Zapraszam na warsztaty fotograficzne, fotowyprawę na Islandię – krainy kontrastów: ognia, wody i lodu. To V edycja warsztatów. 

TERMIN: lipiec 2020 WOLNE MIEJSCA: Tak  ZAPISY: zostaną ogłoszone

Warsztaty fotograficzne na Islandii to raj dla wszystkich miłośników natury i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów. Pośród fotografów krajobrazu Islandia uznawana jest za jedno z unikatowych miejsc na świecie. Tutaj właśnie realizowano zdjęcia do takich filmowych hitów jak Prometeusz czy Gra o tron.

W czasie warsztatów jest bardzo dużo czasu na zdjęcia. Nigdzie się nie spieszymy, szkolenie i dobre ujęcia to najważniejszy cel wyprawy.

Jeśli jesteś początkujący lub średnio zaawansowany, poznasz zagadnienia lub rozwiniesz swoje umiejętności pod moim okiem:

 • Fotografia hiperfokalna (uzyskanie optymalnej ostrości na zdjęciu)
 • Fotografia na długich czasach naświetlania (z użyciem szarych filtrów ND, zamrożenie ruchu wody wodospadów, fal morskich)
 • Fotografia przy słabych warunkach pogodowych (atuty i wady)
 • Fotografowanie w czasie złotej i błękitnej godziny
 • Fotografia z użyciem szarych filtrów połówkowych ND
 • Fotografia ptaków (m.in. maskonury, sierpce, fulmary, nurzyki), waleni i islandzkich kuców
 • Fotografia czarno – biała (kadrowanie i wybór tematów do fotografii czarnobiałej)
 • Fotografia krajobrazu miejskiego
 • Podstawy edycji zdjęć krajobrazowych w programie Adobe Lightroom (kolorowych i czarno – białych).

Jeśli jesteś zaawansowany – stworzę Ci warunki do samodzielnej realizacji zadań fotograficznych, pomogę przy wyborze i ocenie zdjęć. 

DZIEŃ 1-2-3
Fotografujemy Reykjavik i okolice, m.in. wspaniałe klify półwyspu Keflavik, zdjęcia w m.in. Harpa Center, Sólfarið – Sun Voyager, Blue Lagoon, Reykjanesviti, jaskinie lawowe, pola geotermanle. 

DZIEŃ 4
 Fotografujemy na Złotym Kręgu– Golden Circle, zdjęcia m.in. w Þingvellir, gejzer Strokkur i pole geotermalne, wodospad Gullfoss.

 Przemieszczamy się na fotograficznie hitowe – Wybrzeże Południowe i Fiordy Wschodnie, fotografujemy m.in. wodospad Seljalandsfoss, wyspy Vestmannaey Jar, wodospad Skógafoss, maskonury na Dyrhólaeyjarviti, lodowiec Vatnajökull‎, wodospad Svartifoss, Jökulsárlón – Laguna Lodowcowa. Dla chętnych foto – trekking na lodowcu. 

DZIEŃ  8-9
Czas na zdjęcia na Wybrzeżu Północnym, fotografujemy m.in. jezioro Mývatn i pseudowulkany, aktywne tereny wulkaniczne Námafjall i Krafla, wodospady Dettifoss, Selfoss i Godafoss, miasto Akureyri i Húsavík, farmy koni islandzkich na Vatnsnes i słynnej skały Hvítserkur, domy darniowe Glaumbaer, dla chętnych – zdjęcia wielorybów z pokładu statku. 

DZIEŃ 10-11-12
Zdjęcia na półwyspie Snaefellsnes,  okolice wulkanu Snæfellsjökull, gdzie Juliusz Verne umieścił akcję książki „Wyprawa do wnętrza ziemi”. Do tego zdjęcia w malowniczym miasteczku Arnarstapi, fotografie cudów natury: bazaltowych kolumn Gerduberg, klifów Londrangar z maskonurami i w końcu kultowego krajobrazu – ikony Islandii: góry Kirkjufell wraz z wodospadem.

DZIEŃ 13
Przejazd w kierunku Reykjaviku, po drodze foto -stopy na miejscach widokowych. 

DZIEŃ 14
Własne zakupy, indywidualne zdjęcia i zalkupy w Reykjaviku. Wylot do Polski

Program PLUS
 Dodatkowe, trwające cztery dni warsztaty dla chętnych w islandzkim interiorze – wewnątrz wyspy, w rejonie Landmannalaugar. Z tego dwa dni całodziennych trekingów i dwa dni przeznaczone na podjeżdżanie samochodem do atrakcyjnych punktów widokowych interioru. 

