Patrząc z zewnątrz na Afganistan często widzi się wyłącznie kraj, który potrzebuje jakiegoś rozwiązania: więcej żołnierzy albo kolejnych wyborów. W tym patrzeniu często nie zauważa się ludzi, mieszkańców kraju, i ich dążenia do samostanowienia.

Projekt A Darkness Visible skupia się na czymś innym: życiu zwykłego obywatela, jednego z, życiu w cieniu supermocarstw. Jest tu miejsce i na przemoc (co oczywiste), ale i na przyjaźń, miłość, a nawet romasn!

Projekt fotograficzny Seamusa Murphy’ego powstał w czasie 14 wyjazdów do Afganistanu w latach 1994 i 2010. Prezentuje zwykłych ludzi, którzy w cieniu politycznych zawirowań próbują odnaleźć samych siebie i własny sposób na życie.

Based on 14 trips to Afghanistan between 1994 and 2010, A Darkness Visible is the work of photojournalist Seamus Murphy. His luminous pictures chronicle a people caught time-and-again in political turmoil, struggling to find their own way. See the project at http://mediastorm.com/publication/a-darkness-visible-afghanistan
A Darkness Visible

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.