Czy moje zdjęcia są dobre, jakie popełniam błędy? W którym kierunku iść? Jeśli zastanawiasz się czy robisz dobre zdjęcia, jeśli szukasz rady, wskazówki „dokąd iść” w swojej fotograficznej drodze – zapraszam Cię na I edycję Przeglądu Portfolio – spotkanie LIVE –  przegląd portfolio fotograficznego.

TERMIN: zostanie ogłoszony WOLNE MIEJSCA: brak  CENA: 250 zł

 

Przegląd portfolio to najpopularniejszy sposób oceny zdjęć, często organizowany w czasie znanych festiwali fotografii w Polsce i za granicą. Świeże spojrzenie osoby z zewnątrz, krytyczna (ale nie krytykancka) ocena prac i odpowiedź na pytanie: co dalej to często moment przełomowy, który pozwala na bardziej świadome i ciekawsze fotografowanie. W tej edycji Przeglądu zapraszam maksymalnie 10 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń. 

UWAGA: Termin 25-29 maja oraz kolejny 1-7 czerwca są już zajęte. Zapraszam do zgłaszania się na indywidualne przeglądy portfolio – tutaj.

Co to jest przegląd portfolio?

To moja, subiektywna, ale poparta latami doświadczeń w fotografowaniu, szkoleniu i oglądaniu zdjęć, ocena Twoich prac. Jeśli czujesz obawę by przesłać mi swoje zdjęcia – pozbądź się jej. Jestem tu po to, aby Ci pomóc, a nie  „mądrzyć”  się. To nie forum dyskusyjne, na „którym każdy wie najlepiej”, a „jego zdjęcia są i tak najlepsze”. Oceniam konstruktywnie. Zdjęcia będę oceniał online, w czasie rzeczywistym zobaczysz co z nimi robię (kadrowania, edycja, zaznaczanie elementów, wykluczanie elementów etc). tak przygotowany materiał dostaniesz później w postaci filmu. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda ocena zdjęć – przybliżony obraz znajdziesz w czasie porannych spotkać “W trybie porannym” – sprawdź

Ile to potrwa?

Cały przegląd to pięć sesji po ok. 2 godziny każda. Spotykamy się online, o godzinie 20.00 przez pięć kolejnych dni – od poniedziałku do piątku. Jeśli zdarzy się, że nie będziesz mógł uczestniczyć w którymś ze spotkań – nic straconego, dostaniesz zapis wideo wszystkich spotkań, będzie można je odtworzyć w dogodnym terminie. 

Co Ci da moja ocena?

Oceniając Twoje zdjęcia powiem Ci:

 • Które z nich są naprawdę dobre
 • Które z nich są słabsze i dlaczego
 • Jakie błędy popełniasz: kompozycyjne i techniczne;  jak je skorygować
 • Który temat – wg mnie – lepiej „czujesz”, a w którym się „gubisz”
 • Jak rozwijać się dalej, co zrobić, by ciekawiej, lepiej fotografować.

Dlaczego nie indywidualnie?

Jeśli masz ochotę na indywidualny Przegląd – zapraszam Cię tutaj

Przegląd grupowy ma tą zaletę, że przez pięć sesji, w czasie których oceniam prace dziesięciu osób masz szansę zobaczyć fotografię innych fotografów i posłuchać mojej oceny. To wartość dodana do mojej oceny Twoich fotografii. 

Przegląd portfolio krok po kroku:

 1. Zamów portfolio, zapłać online. 
 2. Wybierz 10 najlepszych zdjęć, różnorodnych, tak bym zobaczył jak i co fotografujesz. Nie wysyłaj zdjęć podobnych (np. 3 portretów lub 3 zachodów słońca etc – staraj się wybrać różna kadry, te najlepsze)
 3. Prześlij mi je – najlepiej udostępniając na dropboxie lub wetransfer.com, nie przesyłaj mi linków do galerii na stronie internetowej czy facebooku
 4. Odpowiedz na pytania z ankiety – prześlę Ci stosowną po zgłoszeniu
 5. W czasie wideo spotkani porozmawiamy o Twoich zdjęciach, a zapis wideo spotkania dostaniesz po spotkaniu

Jak przekaże Ci moją ocenę?

