Plener fotograficzny połączony z warsztatami edycji zdjęć w Adobe Lightroom. 

TERMIN: 10-13 października 2019 WOLNE MIEJSCA: brak ZAPISY: zakończone

Serdecznie zapraszam na Plener z Fotografem w Podróży –  jesienny plener fotograficzny w okolicach Podhala, Tatr, Pienin i Spiszu. W ciągu czterech dni zmierzymy się – fotograficznie – z zimową aurą i podniesiemy własne umiejętności w zakresie edycji zdjęć w programie Adobe Lightroom. 

Fotografujemy w moich ulubionych, sprawdzonych miejscówkach, wykorzystując optymalne pory dnia do przygotowania fotografii kolorowej i czarno białej. Czas pomiędzy fotografowaniem wykorzystujemy na podniesienie umiejętności w zakresie edycji zdjęć w programie Adobe Lightroom. 

W programie (a ten poniżej) przewidziałem także czas na oglądanie wykonanych fotografii i dyskusję o nich, a także na wspólne oglądanie dokumentalnego filmu o fotografii (to niespodzianka). Do tego, w ramach prezentacji własnej twórczości fotograficznej – wspólny pokaz Waszych najlepszych zdjęć z minionego roku. 

Moje warsztaty fotograficzne cieszą się niespieszną, miłą atmosferą, a przyjaźnie tam zawierane są często pretekstem do późniejszych, wspólnych wyjazdów. Fotograficznych, oczywiście. 

ZOBACZ: relacja z jesiennego pleneru na Podhalu

Wschód słońca: ok. 6.45, zachód słońca: ok. 18.00

DZIEŃ 1, czwartek

 • do godziny 14.00 dojazd do Kacwina (niedaleko Czorsztyna) 
 • wspólne wyjście na obiad
 • 16.00 -20.00 – warsztaty Adobe Lightroom, blok I – “Krajobraz w wersji PRO – jak edytować fotografię krajobrazową – tips&tricks”
 • 20.30 wspólne wyjście na kolację
 • po kolacji spotkanie i prezentacja zdjęć kursantów

 

DZIEŃ 2, piątek
 

 • wczesna pobudka i wyjście w plener (dokładny terminarz poranków zostanie rozdany na miejscu)
 • godz. 8.30 – 10.30 – śniadanie, odpoczynek, przeglądanie zdjęć z pleneru
 • 12.00 – 17.00 – wyjście w plener, zachód słońca
 • 16.00 – wspólne wyjście na obiad
 • 17.00 – 19.30- warsztaty Adobe Lightroom, blok II – “Edycja zdjęć krajobrazowych – krzywe, tonowanie, styl własny vs. nastrój zdjęcia”
 • 20.00 wspólne wyjście na kolację
 • po kolacji spotkanie i pokaz filmu dokumentalnego o tematyce fotograficznej

DZIEŃ 3, sobota
 

 • wczesna pobudka i wyjście w plener
 • godz. 8.30 – 10.00 śniadanie, czas na odpoczynek, przeglądanie zdjęć z pleneru
 • 12.00 – 16.00 – wyjście w plener
 • 16.00 – wspólne wyjście na obiad
 • 17.00 – 19.30- warsztaty Adobe Lightroom, blok III – “Edycja zdjęć krajobrazowych – maskowanie, krajobraz czarno-biały”
 • 20.00 wspólne wyjście na kolację
 • po kolacji pokaz zdjęć z pleneru, dyskusja nad przygotowanymi fotografiami

DZIEŃ 4, niedziela

 • wczesna pobudka i wyjście w plener
 • 10.00 – śniadanie.
 • 10.30 -13.00 – warsztaty Adobe Lightroom, blok IV – praca nad własnymi zdjęciami, konsultacje indywidualne
 • 13.00 – pakowanie i wspólne wyjścia na obiad kończący plener.
 • godz. 14.30 – zakończenie pleneru

 

 

Fotografujemy w małej grupie. Mam czas dla każdego – zarówno na detaliczne tłumaczenie zagadnień fotograficznych jak i wskazówki o charakterze koncepcyjnym. 

Co ze sobą zabrać?

