Zapraszam na bezpłatne warsztaty dla tych, którzy prócz zdjęć chcą przywieźć z podróży także dobry film

Sobota, 23 listopada, godz. 11.00, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, w ramach 4. Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły. Szczegóły: www.3zywioly.pl

Warsztaty w przystępny sposób przybliżą tajniki pracy nad scenariuszem podczas realizacji filmu „W poszukiwaniu legendy” oraz podróżniczego programu telewizyjnego „Hop na Glob!” jak również zachęcą uczestników do stworzenia własnego scenariusza i pomogą ułożyć ciekawą historię z materiałów które przywieźli z ostatnich wakacji bądź wyprawy.

konstanty-kulik1[1]Konstanty Kulik – rocznik 1979. Reżyser, żeglarz, podróżnik, szybownik i operator filmujący między innymi z bezzałogowych pojazdów latających. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca audycji dla TVP, filmów dokumentalnych dla kanału Planete oraz teledysków. Autor filmu „W poszukiwaniu legendy”, opowiadającego o wyprawie jachtu „Stary” przez Przejście Północno-Zachodnie. Film był prezentowany między innymi na festiwalach w Chinach, Grecji, Katarze, USA, Czechach, w Islandii i we Włoszech. Zdobył dwie główne nagrody — za najlepszą reżyserię i najlepszy film — na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo.

Od kilku lat Konstanty pracuje z Marcinem Jamkowskim nad filmem dokumentalnym „Uratowane z Potopu”, o wyprawie, która odszukała i wydobyła z dna Wisły 400-letnie królewskie zabytki Wazów zrabowane przez Szwedów w czasie Potopu. Za pomysł tego dokumentu autorzy otrzymali nagrodę dla najlepszego projektu podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.