Serdecznie zapraszam na kolejną edycję warsztatów “Fotografowanie w podróży”. Tym razem zajmiemy się fotografowaniem ludzi i portretem w podróży.  

Jednodniowe, intensywne warsztaty dla wszystkich, którzy jesienią i zimą chcieliby poprawić swoje umiejętności fotograficzne. Tym razem skupimy się na tematyce fotografowania ludzi, a w szczególności portretu w podróży. Jak zrobić piękne zdjęcia spotkanych w czasie podróży ludzi? Jak z nimi rozmawiać, jak przekonać by nam pozowały, jak zapisać na zdjęciu charakter fotografowanej osoby? W czasie całodziennych warsztatów omówimy kompleksowo zagadnienia związane z tą trudną ale dającą ogromną satysfakcję dziedzina fotografii. Warsztaty organizowane w ramach Akademii Podróżowania Trzy Żywioły.

8WKF_Piotr_Trybalski

PROGRAM WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH:

 W ramach całodziennych zajęć zostaną omówione następujące tematy:

 1. Fotografowanie ludzi – jak sprawić, by każdy pozwolił nam zrobić sobie zdjęcie
 2. Obiektywy, ogniskowe i przesłony czyli kreatywne wykorzystanie sprzętu w fotografii portretowej i fotografowaniu ludzi (w tym poradnik zakupowy – jaki aparat kupić)
 3. Kompozycja, kadrowanie – pion czy poziom, czyli jak ustawić modela w kadrze?
 4. Tło w fotografowaniu ludzi – jak je znaleźć, jak wykorzystać naturalne tła
 5. Oczy i ich rola w fotografii portretowej
 6. Zdjęcia ludzi w świetle zastanym – jak wykorzystać i kontrolować światło, cień, jak pomóc sobie lampą błyskową, portret po zmroku
 7. Portret, zdjęcia grupowe, fotografowanie ludzi w czasie imprez i  wydarzeń
 8. Fotografowanie ludzi na ulicy – jak się przełamać i zrobić niepowtarzalne zdjęcia
 9. Fotografowanie ludzi w różnych kulturach i krajach – jak unikać kłopotów i wrócić z dobrym zdjęciem.
 10. Złam zasady! – czyli kreatywne pomysły, szalone kadry i nietypowe ujęcia. Jak pracować nad własnym stylem w fotografowaniu ludzi.
 11. Jak powstało to zdjęcie? – omówienie zdjęć portretowych na konkretnych przykładach fotografii
 12. Obróbka zdjęć portretowych w komputerze – cyfrowa ciemnia czyli ostatni etap w przygotowaniu pięknych zdjęć.
Opinie uczestników poprzednich edycji:

Jestem bardzo zadowolona , dowiedziałam się o wielu przydatnych rzeczach   i chętnie skorzystam z innych warsztatów związanych z fotografią u pana Piotra  (Agnieszka Sochacka, Wrocław)

Warsztaty były bardzo interesujące.  Treść warsztatu była zgodna z jego tematem.  Teoria została poparta przykładami.  Dla mnie było ważne   że przedstawił Pan własny sposób myślenia o fotografii. Zrozumiałam jak o niej myśleć.  Mówi Pan bardzo przejrzyście, nie ma niejasności. (Anita Florczak, Wrocław)

Jak najbardziej warsztaty bardzo ciekawe i bardzo przydatne, strona psychologiczna i kontakty z ludźmi w innych stronach globu uważam za ciekawą tematykę/zagadnienie czy osobiste doświadczenia w fotografowaniu ludzi(Agnieszka Karkulowska. Wrocław)

Warsztaty bardzo mi się podobały. Pierwszy raz byłem na tego typu warsztatach, jestem samoukiem i do wszystkiego w fotografii raczej dochodziłem doświadczalnie i czasami coś czytając. Ciągle brakuje czasu na doczytanie i wciąż czuję brak wiedzy. Spotkanie bardzo mi pomogło i to zdecydowanie lepsza forma na poznanie tematu. Dlatego jestem bardzo zadowolony z warsztatów i na pewno będę w przyszłości korzystał z podobnych spotkań. Tematyka jest bardzo obszerna, ale bardzo ciekawie przedstawiona poparta własnym dorobkiem i doświadczeniem. Było tak bardzo interesująco, że nie wiadomo kiedy minął czas spotkania. Chciałoby się więcej. A zakupiona książka jest po prostu REWELACYJNA!!(Jacek Dąbrowski, Kraków)

Jestem bardzo zadowolona, wiadomości przekazywane w sposób lekki i przystępny z nutą humoru i „garścią ” anegdotek co powoduje że warsztaty są bardzo przyjemne a czas upływa bardzo szybko.  (Marzena Ziobrowska, Wrocław)

Nie chcesz przegapić kolejnych warsztatów? Zapisz się do newslettera

O WARSZTATACH:
Cykl jednodniowy: od godz. 10.00 do 17.00 (z przerwą godzinną) – miejsce zostanie potwierdzone po zamknięciu listy uczestników
W cenie: uczestnictwo w warsztatach, kawa, herbata soki, woda i snacki w czasie trwania warsztatów,  ebook podsumowujący warsztaty na zakończenie zajęć, certyfikat ukończenia warsztatów.

Koszt uczestnictwa: 369  zł 

W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu (email: piotr@trybalski.com, tel. +48 791 851 871)

 

TERMIN WARSZTATÓW:

 • Zapisz się do newslettera poniżej aby nie przegapić.

Poprzednie edycje:

VIII – kwiecień 2016, Kraków
VII – 28 marca  2014, Kraków
VI – 23 listopada 2014, Kraków
V – 30 marca  2014, Kraków
IV – 17 listopada 2013, Kraków
III – 10 listopada 2012, Kraków [
II – 17 listopada 2012, Wrocław
I – 18 listopada 2012, Katowice

 

Warsztaty prowadzi Piotr Trybalski

Autor książki: Fotograf w podróży”, zdobywca tytułu Travel Photographer of The Year 2014 w kategorii “Spirit of adventure” i finalista Grand Press Photo 2015 w kategorii portret sesyjny. 

Od kilkunastu lat podróżuje, piszę i fotografuję. Jestem dziennikarzem i fotografem, publikowałem zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzę blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

Piotr Trybalski - Fotograf w podróży

Uczestniczyłem i współorganizowałem wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Moją pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jestem współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego “Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuję „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.