Od wielu lat zapewne jestem świadkiem  sporu fotografujących, którzy od zawsze fotografowali sprzętem Canona z tymi, którzy świata nie widzą poza Nikonem.

Dyskusja, klasyczny przykład sporu o wyższości świąt Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem chociaż merytorycznie bezzasadna skłania do myślenia. Czy rzeczywiście sprzęt, którego używamy ma aż takie znaczenie? I tak i nie. Na pewno nie ma znaczenia marka producenta. Niuanse, którymi różnią się modle aparatów różnych producentów ale z tej samej półki cenowej dla przeciętnego fotografującego nie mają najmniejszego znaczenia. Ważne bowiem jest coś zupełnie innego – do czego i w jakich warunkach będziesz używał aparatu. Co chcesz fotografować i w jakim celu.

Jak poradzić sobie z wszędobylską reklamą

To nie aparat robi zdjęcia.  Tu robisz zdjęcia i sprzęt jakiego używasz ma tutaj drugorzędne znaczenie. Jeżeli jeszcze sobie tego nie uświadomiłeś to… właśnie się o tym dowiedziałeś. Gratuluje, niektórzy do końca życia są odporni na tę wiedzę i nigdy nie zrobią dobrej fotografii. Najlepiej to widać na licznych forach fotograficznych, serwisach internetowych ze zdjęciami. 90% dyskusji to bicie piany na temat sprzętu fotograficznego. W tym miejscu nie będę się wdawał w dyskusję ale pomogę ci odpowiedzieć na pytanie: jaki aparat wybrać? Odpowiedź jest banalnie prosta: taki, który sprawdzi się w określonej sytuacji. Jesteś inteligentnym czytelnikiem domyśliłeś się, że nie  ma takiego, uniwersalnego aparatu. I po części masz rację. Ale z tej sytuacji jest wyjście, a nawet dwa. W dalszej części tego rozdziału spróbuje odpowiedzieć na pytania: jaki aparat należy zabrać w podróż  i mam nadzieje, że uda mi się nie zniechęcić cię do fotografowania… Odpowiem też na pytanie: na ile możliwy jest wybór jednego aparatu – uniwersalnego, czyli w jaki sposób poradzić sobie z reklamą super marketów.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.