Po raz dziewiąty zapraszamy Państwa w pierwszy weekend grudnia (5-6.12 2009)  do warszawskiego kina Luna na starannie wybrane pokazy slajdów z dalekich zakątków świata. Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży.
Jak zwykle postaramy się przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami chcemy pokazać że świat jest nie tylko taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia.
Terra Festiwal Slajdów PodróżniczychNajważniejsze w pokazie slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór (zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne “coś” co sprawia, ze pokaz zapada nam w pamięć.
Mamy nadzieję, że zapamiętaliście Państwo wspaniałe pokazy slajdów z gór wysokich wybitnego himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął w tym roku w Himalajach.
Podczas tegorocznej IX TERRY:
Na Kamczatce – krainie wulkanów na rosyjskim Dalekim Wschodzie razem z Żanetą i Jackiem Govenlockami będziemy paść renifery z Ewenami i podglądać z bardzo bliska niedźwiedzie łowiące ryby.
Podczas klimatycznych wędrówek po Bliskim Wschodzie z Mariuszem Jachimczukiem będziemy podróżować karawanowymi szlakami, odwiedzać bazary, podziwiać meczety i wdychać zapach kadzidła.
Rajskie wyspy Pacyfiku (Polinezja Francuska, Fidżi, Samoa, Tonga i Wyspa Wielkanocna) z ich bajecznymi krajobrazami i ciekawymi kulturami poznamy dzięki podróży poślubnej Małgorzaty Preuss-Złomskiej i Marcina Złomskiego.
Słuchając niezwykłej opowieści Olgi Morawskiej o ostatniej wyprawie himalaisty Piotra Morawskiego i swojej podróży do Nepalu po tragicznym wypadku jej męża pożegnamy się z autorem wspaniałych zdjęć i pięknych opowieści z gór wysokich.
Podróżując z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przez sawannę, tajemnicze płaskowyże tepui i dżunglę odkryjemy fascynującą przyrodę i zjawiskowe krajobrazy Wenezueli.
Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus zabiorą nas na samochodową wyprawę do Namibii gdzie m.in. odwiedzili plemiona Himba i Buszmenów, nauczyli się jak przetrwać na pustyni Kalahari i obserwowali dzikie zwierzęta.
Do trudno dostępnych rejonów Kolumbii zamieszkałych przez tajemnicze indiańskie plemiona Kogi i Arhuacos nazywające siebie ?Strażnikami Ziemi? dotrzemy wspólnie z Claudią Cardenas i Dominikem Bacem.
Lodowce u stóp Mt Cooka, turkusowe tafle jezior, jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami i klifowe wybrzeża Pacyfiku to tylko część z bogactwa krajobrazów i przyrody Nowej Zelandii, którymi zaskoczą nas Anna i Marcin Szymczakowie.
Od marzeń zaczyna się każda podróż…
Życzymy Państwu aby Festiwal stał się inspiracją do ciekawych podróży oraz aby spełniały się Wasze podróżnicze marzenia.
Więcej informacji, dokładny program: http://terra.waw.pl/festiwal.php
Miejsce imprezy: Centrum Artystyczne Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

Sponsorzy

:: Biuro podróży dla ciekawych świata ::

:: Serwis serwis poświęcony malarii i jej profilaktyce ::

:: Producent plecaków ::

:: Producent sprzętu outdoorowego :: :: Sklep Turystyczny Expedition ::

:: Program do projekcji multimedialnych :::: Program do projekcji multimedialnych ::

:: Systemy łączności i monitoringu GPS ::

Współpraca
:: Kino Luna :: :: Instytucja Filmowa ::
P

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.