Sprzęt: aparat z zestawem obiektywów, w tym szerokokątne (ok. 14-17-24 mm) i teleobiektyw, zestaw filtrów szarych – pełnych i połówkowych – szarych, minimum dwie baterie, wężyk spustowy, statyw, ładowarka
Ochrona: osłony przeciwdeszczowe i śniegowe na aparat i na fotografa.
Odzież: plener jest zimowy, będziemy i podchodzić (wówczas robi się cieplej) i wystawać w zimnie (wówczas marzniemy), polecam więc strój “na cebulkę” – tak by na wejściu można było iść lżej ubranym, zaś stojąc dołożyć warstwę. Koniecznie buty na śnieg (ja używam The North Face Chilkat, sprawdzają się i w mrozie i w wodzie i do podchodzenia, to zakup “na lata”, są w różnych kolorach, cena ok. 300 zł), ciepłe i wiatroszczelne spodnie, rękawiczki, okulary słoneczne (koniecznie!!!), czapka z ochroną uszu.
Komputer:  laptop z zainstalowanym Adobe Lightroom – najnowsza wersja Lightroom Classic (nawet wersja próbna – proszę instalować dwa dni przed wyjazdem, wersja próbna jest ograniczona czasowodo 7 dni używania), koniecznie myszka lub tablet graficzny, zdjęcia, na których chce się pracować (zdjęcia do kursu, dodatkowe – przekażę na miejscu)
Zdjęcia do pokazu “Najlepsze fotografie 2018 roku” 4- 5 zdjęć, jpeg 1920 pix, obrobione – przygotowane do pokazu.

Jaka jest moja rola?

Odpowiedzialny jestem za wybór miejsca warsztatów, logistykę szkolenia oraz przygotowanie grupy do wykonywania zdjęć. Odprawy na miejscówkach mają pomóc w wyborze najlepszych kadrów, konfiguracji sprzętu i zadaniach fotograficznych. Wieczorne spotkania i wspólne oglądanie wykonanych zdjęć to czas podsumowań, korekty błędów i długich, prowadzonych w przyjemnej atmosferze rozmów o fotografii.  

Dla amatorów czy profesjonalistów?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą przywieźć dobre, emocjonujące fotografie. W warsztatach mogą więc uczestniczyć zarówno amatorzy, którzy dopiero zaczynają fotografować, jak i doświadczone osoby, które chcą fotografować w nowych miejscach, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego, spotkać grupę takich jak oni – fascynatów fotografii i spędzić czas w bezpretensjonalnej acz fotograficznie bogatej atmosferze.

Prowadzący warsztaty, opiekun na miejscu: 

Piotr Trybalski - Fotograf w podróżyPiotr Trybalski, fotograf, reporter, pisarz. Autor książek: “Fotograf w podróży”, “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo, finalista Grand Press Photo, od lat prowadzi warsztaty edycji zdjęć i fotowyprawy. Publikował zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Focus, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

 • Nikon – Szeroki Kadr – Fotograf miesiąca, Piotr Trybalski, zobacz >>
 • Nikon – Szeroki Kadr – Jak powstało to zdjęcie, zobacz >>
 • Wirtualna Polska – Historia fotografuje się sama, zobacz >>
 • Etnosystem – Słucham, dźwigam, czytam, fotografuję, zobacz >>

 


Plener fotograficzny na Podhalu + warsztaty Adobe Lightroom

Grupa: 15 osób
Cena pleneru i warsztatów: 850 zł/osoba
Zakwaterowanie: ok. 250 zł na 3 noce/osobę (ze śniadaniami) – koszt ponoszony są indywidualnie na miejscu: zakwaterowanie w okolicach Kacwina,
We własnym zakresie: dojazd i poruszanie się na miejscu (w metodzie carpooling – wspólny wyjazd i przejazdy uczestników), obiady, ubezpieczenie 

Organizator warsztatów fotograficznych: Piotr Trybalski, wystawiam fakturę VAT za warsztaty. 
 

Poniższe fotografie zostały wykonane przez uczestników poprzedniego pleneru. Zobacz: relacja z jesiennego pleneru na Podhalu

 


Aby zgłosić się na warsztaty fotograficzne należy przesłać deklarację udziału na email: piotr@trybalski.com. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku wolnych miejsc tworzona jest lista rezerwowa, w wybranych przypadkach – dodatkowy termin wyjazdu. Po otrzymaniu deklaracji zostaną wysłane warunki płatności.