Opinie uczestników warsztatów fotograficznych

Poniżej opinie uczestników warsztatów fotograficznych i foto wypraw, które miałem okazję prowadzić.

OPINIE:

Warsztaty Lightrooma z Piotrem to 16 godzin kreatywnej przyjemności i poczucia wielkiej przygody. Piotr nie oszukuje, mówi wprost – technicznych szczegółów jest mnóstwo. Uwaga słuchacza musi być wytężona przez 8 godzin wykładu każdego warsztatowego dnia. I trzeba się liczyć z tym, że nie wszystko idealnie się zapamięta. Ale z warsztatów wychodzi się z zapałem do codziennej pracy z własnymi fotografiami. Trzeba wszak utrwalić nowe nawyki przez kilka dobrych tygodni, dzień w dzień, żeby zrobić kolejny milowy krok na warsztatach z Lightrooma dla zaawansowanych. Oczywiście też u Piotra! (Małgosia i Kuba z Warszawy, warsztat Adobe Lightroom)

Świetne warsztaty. Dla osób początkujących dokonały punkt wyjścia, aby świadomie i mądrze zacząć pracować nad swoimi zdjęciami i wykształcić od początku dobre nawyki.  Największe plusy tego kursu:  maksymalne zaangażowanie prowadzącego, bardzo rzeczowe, treściwe i praktyczne podejście ze sporą dozą „rad od serca”, mała grupa, co ułatwia indywidualne podejście. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tych warsztatach, bo dla mnie są jakimś punktem zwrotnym. Tak z osobistego punktu widzenia. Zdjęcie, które obrobiłam na warsztacie zyskało już wyróżnienie w National Geographic Traveler! Co dało mi dodatkowo kopa do działania. (Marzena Michalska, Kraków, warsztat Adobe Lightroom)

Chciałabym bardzo podziękować za te dwa dni w Krakowie, które jeśli mam być szczera przerosły moje oczekiwania. Do rzeczy, świetna metodologia i przemyślane podanie informacji dla mnie, która nigdy z Lightroomem nie miała nic wspólnego było naprawdę wartościowo spędzonym czasem. (Magdalena Pietras, warsztaty Adobe Lightroom)

Dziękuje bardzo za klarowne i przystępne zaprezentowanie możliwości programu LR. Nauka z Tobą to prawdziwa przyjemność.  Zdaję sobie sprawę, że jeszcze daleka droga przed mną w pracy z LR, ale podstawy mam już doskonałe. Bardzo polecam warsztaty! Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na wyższym poziomie (Kasia Nosarzewska, warsztaty Adobe Lightroom)

Moja opinia jest bardzo pozytywna, dużo się dowiedziałam i co najważniejsze zrozumiałam. Z Lightrooma korzystałam pierwszy raz na warsztatach więc nie miałam pojęcia o tym programie. Zobaczymy jakie będą efekty mojej pracy. Podobał mi się Wasz profesjonalizm, język techniczny Piotra i maksymalnie wykorzystany czas bez pośpiechu i rozciągania. Nie mówię tego przez wzgląd na mój pozytywny stosunek do świata 🙂 a jedynie z doświadczenia różnych kursów nie tylko foto. (Emilia Klupczyńska, warsztaty Adobe Lightroom dla początkujących)

Warsztaty bardzo dobre, bardzo solidnie przygotowane, dobrze i przejrzyście ułożone. Wiedza podana z właściwym tempem, w odpowiedniej kolejności, czytelnie i jasno. Punktualność, rzeczowość prowadzącego, otwartość, pomoc dla wszystkich uczestników, kompetencja prowadzącego sprawiają, że warsztaty polecam każdemu, kto chce zapoznać się z Lightroomem i używać go w przyszłości.  (Włodzimierz Batóg, Kraków, warsztat Adobe Lightroom)

To nie były zajęcia tylko o obróbce zdjęć. Dzięki za kadry z wielu miejsc, które sama chciałabym kiedyś zobaczyć, dzięki za świetne opowieści o spotkanych ludziach, dzięki za szczerość i naturalność (nie wszystkie zdjęcia są wszak dziełami sztuki, nawet gdy jest się Trybalskim ;)), dzięki za inspirację. W międzyczasie spędziłam urlop w Wietnamie i jakimś cudem jeszcze przed obróbką zdjęcia są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. (Magdalena Warsińska, warsztat Adobe Lightroom)

W Październiku 2015 r uczestniczyłem w dwudniowych warsztatach Lightroom w Krakowie. B.dobra organizacja, merytoryczne wykłady i profesjonalna prezentacja możliwości i zastosowań programu nie tylko dla profesjonalistów ale też i dla amatorów fotografii. Przestronna i wygodna sala, przygotowane stanowiska pracy, poczęstunek- sprzyjały wchłanianiu wiedzy i swobodnej pracy przy komputerze. Mi, osobiście, warsztaty pozwoliły inaczej spojrzeć na katalogowanie i archiwizację wszystkich moich zdjęć cyfrowych. Piotr posiada ogromną wiedzę i z chęcią dzieli się nią. Szczerze polecam warsztaty wszystkim miłośnikom fotografii i program Lightroom osobom, które przechowują i obrabiają zdjęcia cyfrowo. (Robert Hościło – Śląsk)