Optymalnym rozwiązaniem jest spotkanie online, czyli wideo rozmowa przez Internet. Nie potrzebujesz do tego żadnego oprogramowania – wystarczy komputer z głośnikami i  kamerką. W czasie takiego internetowego spotkania będziesz mógł usłyszeć moją opinię. Pokaże Ci – w czasie rzeczywistym – co można na nim, zdjęciu, zmienić aby było lepsze (zarówno w kwestii kadrowania jaki i obróbki w komputerze). Nasze internetowe spotkanie będzie trwało do 2h. Optymalna pora to wieczór, kiedy będziesz mieć czas i chwilę na skupienie. Spotkanie zostanie zarejestrowane, a link do filmu dostaniesz po spotkaniu – ocenę będzie można odtworzyć ponownie. Na pewno otrzymasz pisemne podsumowanie naszego spotkania i porady związane z Twoimi fotografiami.

Piotr Trybalski - Fotograf w podróżyPiotr Trybalski, fotograf, reporter, pisarz. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty i kursy fotografii w Polsce i za granicą. Autor książek: Fotograf w podróży”, “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, “Gdyby to nie był Everest”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo, finalista Grand Press Photo, od lat prowadzi warsztaty edycji zdjęć i fotowyprawy. Publikował zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Focus, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

 • Nikon – Szeroki Kadr – Fotograf miesiąca, Piotr Trybalski, zobacz >>
 • Nikon – Szeroki Kadr – Jak powstało to zdjęcie, zobacz >>
 • Wirtualna Polska – Historia fotografuje się sama, zobacz >>
 • Etnosystem – Słucham, dźwigam, czytam, fotografuję, zobacz >>


Udział w tej edycji Przeglądu Portfolio to wydatek 250 zł. Zapłacić możesz w wygodny sposób: przelewem przez Internet lub PayPalem. Kliknij  ZAMÓW aby zamówić przegląd porftolio.


Poniżej poznasz portofolio wybranych osób, z którymi miałem okazję i przyjemność rozmawiać w czasie indywidualnej sesji. Przedstawione zdjęcia to wybór – moim zdaniem najlepszych – zdjęć, które oceniałem. Zaglądaj tu od czasu do czasu, regularnie będę prezentował nowe fotografie.

Daniel Podobiński

Fotografuje miasto – codzienność ludzi, rzeźby. Przyrodę i niepogodę (deszcz, śnieg, wiatr). Lubi makro, eksperymenty. Podobają mu się zabrudzenia, zachlapania na zdjęciach, wywołane właśnie przez pogodę.

 

Anna Dziewońska

Najbardziej lubi fotografować ludzi, ulicę – robić zdjęcie nocne i krajobrazowe. Fotografuje na wszystkich wyjazdach, dość często w weekendy ale i  w tygodniu.
 

 Elżbieta Targońska


 Jan Skwara

Najbardziej ciągnie go w kierunku fotografii podróżniczej i choć przełamanie się, by fotografować ludzi wciąż jest dla niego wyzwaniem, to jednak portret i reportaż sprawiają mu najwięcej radości. Lubi znaleźć się w miejscu gdzie coś się dzieje, szczególnie podczas jakiegoś święta.


Emilia Kargol

Mówi o sobie – fotograf amator, samouk. Fotografią zajmuje się w wolnym czasie, w podróży. Z potrzeby serca. Lubi minimalizm i nostalgię, co łatwo zauważyć na jej niektórych pracach. Mimo, że fotografię uprawia amatorsko, zdarzają się sytuacje, w którym ktoś prosi ją o wykonanie sesji fotograficznych. Lubi eksperymenty, dlatego fotografuje zarówno lustrzanką cyfrową jak i analogową, a także aparatami typu “lomo”. Strona www Emilii: http://aboveorbeyond.blogspot.com/


Janusz Witek

Amator z ambicjami zawodowca. Chciałby kiedyś fotografować profesjonalnie (czego mu życzę całym sercem). Fotografuje głównie w czasie licznych podróży, których ma na koncie całkiem sporo. Lubi fotografować ludzi i przyrodę i właśnie w tej działce fotografii chciałby się rozwijać. Używa aparatu Sony Alfa 550.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera