Książki za darmo, ebooki dla fotografów o fotografii, ściągnij i czytaj, miłej lektury. 

Druga edycja serii o fotografii dla ambitnych fotografów (także tych w podróży). Starałem się wybrać takie, które opisują różne aspekty fotografii – od krajobrazu, poprzez reportaż, street, makro… Korzystajcie i udostępniajcie innym. Dzielmy się dobrem, okej? Tym razem edycja angielskojęzyczna. A jeśli ktoś chce sięgnąć do poprzedniej, polskojęzycznej – zapraszam tutaj i do kolejnej – tutaj

Ultimate field guide to photography by National Geographic

Książka do rozpoczynających przygodę z fotografią, wyjaśnia bazowe spawy, tłumaczy podstawy i daje dobrą zachętę do… zostania fotografem National Geographic. 

ŚCIĄGNIJ

 

 

 

 

Good Photos in Bad Light, by Darwin Wiggett

Techniki naświetlania, filtry, sposoby edycji w postprodukcji czyli wszystko  tym jak z niezbyt dobrego światła wyłuskać udane zdjęcia. Dużo praktycznej pomocy.

ŚCIĄGNIJ

 

 

fotografia-uliczna-ebook-darmowy-free100 Lessons from the masters of street photography

Mądre, fotograficzne głowy opowiadają o tym co ważne, na co zwracać uwagę, jak podejść do streetu by spełniał swoją rolę. A wszystko zilustrowane zdjęciami. Świetny poradnik. 

ŚCIĄGNIJ

 

 

 

The Shy Photographer’s Guide to Confidence

Jesteś nieśmiały, nieśmiała? A marzysz o wielkiej fotografii, o rozkręcaniu fotograficznego biznesu? Ten poradnik podpowie Ci jak poradzić sobie z fotografowaniem i zdobywaniem zaufania fotografowanych osób. Krok po kroku.  

ŚCIĄGNIJ

 

 

 

 

Free eBook on Wildflower Photography

A co powiesz na poradnik fotografowania kwiatów, łąk i tego wszystkiego co pod nogami, na co zazwyczaj nie zwracamy uwagi? 

ŚCIĄGNIJ

 

 

 

 

 

 

The Photographer’s guide to Instagram

Jak odnieść sukces na Instagramie, jak prezentować zdjęcia, jak budować rzeszę fanów? Wszystko o tym jak  swietne zdjęcia przekuć na atencję publiczności. 

ŚCIĄGNIJ