Moja dotychczasowa wiedza i umiejętność posługiwania się Lightroomem była intuicyjna – opierała się na znajomości Photoshopa. Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Piotra  uwiadomiły mi, że moja znajomość tego programu była także bardzo chaotyczna, ale też – co ważne – uporządkowały ją. Nauczyłam się i zrozumiałam dlaczego w taki, a nie inny sposób należy wywoływać RAW-y. Największa zaleta tych warsztatów to: sposób komunikacji i umiejętność przekazywania wiedzy przez prowadzącego, wyważone proporcje między teorią a praktyką, praca nad własnymi zdjęciami, indywidualne podejście do każdego z uczestników, cierpliwość i nie tworzenie atmosfery dystansu “mistrz – uczeń”. (Aneta Mikulska, warsztat Adobe Lightroom)

Jestem bardzo zadowolona , dowiedziałam się o wielu przydatnych rzeczach   i chętnie skorzystam z innych warsztatów związanych z fotografią u pana Piotra  (Agnieszka Sochacka, Wrocław, warsztaty fotografowania ludzi)

Warsztaty były bardzo interesujące.  Treść warsztatu była zgodna z jego tematem.  Teoria została poparta przykładami.  Dla mnie było ważne   że przedstawił Pan własny sposób myślenia o fotografii. Zrozumiałam jak o niej myśleć.  Mówi Pan bardzo przejrzyście, nie ma niejasności. (Anita Florczak, Wrocław, warsztaty fotografowania ludzi)

Jak najbardziej warsztaty bardzo ciekawe i bardzo przydatne, strona psychologiczna i kontakty z ludźmi w innych stronach globu uważam za ciekawą tematykę/zagadnienie czy osobiste doświadczenia w fotografowaniu ludzi(Agnieszka Karkulowska. Wrocław, warsztaty fotografowania ludzi)

Warsztaty bardzo mi się podobały. Pierwszy raz byłem na tego typu warsztatach, jestem samoukiem i do wszystkiego w fotografii raczej dochodziłem doświadczalnie i czasami coś czytając. Ciągle brakuje czasu na doczytanie i wciąż czuję brak wiedzy. Spotkanie bardzo mi pomogło i to zdecydowanie lepsza forma na poznanie tematu. Dlatego jestem bardzo zadowolony z warsztatów i na pewno będę w przyszłości korzystał z podobnych spotkań. Tematyka jest bardzo obszerna, ale bardzo ciekawie przedstawiona poparta własnym dorobkiem i doświadczeniem. Było tak bardzo interesująco, że nie wiadomo kiedy minął czas spotkania. Chciałoby się więcej. A zakupiona książka jest po prostu REWELACYJNA!!(Jacek Dąbrowski, Kraków, warsztaty fotografowania ludzi)

Jestem bardzo zadowolona, wiadomości przekazywane w sposób lekki i przystępny z nutą humoru i „garścią ” anegdotek co powoduje że warsztaty są bardzo przyjemne a czas upływa bardzo szybko.  (Marzena Ziobrowska, Wrocław, warsztaty fotografowania ludzi)

REKOMENDACJE

W kwietniu 2010 r brałam udział w w warsztatach fotografii podróżniczej z udziałem Piotra Trybalskiego. Ilustrowane świetnymi zdjęciami, ciekawe, rzeczowe i z humorem podane informacje pomagają zaplanować podroż pod kątem fotografowania, uczą wyszukiwania tematów fotograficznych i świadomego konstruowania kadru. Autor prezentuje sprzęt fotograficzny niezbędny do fotografowania, oraz sprzęty przydatne do efektywnej selekcji i bezpiecznego przechowywania zdjęć w podróży. Zachęcam do udziału w warsztatach fotografii podróżniczej prowadzonych przez Piotra Trybalskiego nie tylko te osoby, które dopiero planują fotograficzną podróż ale również tych, którzy chcą uporządkować już posiadaną wiedzę.

Katarzyna Mazurkiewicz
podróżnik i przewodnik wypraw trekkingowych, prezentuje profesjonalne pokazy slajdów podróżniczych, organizuje festiwal slajdów podróżniczych TERRA

Piotrek nie tylko robi świetne fotografie, ale potrafi i chce dzielić się swoją wiedzą. A na dodatek potrafi to zrobić. Oczywiście można robić zdjęcia w podróży i jakieś tam zbiory setek fotografii przywozić. Aby osiągnąć wyższy poziom wtajemniczenia, ustrzec się błędów, marnowania czasu, energii, pieniędzy (m.in. na niewłaściwie kupiony sprzęt) warto wkręcić się na warsztaty fotograficzna. Piotrek otworzy wam obiektyw i oczy:-)

Marek Tomalik
dziennikarz, podróżnik

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.