku na noc i wyjścia na wschód słońca (nocleg pod namiotami).

DZIEŃ 12
Przejazd do Punta Arenas, popołudniowe polowanie – z aparatem – na foki i pingwiny, zdjęcia w miasteczku 

DZIEŃ 13
 Przejazd do Ushuaia

DZIEŃ 14-15
 Zdjęcia w Ushuaia, rejs na zdjęcia fok i pingwinów, trekking i zdjęcia w  parku narodowym Tierra del Fuego.

DZIEŃ 16
 Poranny przelot do Buenos Aires, od południa zdjęcia szlakiem murali i sztuki ulicznej Buenos Aires, wieczorem zdjęcia w La Boca.

DZIEŃ 17
Wylot do Polski.

 

Fotografujemy w małej grupie. Mam czas dla każdego – zarówno na detaliczne tłumaczenie zagadnień fotograficznych jak i wskazówki o charakterze koncepcyjnym. Wieczorami siadamy do zdjęć, oglądamy, dyskutujemy.  W czasie warsztatów jest bardzo dużo czasu na fotografowaine. Nigdzie się nie spieszymy, szkolenie i dobre ujęcia to najważniejszy cel wyprawy.

Fotografujemy najbardziej malownicze i fotogeniczne miejsca Patagonii w Argentynie i Chile, szkoląc się m.in. w zakresie następujących dziedzin fotografii krajobrazowe:

 • Fotografia hiperfokalna (uzyskanie optymalnej ostrości na zdjęciu)
 • Fotografia górska
 • Fotografia na długich czasach naświetlania (z użyciem szarych filtrów ND, zamrożenie ruchu wody, fal morskich)
 • Fotografia przy słabych warunkach pogodowych (atuty i wady)
 • Fotografowanie w czasie złotej i błękitnej godziny
 • Fotografia z użyciem szarych filtrów połówkowych ND
 • Fotografia przyrody (m.in. pingwiny, konie, ptaki)
 • Fotografia czarno – biała (kadrowanie i wybór tematów do fotografii czarno białej)
 • Fotografia krajobrazu miejskiego oraz street photo
 • Podstawy edycji zdjęć krajobrazowych w programie Adobe Lightroom (kolorowych i czarno – białych).

Plan warsztatów obejmuje fotografię w następujących miejscach :

 • Buenos Aires – street photo i krajobraz miejski 
 • Los Glaciares National Park – Perito Moreno Glacier, pod Fitz Royem i Cerro Torre
 • Torres del Paine National Park 
 • Punta Arenas i Ushuaia, Tierra del Fuego National Park 
 • Program PLUS – Gaucho – kowboje Ameryki Południowej (reportaż realizowany na farmie, dla chętnych)

Dla kogo przeznaczone są warsztaty? Jeśli jesteś początkujący lub średnio zaawansowanym fotografem, poznasz zagadnienia lub rozwiniesz swoje umiejętności pod moim okiem. Jeśli jesteś zaawansowany fotografem – stworzę Ci warunki do samodzielnej realizacji zadań fotograficznych, pomogę przy wyborze i ocenie zdjęć.

W związku z tym, że fotografowanie ma ogromny związek z panującymi na miejscu warunkami pogodowymi, program warsztatów może się zmienić – w uzgodnieniu z grupą. Celem warsztatów jest podnoszenie umiejętności w zakresie fotografii, stąd kładę nacisk na to by spędzić więcej czasu w miejscach, które szczególnie nadają się do fotografowania i wykonać więcej bardzo dobrych zdjęć. Na warsztatach nigdzie się nie spieszymy, bo czas poświęcony na wykonanie zdjęć wprost przekłada się na ich jakość. Często się zatrzymujemy – w zależności od warunków oświetleniowych – wracamy do tych samych miejsc. W programie warsztatów znajdują miejsca najbardziej malownicze, fotogeniczne, najciekawsze kulturowo, czyli takie, które dają największe szanse na podniesienie własnych umiejętności fotograficznych.

Jaka jest moja rola?

Odpowiedzialny jestem za wybór miejsca warsztatów, logistykę szkolenia oraz przygotowanie grupy do wykonywania zdjęć. Codzienne odprawy przed wyjściem mają pomóc w wyborze najlepszych kadrów, konfiguracji sprzętu i zadaniach fotograficznych. Wieczorne spotkania i wspólne oglądanie wykonanych zdjęć to czas podsumowań, korekty błędów i długich, prowadzonych w przyjemnej atmosferze rozmów o fotografii.  

Dla amatorów czy profesjonalistów?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą przywieźć dobre, emocjonujące fotografie. W warsztatach mogą więc uczestniczyć zarówno amatorzy, którzy dopiero zaczynają fotografować, jak i doświadczone osoby, które chcą fotografować w nowych miejscach, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego, spotkać grupę takich jak oni – fascynatów fotografii i spędzić czas w bezpretensjonalnej acz fotograficznie bogatej atmosferze.

Prowadzący warsztaty, opiekun na miejscu: 

Piotr Trybalski - Fotograf w podróżyPiotr Trybalski, fotograf, reporter, pisarz. Autor książek: Fotograf w podróży”, “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo, finalista Grand Press Photo, od lat prowadzi warsztaty edycji zdjęć i fotowyprawy. Publikował zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Focus, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

 • Nikon – Szeroki Kadr – Fotograf miesiąca, Piotr Trybalski, zobacz >>
 • Nikon – Szeroki Kadr – Jak powstało to zdjęcie, zobacz >>
 • Wirtualna Polska – Historia fotografuje się sama, zobacz >>
 • Etnosystem – Słucham, dźwigam, czytam, fotografuję, zobacz >>

 

Cena : zostanie ogłoszona w momencie zapisów

W cenie: transport na miejscu, zakwaterowanie, ubezpieczenie, opieka przewodnika, warsztaty fotograficzne
Koszty dodatkowe, nie objęte ceną: bilet lotniczy: 3300-4000 zł (zakup przez zaprzyjaźnioną agencję lotnicza), loty wewnętrzne (ok. 1200 zł), wyżywienie: ok. 50 zł/dzień, bilety wstępu: ok. 400 zł, rejsy,  napiwki

W cenie: transport na miejscu, zakwaterowanie, opieka przewodnika, warsztaty fotograficzne
Koszty dodatkowe, nie objęte ceną: bilet lotniczy, wizy, wyżywienie, bilety wstępu, napiwki

Organizator warsztatów fotograficznych: Piotr Trybalski
Organizator wyjazdu: Biuro Podróży Go Travel, wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod numerem 1519 i posiada gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki wydaną przez SIGNAL IDUNA Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., o numerze M 521667.


Aby zgłosić się na warsztaty fotograficzne należy przesłać deklarację udziału na email: piotr@trybalski.com. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku wolnych miejsc tworzona jest lista rezerwowa, w wybranych przypadkach – dodatkowy termin wyjazdu. Po otrzymaniu deklaracji zostanie wysłana umowa udziału w imprezie turystycznej oraz warunki płatności.