Swój debiut na Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA miałem… dokładnie 10 lat temu. Nie chce mi się wierzyć!

No trochę lat minęło. Wraz z Markiem Tomalikiem pokazywaliśmy zdjęcia i opowiadaliśmy o dopiero co zakończonej wyprawie śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego do Australii (gdyby ktoś chciał zobaczyć pokaz z Australii i poznać historię P.E. Strzeleckiego,  uzupełnioną nagrania filmowe – zapraszam, wszystkie szczegóły pod tym linkiem).

Tymczasem już od 5 grudnia rozpocznie się piętnasta edycja Imprezy, na którą Was serdecznie zapraszam do warszawskiego kina Wisła. 

Wybierzemy się z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami do Allahabadu na święto Kumbh Mela będące największym religijnym zgromadzeniem świata. Dotrzemy też do mniej znanych miejsc nad  Gangesem we wschodniej części Indii (stany Bihar i West Bengal) przyglądając się ceremoniom religijnym i świętom oraz życiu codziennemu.

Kliknij by zobaczyć plakat

Kliknij by zobaczyć plakat

Posłuchamy orientalnej opowieści Marka Pindrala, który spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy, opowieści splecionej z wielu wątków.  Anna Jaklewicz zabierze nas w podróż po odległych rejonach Indonezji zamieszkałych przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Poznamy bliżej bissu – tzw. piatą płeć czyli transpłciowych szamanów.

Będziemy uczestniczyć w niezwykłej rowerowej podróży na krańce świata przejeżdżając w ciągu 2 lat aż 16 000 km rowerem przez Amerykę Południową i Australię. Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów.

Grzegorz Leśniewski i Marcin Stańczyk przedstawią nam fotograficzną opowieść o Karpatach wschodnich, jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy, symbolicznym końcu świata ukrytym na styku trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy Pokażą nieskażoną cywilizacją przyrodę, ale również zaklęty w czasie świat ludzi wciąż żyjących w rytmie wyznaczanym przez prawa natury.

Wyruszymy razem z Anną i Marcinem Szymczakami w podróż do Iranu. Ugoszczą nas Persowie – otwarci i pomocni ludzie oraz żyjący w górach nomadzi. Odwiedzimy miasta: Isfahan, Sziraz, Kaszan oraz zagubiony w pustynnym pyle Jezd i Kerman. Dotrzemy też na skraj najgorętszej na świecie pustyni Lut.

Wspinając się na andyjskie ośnieżone szczyty, przemierzając amazońską dżunglę i podróżując po Ekwadorze z Mariuszem Jachimczukiem odkryjemy zjawiskowe krajobrazy, kolonialną architekturę, ciekawe noworoczne zwyczaje oraz niezwykłą endemiczną przyrodę Wysp Galapagos.

Powędrujemy himalajskim szlakiem dookoła Annapurny w Nepalu oglądając podczas fascynującej pieszej wędrówki niemal wszystkie strefy klimatyczne Ziemi w 3 tygodnie. Poprowadzi nas Marek Arcimowicz, który wracał tam wielokrotnie jako przewodnik, obserwując i dokumentując przy okazji historię przemian w tym rejonie.

Kliknij w zdjęcie by zobaczyć galerię

 

Dokładny program Festiwalu

Sobota, 5 grudnia 2015

godz. 11.00  – 12.30: GANGES – MISJA BEZ WIZJI Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
godz. 13.30  – 15.00: W CIENIU MINARETÓW – OMAN  Marek Pindral
godz. 16.00  – 17.30: PIĄTA PŁEĆ I INNE TAJEMNICE INDONEZJI  Anna Jaklewicz
godz. 18.30   – 20.00: ROWERAMI NA KRAŃCE ŚWIATA Agnieszka i Mateusz Waligóra

Niedziela, 6 grudnia 2015

godz. 11.00  – 12.30: KARPATY WSCHODNIE – NASZE WSPÓLNE DZIEDZICTWO Grzegorz Leśniewski i Marcin Stańczyk
godz. 13.30  – 15.00: IRAN – W POSZUKIWANIU SKARBÓW ORIENTU Anna i Marcin Szymczakowie
godz. 16.00  – 17.30: EKWADOR – W CIENIU WULKANÓW I NA PLAŻACH GALAPAGOS Mariusz Jachimczuk
godz. 18.30   – 20.00: DOOKOŁA ANNAPURNY – TO BYŁ NAJPIĘKNIEJSZY TREKKING ŚWIATA – Marek Arcimowicz

Bilety:

Bilet na jeden pokaz – 17 zł
Przedsprzedaż biletów od 1 października do 2 grudnia przez Internet – informacje na stronie www.festiwalterra.pl

Pozostałe bilety będzie można kupić w kinie Wisła: 3 i 4 grudnia w godz. 12.00-20.00
oraz w dniach festiwalu w dniach festiwalu 5 i 6 grudnia w godz. 10.00 – 20.00.

 

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.