Od 10 stycznia będzie można oglądać wystawę zdjęć “Terytoria” autorstwa Marzeny Hmielewicz i Marcina Jamkowskiego.

Wystawa zagości w budynku Agory przy ulicy Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Odkrywanie przynosi niezmiennie wielką radość. Poszukiwanie nowego, nieznanego. Przesuwanie granic poznania. Eksploracja. Ta fizyczna – odkrywanie nowych lądów, nowych miejsc; ta naukowa – dochodzenie do nowych idei, nowych zjawisk. Nowych ludzi. Nowych ścieżek.

Tym projektem Marzena Hmielewicz i Marcin Jamkowski eksplorują świat fotografii. Szukają dla swoich zdjęć nowych funkcji i TERYTORIÓW. Odchodzą od pośpiechu jaki towarzyszy fotografii prasowej. Zatapiają się w świat załamany w kropli wody, odbity w tafli lodu, zafalowany na powierzchni morza. Oświetlony przez promienie słońca rozproszone we mgle i burzy piaskowej. Ich fotografie pochodzą z wypraw na pustynie Sudanu i Omanu. Do dżungli Rwandy i między lody Grenlandii. Z wieloletnich wędrówek po Puszczy Kampinoskiej. Łączy je nieskończona dbałość o szczegół, o światło, o moment. Awansują fotografię do rangi malarstwa – od impresjonizmu, po sztukę kaligrafii.

Marzena Hmielewicz – urodziła się we Wrocławiu. Fotografuje od 1989 roku głównie reportaż. Od kilku lat, wykorzystując technikę fotografii próbuje nawiązać do różnych kierunków w malarstwie m. in. do impresjonizmu czy ekspresjonizmu wkraczając tym samym na nowe TERYTORIA.

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Czerpie inspiracje z otaczającego ją świata – najchętniej z natury. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej fotoreportaże publikowane są w największych polskich magazynach. Laureatka polskich i międzynarodowych konkursów fotografii. Wraz z Marcinem Jamkowskim tworzy Adventure Pictures.

Chętnie cytuje Edwarda Dwurnika, który mówi że trzeba tworzyć piękne obrazy, bo piękno jest kwintesencją życia.

Marcin Jamkowski – warszawiak. Fotograf wypraw – naukowych i eksploracyjnych. Jego zdjęcia pokazujące dopiero co odkryte TERYTORIA łączą w sobie wiedzę z perfekcyjną kompozycją i kolorystyką. Członek elitarnego The Explorers Club z Nowego Jorku. Studiował chemię na UW, reżyserię i scenopisanie na Harvardzie i produkcje filmów dokumentalnych na MIT. Były redaktor naczelny National Geographic Polska. Autor dwóch książek o eksploracji. Zdobywca nagród i autor kilku wystaw. Obecnie pracuje jako reżyser nad projektem filmu dokumentalnego „Uratowane z Potopu”.

Marzena i Marcin tworzą wspólnie kolektyw Adventure Pictures. Jego motto „w dobrym świetle” łatwo dostrzec na wystawionych fotografiach

Fotografie przedstawione na wystawie zostały wydrukowane na płótnie Canon Waterproof Canvas 320g/m2 przy użyciu 12-kolorowego plotera Canon iPF8400.

Mecenas wystawy

 Canon_WEB_logoAdventure_Pictures_logo

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.