Fotografujemy w małej grupie. Mam czas dla każdego – zarówno na detaliczne tłumaczenie zagadnień fotograficznych jak i wskazówki o charakterze koncepcyjnym. Wieczorami siadamy do zdjęć, oglądamy, dyskutujemy.  W czasie warsztatów jest bardzo dużo czasu na fotografowaine. Nigdzie się nie spieszymy, szkolenie i dobre ujęcia to najważniejszy cel wyprawy.

Na Islandii stawiamy na zagadnienia:

 • Fotografia hiperfokalna (uzyskanie optymalnej ostrości na zdjęciu)
 • Fotografia na długich czasach naświetlania (z użyciem szarych filtrów ND, zamrożenie ruchu wody wodospadów, fal morskich)
 • Fotografia przy słabych warunkach pogodowych (atuty i wady)
 • Fotografowanie w czasie złotej i błękitnej godziny
 • Fotografia z użyciem szarych filtrów połówkowych ND
 • Fotografia ptaków (m.in. maskonury, sierpce, fulmary, nurzyki), waleni i islandzkich kuców
 • Fotografia czarno – biała (kadrowanie i wybór tematów do fotografii czarnobiałej)
 • Fotografia krajobrazu miejskiego
 • Podstawy edycji zdjęć krajobrazowych w programie Adobe Lightroom (kolorowych i czarno – białych).

W związku z tym, że fotografowanie ma ogromny związek z panującymi na miejscu warunkami pogodowymi, program warsztatów może się zmienić – w uzgodnieniu z grupą. Celem warsztatów jest podnoszenie umiejętności w zakresie fotografii, stąd kładę nacisk na to by spędzić więcej czasu w miejscach, które szczególnie nadają się do fotografowania i wykonać więcej bardzo dobrych zdjęć. Na warsztatach nigdzie się nie spieszymy, bo czas poświęcony na wykonanie zdjęć wprost przekłada się na ich jakość. Często się zatrzymujemy – w zależności od warunków oświetleniowych – wracamy do tych samych miejsc. W programie warsztatów znajdują miejsca najbardziej malownicze, fotogeniczne, najciekawsze kulturowo, czyli takie, które dają największe szanse na podniesienie własnych umiejętności fotograficznych.

Jaka jest moja rola?

Odpowiedzialny jestem za wybór miejsca warsztatów, logistykę szkolenia oraz przygotowanie grupy do wykonywania zdjęć. Codzienne odprawy przed wyjściem mają pomóc w wyborze najlepszych kadrów, konfiguracji sprzętu i zadaniach fotograficznych. Wieczorne spotkania i wspólne oglądanie wykonanych zdjęć to czas podsumowań, korekty błędów i długich, prowadzonych w przyjemnej atmosferze rozmów o fotografii.  

Dla amatorów czy profesjonalistów?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą przywieźć dobre, emocjonujące fotografie. W warsztatach mogą więc uczestniczyć zarówno amatorzy, którzy dopiero zaczynają fotografować, jak i doświadczone osoby, które chcą fotografować w nowych miejscach, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego, spotkać grupę takich jak oni – fascynatów fotografii i spędzić czas w bezpretensjonalnej acz fotograficznie bogatej atmosferze.

Prowadzący warsztaty, opiekun na miejscu: 

Piotr Trybalski - Fotograf w podróżyPiotr Trybalski, fotograf, reporter, pisarz. Autor książek: Fotograf w podróży”, “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo, finalista Grand Press Photo, od lat prowadzi warsztaty edycji zdjęć i fotowyprawy. Publikował zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Focus, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

 • Nikon – Szeroki Kadr – Fotograf miesiąca, Piotr Trybalski, zobacz >>
 • Nikon – Szeroki Kadr – Jak powstało to zdjęcie, zobacz >>
 • Wirtualna Polska – Historia fotografuje się sama, zobacz >>
 • Etnosystem – Słucham, dźwigam, czytam, fotografuję, zobacz >>

 

 

Mapa wybranych miejscówek:


Warsztaty fotograficzne na Islandii (V edycja)

Grupa: 8 osób
Cena : zostanie ogłoszona w momencie rozpoczęcia zapisów. 

Organizator warsztatów fotograficznych: Piotr Trybalski
Organizator wyjazdu: Biuro Podróży „Stowarzyszenie Nautilus”, wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego pod numerem Z/27/2012, posiadające gwarancję ubezpieczeniową TU Europa Sp. z o.o.Aby zgłosić się na warsztaty fotograficzne należy przesłać deklarację udziału na email: piotr@trybalski.com. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku wolnych miejsc tworzona jest lista rezerwowa, w wybranych przypadkach – dodatkowy termin wyjazdu. Po otrzymaniu deklaracji zostanie wysłana umowa udziału w imprezie turystycznej oraz warunki płatności.

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.