Czy  ktoś tego lata wybiera się do Czarnogóry? Oto moje pomysły na miejsca, gdzie można nieco pofotografować.  Prócz nieśmiertelnego wybrzeża polecam zagłębić się nieco w interior. Dotrzeć w góry i nad kanion rzeki Tara. Gdyby ktoś planował samochodową podróż do Czarnogóry – warto wybrać wariant przez Serbię. Kraj jest nie mniej atrakcyjny, a przy tym bardzo przyjazny dla indywidualnych podróżników. 

Park Narodowy Durmitor

czarnogóra co zobaczyć

Prawie pusty, z mnóstwem tras trekkingowych i punktów widokowych, jaskini i bajecznych form krasowych, wpisany na listę UNESCO. Obowiązkowo trzeba wejść na Bobotov Kuk (2523 m n.p.m.). Nocleg w “durmitorskim Zakopanem” – Žabljaku (sprawdź ceny)

Kanion rzeki Tara

czarnogóra co zobaczyć

Most, przełom i spływ pontonowy – to główne, fotograficzne atrakcje. Kanion jest najgłębszym w Europie (1300 m) i najdłuższym, a most Đurđevića prowadzi 172 metry nad lustrem wody. Nocleg w “durmitorskim Zakopanem” – Žabljaku (sprawdź ceny)

Park Narodowy Lovćen

_PTR9817

Rzut beretem od wybrzeża. Dość osobliwe miejsce – zwłaszcza socrealistyczne mauzoleum Piotra II Petrowića-Niegosza na Jezerskim vrhu, XIX wiecznego władcy, poety romantyzmu, autokraty. Cóż, o gustach się nie dyskutuje. Za to widoki  – wspaniałe. Tuż obok warto zaglądnąć z aparatem do Cetinji. Nocleg w  Kotorze (sprawdź ceny)

Kotor

czarnogóra co zobaczyć

Położone nad Boką Kotorską miasteczko, ciekawsze od Budvy, z mnóstwem interesujących punktów widokowych i miejsc do fotografowania. Warto wybrać się przed zachodem słońca na mury obronne i podejść aż do twierdzy św. Jana. Widoki na zatokę – bezcenne. Nocleg w  Kotorze (sprawdź ceny)

Sveti Stefan

_PTR9773

Bardzo fotogeniczne miasto – wyspa, położone na południe od Budvy. Miejsce mocno pocztówkowe, ale kto powiedział, że z Czarnogóry nie można przywieźć pocztówek? Nocleg w  Svetim Stefanie (sprawdź ceny)

 

 

 

 

 

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.