I wreszcie, po latach nieobecności, bo grudzień zawsze witał mnie gdzieś na innym kontynencie… No więc wreszcie mogę zaprosić Was i na Terrę i na swój pokaz z podróży!

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlanie na wielkim, kinowym ekranie i usłyszą pełne emocji relacje i historie podróżników, reporterów i fotografów.

W programie: rodzinna wędrówka przez Góry Skaliste w USA i Kanadzie, zdobycie 7 najwyższych szczytów Afryki, rowerowa ekspedycja przez zimowy Bajkał, przejazd autem od Ziemi Ognistej aż do Alaski przez dwie Ameryki, eksploracja Namibii, odkrywanie mało znanych klimatów Kuby, niezwykłe historie zwykłych ludzi z Polski i przejście pieszego szlaku o długości 4700 km  wzdłuż Pacyfiku. 

KIEDY: 1-2 grudnia 2018
GDZIE: Warszawa, Kino Wisła, Plac Wilsona 2
BILETY: od 18 zł, do kupienia tutaj.

Gośćmi Festiwalu będą Robert Gondek – pasjonat Afryki realizujący projekt wejścia na najwyższe szczyty tego kontynentu, Kamila Kielar – specjalistka od samotnych wyjazdów na północ typu adventure,  Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie, dziennikarze, autorzy książek,  Jakub Rybicki – fotograf i zimowy jeździec rowerowy,  Krzysztof Story  – dziennikarz wsłuchujący się w ludzkie historie,   Anna i Marcin Szymczakowiegeografowie, fotografowie, autorzy książek, Piotr Trybalski – dziennikarz, fotograf, autor książek,  Michał Woroch – fotograf, prelegent, organizator wypraw.

Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, organizatorzy i przewodnicy wypraw trekkingowych w Himalaje, prekursorzy profesjonalnych slajdów podróżniczych w Polsce.

Festiwal TERRA, odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów  z różnych zakątków świata.

Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze – chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i  towarzyszące im emocje. Szczególnie dzisiaj, gdy często media straszą nas tym jak niebezpieczni są ludzie z innych kręgów kulturowych tak ważne są doświadczenia autorów z ich osobistych spotkań podczas podróży.

Organizatorzy tak dobierają prezentacje by widzów zaciekawiły, zachwyciły, skłoniły  do refleksji  oraz nawet zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma  za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Festiwal co roku  gromadzi liczną i wierną publiczność.

Bilet na jeden pokaz – 18 zł

Przedsprzedaż przez Internet na www.festiwalTerra.pl do 28 listopada oraz osobiście  w kinie Wisła od 29 i 30 listopada więcej informacji o festiwalu: www.festiwalTerra.pl

https://www.facebook.com/FestiwalTERRA