Najlepsze fotografie z podróży, na dużym ekranie czyli TERRA! Rusza 20. edycja festiwalu.

Już dziś warto zarezerwować marcowy weekend na jubileuszową dwudziestą edycję Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, który odbędzie się 18 i 19 marca w warszawskim Kinie Wisła.

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlanie na wielkim ekranie i usłyszą pełne emocji relacje i historie podróżników, reporterów i fotografów.

W programie: opowieść o powrocie do Indii po pandemii, klimatyczne i pełne rytmu historie o ludziach oraz miejscach w Mali, pełna fantazji kobieca wyprawa motocyklowa przez Himalaje, niezwykła historia o rowerowej podróży po świecie, która trwała 10 lat, eksploracja za progiem czyli pierwsze w historii zimowe przejście górami Polski, obfitująca w przygody i spotkania z ludźmi rodzinna podróż Drogą 66 i przez Dziki Zachód w USA, inspirująca opowieść o niezależności i o tym jak się mieszka w jaskini na Teneryfie, reporterska relacja o katastrofie ekologicznej Morza Aralskiego.

Festiwal Terra Slajdów Podróżniczych

Gośćmi Festiwalu będą: Beata Lewandowska-Kaftan – geograf i wydawca, autorka książek o ukochanej Afryce,  Aleksandra „Ola” Trzaskowska – organizatorka wypraw motocyklowych po całym świecie, Adela Tarkowska i Krzysztof Kris Józefowski – para która objechała świat na rowerach, Łukasz Supergan – organizator wypraw długodystansowych, autor książek, Anna i Krzysztof Kobusowie – dziennikarze, fotografowie, Anka prowadzi bloga Afrykanka.pl i pilotuje wyjazdy, Zdzich Rabenda – zawodowy gawędziarz, przewodnik, ekoaktywista, miłośnik sportów ekstremalnych,  Kamila Kielar – reporterka, podcasterka, podróżniczka. Łączy wyprawy przygodowe z pracą reporterską, Krzysztof Story – reporter „Tygodnika Powszechnego”, członek zespołu Fundacji Reporterów

PROGRAM

Sobota, 18 marca 2023

godz. 11.00  – 12.30 – INDIE – POWRÓT PO PANDEMII  (Katarzyna Mazurkiewicz)
godz. 13.30  – 15.00 – MASKI TAŃCZĄ POD BAOBABEM. OPOWIEŚCI Z MALI (Beata Lewandowska-Kaftan)
godz. 16.00  – 17.30 – TYLKO DLA ORLIC – BABSKA MOTOCYKLOWA WYPRAWA W HIMALAJE (Aleksandra „Ola” Trzaskowska)
godz. 18.30   – 20.00 – BIKE THE WORLD – ROWERAMI DOOKOŁA ŚWIATA (Adela Tarkowska i Krzysztof Kris Józefowski

Niedziela 19 marca 2023

godz. 11.00  – 12.30 – ZIMOWE PRZEJŚCIE GÓRAMI POLSKI (Łukasz Supergan)
godz. 13.30  – 15.00 – USA. DROGA 66 I DZIKI ZACHÓD (Anna i Krzysztof Kobusowie)
godz. 16.00  – 17.30 – JAK ZAMIESZKAŁEM W JASKINI NA TENERYFIE – ŻYCIE NA OBRZEŻACH SYSTEMU (Zdzich Rabenda)  
godz. 18.30   – 20.00  – KROPLA W MORZU – PODRÓŻ W POSZUKIWANIU WODY W MORZU ARALSKIM (Kamila Kielar, Krzysztof Story)

Bilet na jeden pokaz – 25  zł normalny, 20 zł ulgowy

Przedsprzedaż w kasie kina Wisła lub on-line na stronie kina . Informacje o biletach: https://festiwalterra.pl/bilety/

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalTerra.pl i https://www.facebook.com/FestiwalTERRA

Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, organizatorzy i przewodnicy wypraw trekkingowych w Himalaje, prekursorzy profesjonalnych slajdów podróżniczych w Polsce.

Festiwal TERRA, odbywający się od 2001 roku w Warszawie, to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów  z różnych zakątków świata.

Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze – chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i  towarzyszące im emocje. Szczególnie dzisiaj, gdy często media straszą nas tym jak niebezpieczni są ludzie z innych kręgów kulturowych tak ważne są doświadczenia autorów z ich osobistych spotkań podczas podróży.

Organizatorzy tak dobierają prezentacje by widzów zaciekawiły, zachwyciły, skłoniły  do refleksji  oraz nawet zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma  za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Festiwal co roku  gromadził liczną i wierną publiczność.

 

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.