Zapraszam na warsztaty fotograficzne, fotowyprawę do nepalskiej prowincji Mustang – krainy ośnieżonych szczytów Annapurny i Dhaulagiri, starych buddyjskich świątyń i zapierającego dech w piersiach krajobrazu.

To będzie mój trzeci pobyt w Nepalu. Tym razem warsztaty fotograficzne organizuję wraz z fundacją “Szkoły na końcu świata“, która od lat wspiera edukacje nepalskich uczniów w Jharkot. W czasie warsztatów przejdziemy fragmentem doliny Kali Gandaki fotografując po drodze malownicze himalajskie wioski, gompy i czorteny. Będziemy podglądać mnichów w tybetańskim klasztorze i Hindusów pielgrzymujących do słynnego kompleksu świątynnego w Muktinath, z aparatami fotograficznymi odwiedzimy domostwa Lobów i wybierzemy się na przełęcz, z której rozpościera się widok na bezkresną Wyżynę Tybetańską. Wreszcie,na koniec, poznamy fotogeniczne dzielnice starego Katmandu i Bhaktapur.

Warsztaty będą szczególne z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że dzięki wieloletniemu zaangażowaniu Fundacji we wsparcie edukacji młodych ludzi w Nepalu będziecie mogli zaglądnąć do nepalskich domów, poznać zwyczaje, codzienność, troski i radości Nepalczyków. Będziecie mogli portretować, przygotować reportaż, nakręcić film. Będziecie traktowani jak „swoi”.



PLAN WARSZTATÓW:

17.10. – Dzień I: wylot z Polski
18.10 – Dzień II – aklimatyzacja, fotografowanie Thamelu i Durbar Square,
19.10 – Dzień III – fotografowanie kompleksu świątynnego w Bhaktapur. Wieczorem Festiwal Diwali (Festival of Lights).
20.10 – Dzień IV – fotografowanie kulminacyjnych obchodów Festiwalu Diwali, zakupy, wykupienie trekkpermitów.
21.10 – Dzień V: Wylot do Pokhary, zdjęcia w Pokharze – zachód słońca z widokiem na Machhapuchhare, jezioro.
22.10 – Dzień VI: Wylot samolotem z Pokhary do Jomsom 2 743 m n.p.m. Po śniadaniu w Jomsom początek fotograficznego trekkingu wzdłuż doliny Kali Gandaki. Wieczorem foto spacer po wiosce Kagbeni 3 092 m n.p.m. (trekking: ok. 12 km)
23.10 – Dzień VII: ciąg dalszy fotograficznego trekkingu z Kagbeni do Jharkot 3 500 m n.p.m.: wysokogórski krajobraz podnóży masywu ośmiotysięcznika Annapurna. (trekking ok. 21 km, nocleg w Jharkot)
24.10 – Dzień VIII: Aklimatyzacja w Jharkot: z wizytą w pięciuset letnim klasztorze, fotoreportaż z życia szkoły i mnichów, wycieczki na punkty widokowe (spacery aklimatyzacyjne 3-4 km, nocleg w Jharkot) 
25.10 – Dzień IX: fotograficzna wycieczka do Dzong – Jhong  (klasztor, fotografujemy w rodzinnych domach uczniów szkoły w Jharkot) i dalej na przełęcz Gyu La, fotografujemy surowy krajobraz Wyżyny Tybetańskiej. (trekking z opcją 10 km lub 15,  nocleg w Jharkot)
26.10 – Dzień X: fotografowanie hinduskich pielgrzymów i słynnego kompleksu świątynnego w Muktinath 3 700 m n.p.m. Zachód słońca na ośmiotysięczniku Dhaulagiri. (trekking 6 km, nocleg w Jharkot)
27.10 – Dzień XI : Trekking w kierunku Thorong La 5 416 m n.p.m.: wysokogórski plener fotograficzny u podnóża Annapurny (trekking z opcją do 25 km i  wejściem na przełęcz dla chętnych i odpowiednio zaaklimatyzowanych, opcja krótszego podejścia w górę doliny i powrotu, nocleg w Jharkot)
28.10 – Dzień XII – powrót do Jomson(trekking – zejście w dół doliny 20 km, nocleg w Jomsom)
29.10 – Dzień XIII – przelot do Pokhary i od razu do Katmandu.
30.10 – Dzień XIV: Swayambhu, Bodnath: fotograficzny spacer po tybetańskich placach świątynnych w Nepalu, pożegnalna kolacja na Thamelu.
31.10- Dzień XV – wylot do Polski

 

Chcesz pojechać? Zapisz się Newsletter warsztatowy i zapraszam też do  kontaktu emailowego.

 

 


O WARSZTATACH:

  • Kiedy: –
  • Grupa: 10 osób
  • Zapisy:

Organizator warsztatów: Piotr Trybalski
Organizator wyjazdu: Biuro Podróży „Stowarzyszenie Nautilus” , wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego pod numerem Z/27/2012, posiadające gwarancję ubezpieczeniową TU Europa Sp. z o.o.

O mnie:

Piotr Trybalski, autor m.in. książki: Fotograf w podróży”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo 2016, finalista Grand Press Photo 2015, Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. 

Od kilkunastu lat podróżuję, piszę i fotografuję. Jestem dziennikarzem i fotografem, publikowałem zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzę blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

Piotr Trybalski - Fotograf w podróży

Uczestniczyłem i współorganizowałem wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Moją pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jestem współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego “Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuję „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.