Byłem na wielu pustyniach świata, ale wrażenia jakie zrobiła na mnie Wadi Rum nie przyćmiła żadna inna z pustyń

Mam ogromną przyjemność zaprosić Was na wspólną, fotograficzną wyprawę do Jordanii i Jerozolimy. Tym bardziej mi przyjemnie, że zabiorę Was do miejsc, które zrobiły na mnie największa wrażenie: na niesamowitą pustynię Wadi Rum i do magicznej Petry.  Foto-wyprawa , połączona z warsztatami fotograficznymi.

Jordania jest krajem przyrodniczych i historycznych osobliwości. Najsłynniejszym zabytkiem kraju jest Petra – dawna stolica nabatejska i najoryginalniejsze spośród wszystkich zachowanych miast starożytnych. Do 1967 roku w granicach Jordanii znajdowała się wschodnia Jerozolima – od setek lat cel pielgrzymów Żydów, chrześcijan i muzułmanów z całego świata. Głównym celem naszego wyjazdu jest zobaczenie i sfotografowanie najsłynniejszych miejsc na terenie Petry i Jerozolimy oraz pobyt na malowniczej jordańskiej pustyni, gdzie spędzimy dwie noce w obozie beduińskim w głębi doliny Wadi Rum. Wielkim atutem wyjazdu są 2 dni w Petrze. Ponad to odwiedzimy wiele innych ciekawych i ważnych miejsc.

Autorem pomysłu i instruktorem fotograficznym jest Piotr Trybalski. Trasę przygotował Jarosław Poniewiera.

Wyprawa w małej grupie (max 10 osób) realizowana jest prze Klub Laurazja, specjalizujący się w organizacji wyjazdów do najciekawszych miejsc na świecie.

 

FAKTY:

Organizator: Klub Laurazja (nr. zezwolenia organizatora turystyki 757, polisa Signal Iduna M 217563)

Termin:

OPCJA 1 Jerozolima:  23 – 29 maja 2015 (7 dni), cena: 1.200 zł + 330 USD + bilet lotniczy

OPCJA 2 Jordania: 29 maja – 8 czerwca 2015 , cena: 2500 zł + 720 USD + bilet lotniczy

UWAGA: opcje można łączyć! Można wybrać 1 lub 2 ale obie łącznie. W przypadku połączenia opcji bilet lotniczy kupuje się tylko raz.

Grupa: maksymalnie 10 osób

Świadczenia: koszty złotówkowe – przelot Warszawa – Tel Awiw – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota/instruktora fotograficznego i warsztaty fotograficzne podczas wyjazdu; koszty organizacyjne w Polsce; koszty walutowe – wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele – pokoje 2-3 os., w Jerozolimie dormitoria 6-8 os.); wszystkie wycieczki objęte programem; koszty organizacyjne podczas wyprawy. Cena nie obejmuje: wizy do Jordanii (ok. 60 USD); opłat wyjazdowych z Jordanii i Izraela (ok. 60 USD); wyżywienia (ok. 15-20 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 120 USD).

ZAPISY, PYTANIA: proszę pisać na mój mail: piotr@trybalski.com

 Program wyjazdu obejmuje następujące miejsca i atrakcje:

• Jerozolimia -fotografowanie Ściany Płaczu, Bazyliki Grobu Świętego, meczetów Al-Aksa i Kopuły na Skale, 4 dzielnic Starego Miasta (żydowskiej, chrześcijańskiej, ormiańskiej i muzułmańskiej). Fotografowanie panoramy Starego Miasta z różnych stron, a także malowniczych uliczek, zaułków i targów jerozolimskich.

• Petra – wędrówki do specjalnych punktów widokowych i miejsc, których nie można zobaczyć na wyjazdach z innymi biurami podróży. Plener fotograficzny, nauka fotografowania krajobrazu

• Wadi Rum – najpiękniejszym przyrodniczym miejscu w Jordanii i jednej z ja piękniejszych pustyń świata.

• fotografowanie pustynnych krajobrazów i plenerów w dolinach Wadi Mujjib i Wadi Dana

• zjazd w najgłębszą depresję świata nad Morzem Martwym

• wizyty w zamkach rycerzy krzyżowych

• fotografowanie znakomicie zachowanych świątyń starożytnej Gerazy

• wizyta w Ammanie – dawnej rzymskiej Filadelfii, a obecnie stolicy Królestwa Haszymickiego

• nocne zdjęcia Jerozolimy i Ammanu.

Invalid Displayed Gallery

fot. Piotr Trybalski 

 Ramowy program:

