Zapraszam na warsztaty fotografii podróżniczej – fotowyprawę do Jordanii

TERMIN: 2022 WOLNE MIEJSCA: Tak REZERWUJ

Byłem na wielu pustyniach świata, ale wrażenia jakie zrobiła na mnie Wadi Rum nie przyćmiła żadna inna z pustyń

Mam ogromną przyjemność zaprosić Was na wspólną, fotograficzną wyprawę do Jordanii. Tym bardziej mi przyjemnie, że zabiorę Was do miejsc, które zrobiły na mnie największa wrażenie: na niesamowitą pustynię Wadi Rum i do magicznej Petry.  Foto-wyprawa  połączona jest z warsztatami fotograficznymi.

Jordania jest krajem przyrodniczych i historycznych osobliwości. Najsłynniejszym zabytkiem kraju jest Petra – dawna stolica nabatejska i najoryginalniejsze spośród wszystkich zachowanych miast starożytnych. Do 1967 roku w granicach Jordanii znajdowała się wschodnia Jerozolima – od setek lat cel pielgrzymów Żydów, chrześcijan i muzułmanów z całego świata. Głównym celem naszego wyjazdu jest zobaczenie i sfotografowanie najsłynniejszych miejsc na terenie Petry i Jerozolimy oraz pobyt na malowniczej jordańskiej pustyni, gdzie spędzimy dwie noce w obozie beduińskim w głębi doliny Wadi Rum. Wielkim atutem wyjazdu są 2 dni w Petrze. Ponad to odwiedzimy wiele innych ciekawych i ważnych miejsc.

 

Program zostanie ogłoszony już niedługo, planuję następujące miejsca: 

  • Petra – wędrówki do specjalnych punktów widokowych, fotografia wschodów i zachodów słońca
  • Wadi Rum – najpiękniejszym przyrodniczym miejscu w Jordanii i jednej z ja piękniejszych pustyń świata, fotografia wschodów i zachodów słońca, zdjęcia ścieżek gwiazd
  • Wadi Mujjib i Wadi Dana – fotografowanie pustynnych krajobrazów
  • Morze Martwe – krajobraz i street photo
  • Fotografia starożytnej architektury: Al – Karak i Jerash
  •  Amman – street photo, zdjęcie blue hours

Fotografujemy w małej grupie. Mam czas dla każdego – zarówno na detaliczne tłumaczenie zagadnień fotograficznych jak i wskazówki o charakterze koncepcyjnym. Wieczorami siadamy do zdjęć, oglądamy, dyskutujemy.  W czasie warsztatów jest bardzo dużo czasu na fotografowanie. Nigdzie się nie spieszymy, szkolenie i dobre ujęcia to najważniejszy cel wyprawy.

W Jordanii stawiamy na:

  • fotografowanie krajobrazów, techniki długich czasów, błękitna godzina, złota godzina, zachody i wschody słońca, ścieżki gwiazd
  • street photo w Ammanie i nad Morzem Martwym
  • fotografia starożytnej architektury

W związku z tym, że fotografowanie ma ogromny związek z panującymi na miejscu warunkami pogodowymi, program warsztatów może się zmienić – w uzgodnieniu z grupą. Celem warsztatów jest podnoszenie umiejętności w zakresie fotografii, stąd kładę nacisk na to by spędzić więcej czasu w miejscach, które szczególnie nadają się do fotografowania i wykonać więcej bardzo dobrych zdjęć. Na warsztatach nigdzie się nie spieszymy, bo czas poświęcony na wykonanie zdjęć wprost przekłada się na ich jakość. Często się zatrzymujemy – w zależności od warunków oświetleniowych – wracamy do tych samych miejsc. W programie warsztatów znajdują miejsca najbardziej malownicze, fotogeniczne, najciekawsze kulturowo, czyli takie, które dają największe szanse na podniesienie własnych umiejętności fotograficznych.

Jaka jest moja rola?

Odpowiedzialny jestem za wybór miejsca warsztatów, logistykę szkolenia oraz przygotowanie grupy do wykonywania zdjęć. Codzienne odprawy przed wyjściem mają pomóc w wyborze najlepszych kadrów, konfiguracji sprzętu i zadaniach fotograficznych. Wieczorne spotkania i wspólne oglądanie wykonanych zdjęć to czas podsumowań, korekty błędów i długich, prowadzonych w przyjemnej atmosferze rozmów o fotografii.  

Dla amatorów czy profesjonalistów?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą przywieźć dobre, emocjonujące fotografie. W warsztatach mogą więc uczestniczyć zarówno amatorzy, którzy dopiero zaczynają fotografować, jak i doświadczone osoby, które chcą fotografować w nowych miejscach, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego, spotkać grupę takich jak oni – fascynatów fotografii i spędzić czas w bezpretensjonalnej acz fotograficznie bogatej atmosferze.

Prowadzący warsztaty, opiekun na miejscu: 

Piotr Trybalski - Fotograf w podróżyPiotr Trybalski, fotograf, reporter, pisarz. Autor książek: Fotograf w podróży”, “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014, Leica Street Photo, finalista Grand Press Photo, od lat prowadzi warsztaty edycji zdjęć i fotowyprawy. Publikował zdjęcia i teksty m.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Focus, Kaleidoscope. Prowadzi blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl

  • Nikon – Szeroki Kadr – Fotograf miesiąca, Piotr Trybalski, zobacz >>
  • Nikon – Szeroki Kadr – Jak powstało to zdjęcie, zobacz >>
  • Wirtualna Polska – Historia fotografuje się sama, zobacz >>
  • Etnosystem – Słucham, dźwigam, czytam, fotografuję, zobacz >>

 

Tu pojawi się Galeria zdjęć uczestników pleneru.

 

Zostaną ogłoszone wkrótce. 

 


Aby zgłosić się na warsztaty fotograficzne należy przesłać deklarację udziału na email: piotr@trybalski.com. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku wolnych miejsc tworzona jest lista rezerwowa, w wybranych przypadkach – dodatkowy termin wyjazdu. 

Po otrzymaniu deklaracji zostanie wysłana umowa udziału w imprezie turystycznej oraz warunki uczestnictwa i płatności.

Chcesz otrzymywać informację o kolejnych warsztatach i plenerach w pierwszej kolejności? Zapisz się na newsletter.