Zapraszam na zimowe warsztaty fotograficzne na Islandii – plener w najbardziej niesamowitej porze roku. Spróbujemy zapolować na zorzę polarną. 

Kolejny, zimowy wyjazd na Islandię sprawia, że miast martwić się zimnem rozgrzewa mnie perspektywa oglądania i fotografowania jednych z najpiękniejszych krajobrazów świata – w zmrożonej, zimnej scenerii. 

 Jak będą wyglądały nasze warsztaty?

Intensywnie, zimą wschodzi po 10.00, zachodzi ok. 16.00. Poranki przeznaczamy na sprawne przemieszczenie się na miejscówkę by fotografować wschody słońca. W ciągu dnia światło jest ciekawe więc nie marnujemy czasu – tak by zdążyć na złotą, a potem błękitną godzinę – zachód słońca. Tym, którzy nie za bardzo wiedzą jak ugryźć temat fotografowania o tych, pięknych porach przeprowadzę praktyczny wykład – opowiem, pokażę, skoryguję błędy. Wieczory przeznaczamy na zajęcia – praktyczne warsztaty z fotografii krajobrazowej. Pokażę Wam nie tylko jak fotografować w takich rejonach jak Islandia, ale także jak robić to w górach, pustyniach, jak zmierzyć się z krajobrazem miejskim. 

Dla kogo są te warsztaty?

Jeśli czujesz się mocno w fotografii – świetnie, wymienimy nieco myśli na praktyczne tematy, zderzymy wiedzę i doświadczenie. A poza czasem na rozmowy będziesz mieć szansę na udane zdjęcia w świetnych miejscówkach. Islandię znam bardzo dobrze, prowadzę tu coroczne warsztaty od 2012 roku. Wiem gdzie, o której godzinie pojawić się by trafić na najlepsze światło. Jeśli zaś dopiero rozwijasz się fotograficznie, pomogę Ci szybciej znaleźć dobrą drogę do dobrych zdjęć. Prócz pracy w plenerze, gdzie będę do Twoje dyspozycji, służąc radą, pomocą – zarówno w kwestiach technicznych jak i kompozycyjnych – w długie, zimowe wieczory skipimy się na innych aspektach fotografowania – w tym na pracy z własną, fotograficzną wyobraźnią. Szczególny akcent położę na fotografowanie na długich czasach naświetlania, z wykorzystaniem szarych filtrów neutralnych. 

Gdzie będziemy fotografować?

Moje ulubione, idealne na zimowe fotografowanie miejscówki:

  • Półwysep Reykjanes, w tym klify Valahnúkamöl
  • Półwysep Snaefellsnes, w tym słynna góra Kirkjufell i nie mniej słynny wodospad Kirkjufellsfoss, klify w okolicy Arnarstapi.
  • Golden Circle – czyli Złoty Krąg z wodospadem Gullfoss, słynnym gejzerem Strokkur i malowniczą doliną Thingverill. Do tego islandzkie konie z okolicznych farm. 
  • Południowe Wybrzeże – przez wodospady Seljalansdfoss, Skogafoss, czarne plaże i klif Dyrhólaey, malownicze Vik, aż po Jökulsárlón – Lagunę Lodowcową. 
  • Reykjavik, najbardziej kolorowa stolica w Europie, ze świetnymi muralami i punktami widokowymi w centrum miasta. 

Jaki będzie efekt warsztatów?

Poznacie techniki, socjotechniki, zagadnienia sprzętowe związane z fotografią krajobrazową. Dowiecie się jak prawidłowo komponować, jak wyszukiwać miejscówek a w nich idealnych miejsc na zdjęcia, jak ujarzmić światło, ja używać filtrów neutralnych i połówkowych. 

Nie chcesz przegapić kolejnych warsztatów? Zapis się do newslettera

O WARSZTATACH:

AKTUALNY TERMIN WARSZTATÓW:

  • 25 stycznia – 1 lutego 2018,
  • ZGŁOSZENIA, ceny i dodatkowe pytania – proszę pisać piotr@trybalski.com

Ilość miejsc ograniczona do 8, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu (email: piotr@trybalski.com, tel. +48 791 851 871)
 
Organizator warsztatów: Piotr Trybalski
Organizator wyjazdu: Biuro Podróży „Stowarzyszenie Nautilus” , wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego pod numerem Z/27/2012, posiadające gwarancję ubezpieczeniową TU Europa Sp. z o.o.

O mnie:

Piotr Trybalski, autor m.in. książki: Fotograf w podróży”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo 2016, finalista Grand Press Photo 2015 i 2017, Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. 

Od kilkunastu lat podróżuję, piszę i fotografuję. Jestem dziennikarzem i fotografem, publikowałem zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzę blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

Piotr Trybalski - Fotograf w podróży

Uczestniczyłem i współorganizowałem wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Moją pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jestem współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego “Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuję „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.