Serdecznie zapraszam na kolejny cykl warsztatów dla fotografujących i podróżujących. Czwarta i piąta edycja moich warsztatów zagości w Krakowie.

Nie wiesz czy te warsztaty są dla Ciebie?

Przeczytaj, a przekonasz się, że są! „To nie sprzęt fotograficzny robi zdjęcia. Ta myśl przyświeca moim warsztatom od samego początku. Dlatego nie musisz posiadać lustrzanki za kilka tysięcy złotych. To, co mam do powiedzenia to wiedza praktyczna, wynikające z mojej wieloletniej pracy z aparatem w ręku. Praktyka, która pozwoli Ci spojrzeć inaczej na to co i jak fotografujesz, pomoże odnaleźć w sobie pewien rodzaj wrażliwości, który odpowiada za to, że jedne zdjęcia nam się podobają, a inne nie. Nie dam Ci gotowej instrukcji jak zrobić dobre zdjęcia. Nikt nie jest w stanie tego Ci powiedzieć. Ale powiem Ci co zrobić aby bariery, które spotykasz (mając lub nie świadomość ich istnienia) na swojej fotograficznej ścieżce odeszły w niepamięć. Powiem Ci jak podejść do fotografowania tak, by mieć pełną kontrolę nad tym co robisz, jak to robisz. Pomogę Ci zrozumieć, że fotografia rodzi się w sercu, w głowie, a nie w torbie z drogim sprzętem. W końcu powiem Ci jak poradzić sobie w różnych sytuacjach, które determinują co i jak będziesz fotografował. Dam Ci mnóstwo praktycznych, bo sprawdzonych przeze mnie, rad jak podejść do tematu aby osiągnąć sukces czyli zrobić takie zdjęcia jakie zaplanowałeś. Dobre zdjęcia.Takie, które budzą emocje. 

I nie ważne czy masz zamiar rozpocząć karierę fotografa – podróżnika czy po prostu chcesz przywieźć dobre zdjęcia z wakacji. Wiedza, którą przekazuje jest uniwersalna. Po prostu pozwala zrobić krok do przodu…”

Zapraszam! W wolnej chwili zobacz moje portfolio fotograficzne.

PROGRAM WARSZTATÓW:

W ramach zajęć dowiecie się:

 1. Jak działa, jak jest zbudowany aparat fotograficzny i jakie to niesie ze sobą konsekwencje dla fotografujących i podróżujących w różnych warunkach.
 2. Jak skompletować sprzęt fotograficzny i akcesoria, tak aby spełnią swoją rolę w czasie podróży (dobór zestawów fotograficznych do konkretnych celów fotograficznych – miejsc i warunków).
 3. Jak twórczo wykorzystać funkcje aparatu aby z pozoru banalne miejsca i sytuacje nabrały koloru i budziły emocje.
 4. Jak przygotować się do wyjazdu fotograficznego, jak wybrać miejsce, jak planować czas, skąd czerpać informacje na temat miejsc, jak radzić sobie na miejscu.
 5. Jak zabezpieczyć swój sprzęt przed zmienną aurą, złodziejami, jak go transportować
 6. Jak przygotować komputer do magazynowania i obróbki zdjęć, jak magazynować i zabezpieczyć oryginały zdjęć cyfrowych, jakiego używać oprogramowania
 7. Jak fotografować na ulicy, dziką przyrodę, imprezy i festiwale, w różnych kulturach, ludzi, w różnych warunkach – na pustyni, nad i pod wodą, w dżungli, w górach, na rowerze, z samochodu)
 8. Jak atrakcyjnie prezentować zdjęcia – jak ułożyć cykl  fotograficzny, przygotować wystawę, atrakcyjną galerię internetową, jak przygotować prezentacje multimedialne – fotokasty.
 9. Gdzie są najbardziej atrakcyjne fotograficznie miejsca świata i jakie tematy fotograficzne można tam zrealizować.

O WARSZTATACH:

 • cykl weekendowy: sobota i niedziela od godz. 10.00 do 17.00 (z przerwą godzinną na lunch) , warsztaty odbywają się w studio fotograficznym AlleyStudio w Krakowie przy ul. Długiej.
 • w dwóch terminach do wyboru: 24-25 marca 2012 (edycja IV) i  14 – 15 kwietnia 2012 (edycja V)
 • mała grupa – maksymalnie 15 osób (co daje szansę na wspólną rozmowę, wymianę doświadczeń, dyskusję)
 • Koszt uczestnictwa: 299 zł
 • W cenie: uczestnictwo w warsztatach, kawa, herbata soki, woda i snacki w czasie trwania warsztatów, ocena prac fotrograficznych, ebook “Fotografowanie w podróży” na zakończenie warsztatów, certyfikat ukończenia warsztatów.

ZAPISY:

 • Zgłoszenie prześlij emailem na adres: piotr@trybalski.com, wraz  informacją o wybranej edycji (IV lub V). UWAGA: ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu (tel. +48 791 851 871)

REKOMENDACJE

W kwietniu 2010 r brałam udział w w warsztatach fotografii podróżniczej z udziałem Piotra Trybalskiego. Ilustrowane świetnymi zdjęciami, ciekawe, rzeczowe i z humorem podane informacje pomagają zaplanować podroż pod kątem fotografowania, uczą wyszukiwania tematów fotograficznych i świadomego konstruowania kadru. Autor prezentuje sprzęt fotograficzny niezbędny do fotografowania, oraz sprzęty przydatne do efektywnej selekcji i bezpiecznego przechowywania zdjęć w podróży. Zachęcam do udziału w warsztatach fotografii podróżniczej prowadzonych przez Piotra Trybalskiego nie tylko te osoby, które dopiero planują fotograficzną podróż ale również tych, którzy chcą uporządkować już posiadaną wiedzę.

Katarzyna Mazurkiewicz
(podróżnik i przewodnik wypraw trekkingowych, prezentuje profesjonalne pokazy slajdów podróżniczych, organizuje festiwal slajdów podróżniczych TERRA)

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

Piotrek nie tylko robi świetne fotografie, ale potrafi się z tym dzielić. Posiadaną wiedzę skutecznie potrafi przekazać. Oczywiście mozna robić zdjęcia w podróży i jakieś tam zbiory setek fotografii przywozić. Aby osiągnąć wyższy poziom wtajemniczenia, utrzec się błedów, marnowania czasu, energii, pieniędzy (m.in. na niewłaściwie kupiony sprzęt) warto wkręcic się na warsztaty fotograficzna. Wbrew pozorom to nie jest wiedza ani bardzo obszerna, ani skomplikowana. Warto jednak własne doświadczenia i zasłyszane porady uporządkować. Piotrek otworzy wam obiektyw i oczy:-)
 

Marek Tomalik, dziennikarz, podróżnik, www.australia-przygoda.com,