OPCJA1: Warsztaty w Jerozolimie

Dzień 1 Wieczorny przelot do Izraela przez jeden z portów lotniczych Europy.
Dzień 2 Nad ranem lądowanie w Tel Avivie i przejazd do hostelu w Jerozolimie. Krótki odpoczynek. W tym dniu, z aparatami w dłoni poznajemy układ starej Jerozolimy, obejdziemy miasto grzbietem osmańskich murów obronnych, zmierzymy się z fotogenicznymi Bramami Damasceńską i Jafską, sfotografujemy panoramę z punktów widokowych, odwiedzimy Wieżę Dawida – cytadelę, w której znajduje się muzeum Jerozolimy. Spróbujemy poczuć różnice pomiędzy dzielnicami Żydowską, Chrześcijańską, Ormiańską i Muzułmańską. Jak podejść do fotografowania tak zróżnicowanego miasta? Ten dzień pozwoli nam zorientować się w mocno skomplikowanej, miejskiej tkance Starego Miasta. Wieczór spędzimy w najświętszym miejscu dla Żydów z całego świata – pod Ścianą Zachodnią zwaną Ścianą Płaczu – czyli jedynym ocalałym fragmencie tzw. drugiej świątyni, murem oporowym świątyni wzniesionej przez Heroda Wielkiego, zburzonej przez Rzymian w 70 r. po Chr. Po zmroku omówimy zadania fotograficzne jakie stoją przed nami w Jerozolimie. Wieczorny warsztat: fotografia uliczna.
Dzień 3 Foto spacer uliczkami Starego Miasta. Będziemy starali się wypatrzeć typowe motywy uliczne i sfotografować je. Potem spacer na Wzgórze Świątynne, gdzie w starożytności Salomon zbudował świątynię żydowską, a od VIII w. po Chrystusie wznoszą się święte meczety Al-Aksa i Kopuła na Skale. Odwiedzimy Bazylikę Grobu Świętego i tym samym rozpoczniemy fotografowanie obrzędów sakralnych Jerozolimy. Wieczorny warsztat: zdjęcia, które budzą emocje.
Dzień 4 Wschód słońca na Wzgórzu Oliwnym i fotografowanie najpiękniejszej panoramy Jerozolimy. Zdjęcia w kościołach Dominus Flevit i Bazylice Narodów, odwiedzimy kościół św. Anny – jeden z najpiękniejszych w mieście. Fotografowanie bazarowych ulic w dzielnicy żydowskiej. Spacer po dachach i poszukiwanie najlepszych widoków z dachów.
Dzień 5 Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską, poźniej spacer po tętniącej życiem ulicy Jafskiej. Będzie też możliwość odwiedzenia ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej Mea Szearim. Wieczorem wspólne przeglądanie najlepszych zdjęć i omówienie efektów fotografowania.
Dzień 6 Tematem dnia będzie przejście Via Dolorosa i Ściana Płaczu przed Szabatem. Ponadto indywidualne wędtrówki i fotografowanie Starego Miasta. Każdy ma czas na poszukiwanie ciekawych scen i dopracowywanie tematów. Czas na zakupy. Odpoczynek przed wylotem.
Dzień 7 W nocy przejazd na lotnisko w Tel Awiwie i przelot do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Europy lub rozpoczęcie programy z OPCJI 2

OPCJA2: Warsztaty w Jordanii

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Izraela przez jeden z portów lotniczych Europy. przejazd do hostelu w Jerozolimie. Krótki odpoczynek i spacer aklimatyzacyjny. Wizyta pod Ścianą Płaczu, nocleg.

Dzień 2 Przejazd z Jerozolimy do Ammanu. Zakwaterowanie w hostelu i fotografowanie Centrum stolicy Jordanii: Meczet króla Husajna, starożytny teatr i odeon i nimfeum – pozostałości po dawnej rzymskiej Filadelfii. Wizyta na wzgórzu pod Cytadelą i nocne zdjęcia Ammanu. Nocleg.

Dzień 3 Wycieczka do biblijnej Gerazy – obok Petry najważniejszego miasta starożytnego w Jordanii. Fotografujemy starożytną architekturę i ruiny m. in.: świątynie Zeusa i Artemidy, główną kolumnadę, hipodrom, bramę Hadriana, dwa teatry, tetrapylon oraz kościoły wczesnochrześcijańskie. Wieczorny wypad nad Morze Martwe. Nocleg w Ammanie.

Dzień 4 Rano pożegnanie Ammanu i wizyta na Górze Nebo, gdzie znajduje się miejsce śmierci i grób Mojżesza. Ujrzymy z niej panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Przejazd do rezerwatu w Wadi Mujjib, po drodze wizyta w beduińskich namiotach.  Przejazd przez malownicze wzgórza regionu Tafila do malowniczej doliny Wadi Dana. Nocleg.

Dzień 5 Wcześnie rano wymarsz na kilkugodzinny foto – spacer rezerwacie przyrodniczym w Wadi Dana. Po południu przejazd do miejscowości Wadi Musa w pobliżu Petry. Wieczorne fotografowanie Petry. Nocleg.

Dzień 6-7 Zwiedzanie i fotografowanie Petry – stolicy Nabatejczyków, leżącej w niedostępnej skalnej kotlinie. To zhellenizowane plemię arabskie stworzyło kulturę, której unikalne pomniki architektury (grobowce, świątynie, stelle wotywne, ołtarze ofiarne) możemy do dziś podziwiać. Dodatkową atrakcją są liczne zabytki z okresu rzymskiego (teatr, grobowce) oraz pozostałości po krzyżowcach. Ok. godz. 15.00 siódmego dnia wyjazd do Wadi Rum – suchej doliny rzecznej położonej na pustyni, najbardziej malowniczego miejsca w Jordanii. Nocleg w obozie beduińskim.

Dzień 8 Fotografowanie niezwykłej pustyni: wędrówki po piaszczystych wydmach, oglądanie przepięknych form skalnych (wycięte w kolorowych piaskowcach groty, kaskady, łuki i mosty), spotkania z pustynną florą i fauną. Fotografowanie zachodu słońca z najlepszego na Wadi Rum punktu widokowego. Wieczór przy dźwiękach beduińskiej muzyki. Nocleg.

Dzień 9 Obserwacja wschodu słońca ze wzgórza skalnego nad obozem. Pożegnanie pustyni i przekroczenie granicy Izraela w Ejlacie. Przejazd autobusem i Nocleg w Jerozolimie.

Dzień 10 Fotografowanie Jerozolimy, wizyta w Bazylice Grobu, fotografowanie bramy damasceńskiej, spacer po dachach i w labiryncie tętniących życiem ulic starego miasta. Czas na zakupy. W nocy przejazd na lotnisko i powrót do Polski przez jeden z portów lotniczych Europy.

Dzień 11 Powrót do Polski.

 

 

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.