Zapraszam na warsztaty fotograficzne, fotowyprawę na Islandię – krainy kontrastów: ognia i lodu.  Ruszyły zapisy na edycję w roku 2018. 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty? Jeśli jesteś początkujący lub średnio zaawansowanym fotografem, poznasz zagadnienia lub rozwiniesz swoje umiejętności pod moim okiem. Jeśli jesteś zaawansowany fotografem – stworzę Ci warunki do samodzielnej realizacji zadań fotograficznych, pomogę przy wyborze i ocenie zdjęć.
To warsztaty dla wszystkich miłośników natury i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów. Pośród fotografów krajobrazu Islandia uznawana jest za jedno z unikatowych miejsc na świecie. Tutaj właśnie realizowano zdjęcia do takich filmowych hitów jak Prometeusz czy Gra o tron.  

ZOBACZ:
Relacja z Pierwszych warsztatów fotograficznych na Islandii  – tutaj.
Relacja z Drugich warsztatów fotograficznych na Islandii (zimowych) – tutaj

W czasie dwóch tygodni fotografujemy najbardziej malownicze i fotogeniczne miejsca wyspy, szkoląc się m.in. w zakresie następujących dziedzin fotografii krajobrazowe:

 • Fotografia hiperfokalna (uzyskanie optymalnej ostrości na zdjęciu)
 • Fotografia na długich czasach naświetlania (z użyciem szarych filtrów ND, zamrożenie ruchu wody wodospadów, fal morskich)
 • Fotografia przy słabych warunkach pogodowych (atuty i wady)
 • Fotografowanie w czasie złotej i błękitnej godziny
 • Fotografia z użyciem szarych filtrów połówkowych ND
 • Fotografia ptaków (m.in. maskonury, sierpce, fulmary, nurzyki), waleni i islandzkich kuców
 • Fotografia czarno – biała (kadrowanie i wybór tematów do fotografii czarnobiałej)
 • Fotografia krajobrazu miejskiego
 • Podstawy edycji zdjęć krajobrazowych w programie Adobe Lightroom (kolorowych i czarno – białych).

 

 

Plan warsztatów obejmuje fotografię w następujących miejscach Islandii:

 • Stolica – Reykjavik i klify na półwyspie Keflavik, zdjęcia w m.in. Harpa Center, Sólfarið – Sun Voyager, Blue Lagoon, Reykjanesviti
 • Złoty Krąg – Golden Circle, zdjęcia m.in. Þingvellir, gejzer Strokkur, wodospad Gullfoss.
 • Wybrzeże Południowe i Fiordy Wschodnie, m.in. wodospad Seljalandsfoss, wyspy Vestmannaey Jar, wodospad Skógafoss, lodowiec Vatnajökull‎, wodospad Svartifoss, Jökulsárlón – Laguna Lodowcowa,
 • Wybrzeże Północne, m.in. jezioro Mývatn i pseudowulkany, aktywne tereny wulkaniczne Námafjall i Krafla, wodospady Dettifoss, Selfoss i Godafoss, miasto Akureyri i Húsavík, farmy koni islandzkich na Vatnsnes, domy darniowe Glaumbaer, wieloryby
 • Półwysep Snaefellsnes, m.in. lodowiec Snæfellsjökull, Gerduberg, Londrangar, kultowa góra Kirkjufell
 • PROGRAM PLUS: dodatkowe, trwające cztery dni warsztaty dla chętnych w islandzkim interiorze – wewnątrz wyspy, w rejonie Landmannalaugar.

Wybrane miejsca, w których będziemy fotografować (jest ich oczywiście więcej):

Galeria zdjęć z Islandii (c) Piotr Trybalski 


Chcesz wziąć udział? Zapisz się Newsletter warsztatowy, do którego subskrypcji zapraszam (znajduje się na dole strony). Zapraszam też do  kontaktu emailowego.


O WARSZTATACH:
Warsztaty fotograficzne na Islandii (IV edycja)

 • Kiedy:  28 czerwca – 10 lipca 2018, dwa tygodnie + dla chętnych 4 dni program PLUS (interior)
 • Grupa: maksymalnie 8 osób
 • Zapisy: wstępne zgłoszenia, informacje o kosztach – napisz piotr@trybalski.com

Organizator warsztatów: Piotr Trybalski
Organizator wyjazdu: Biuro Podróży „Stowarzyszenie Nautilus” , wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego pod numerem Z/27/2012, posiadające gwarancję ubezpieczeniową TU Europa Sp. z o.o.

O mnie:

Piotr Trybalski, autor m.in. książki: Fotograf w podróży”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo 2016, finalista Grand Press Photo 2015 i 2017, Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. 

Od kilkunastu lat podróżuję, piszę i fotografuję. Jestem dziennikarzem i fotografem, publikowałem zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzę blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

Piotr Trybalski - Fotograf w podróży

Uczestniczyłem i współorganizowałem wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Moją pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jestem współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego “Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuję „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.