Wszyscy jesteśmy fotografami. Prawie każdy ma aparat – chociażby w komórce. Ale czy każdy potrafi go wykorzystać. Nie. 

Niestety (albo -stety) nie mam iPhona. Bo są lepsze telefony, aparaty, systemy operacyjne. Nie muszę też aplikować do żadnej z grup towarzyskich stąd zupełnie mi obojętne jaki telefon trzymam w ręku – pod warunkiem, że ma przyzwoity aparat. Z podobnych przyczyn nie mam Mac-a, bo są od niego lepsze, tańsze i równie ładne (jeśli nie ładniejsze) laptopy. Jak chociażby mój Asus Zenbook Prime. Ale gdybym wspomnianego iPhona miał to pewnie wysłałbym zdjęcia na pierwszy i najstarszy konkurs jednoczący fotografów – użytkowników tych modnych komórek, na iPhone Photography Awards, którego ósma edycja już ruszyła.

Konkurs cieszy się ogromną popularnością, co z resztą widać na zdjęciach. Pośród nagrodzonych prac mnóstwo tu prawdziwych perełek – jury miało z czego wybierać. Tegoroczna edycja zamyka się 31 marca, zostało więc niewiele czasu dla tych, którzy zdecudyją się pokazać swoje fotograficzne plony zebrane iPhonem, iPadem i iPodem (kurcze, myślałem, że iPod jest do muzyki…). Zdjęć nie można obrabiać w komputerze, ale można je wykonać w oparciu o dowolną aplikację zainstalowaną na wspomnianych platformach. Poniżej prezentacja laureatów we wszystkich, konkursowych kategoriach. A stronę i formularze zgłoszeniowe znajdziecie tutaj: http://www.ippawards.com/

Invalid Displayed Gallery

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.