Planujesz letni weekend w Krakowie? Powiem ci gdzie fotografować w Krakowie i zrobić dobre zdjęcia. I dam 90 zł na nocleg w mieście.

Właśnie “stuknęło” dwadzieścia lat odkąd jestem szczęśliwym mieszkańcem Królewskiego Miasta. Dokładnie pół życia. Kocham Kraków za skalę – tak jak w moim podkarpackim, rodzinnym miasteczku da się tu chodzić piechotą miast rozbijać taksówkami, nienawidzę za ciemnotę tych, którzy gdzieś mają zdrowie i czystość powietrza i wciąż trują innych paląc śmieci i węgiel (jesienią i zimą ciężko się oddycha w mieście). Większość wolnego czasu – jeśli akurat nie wybywam na moje szosce poza miasto – spędzam na Kazimierzu – dawnej, żydowskiej dzielnicy – i nad Wisłą. Powoli odkrywam też Podgórze.

Kraków to wymarzone miejsce na zdjęcia, dzieje się sporo i jest co fotografować. A lato idealnym czasem, bo i turystów sporo (niech żyje street photo!) i światło ładne, złota i błękitna godzina atrakcyjna, a miasto na dodatek ładnie oświetlone. Nic tylko brać i fotografować. Prócz samego miasta ciekawe fotograficznie są okolice. Tutaj też kilka inspiracji. Po mieście warto chodzić piechotą, w zasadzie i okolice Rynku i Kazimierza czy Podgórza są w pieszym zasięgu. Nowa Huta – najlepiej tramwajem. Można też wypożyczyć rower miejski, zwłaszcza, że pierwsze 20 minut jest za darmo. A to wystarczy by przejechać np. z Rynku na Kazimierz.

Poniższy zestaw miejsc jest wyborem subiektywnym, o przypadkowej kolejności, jak pewnie zaważyłeś nie jest też oczywisty. Cóż, każdy wie jak wyglądają Sukiennice i Mariacki. Mam nadzieję, że ten wybór może cię zainspirować do przyjazdu i własnych, fotograficznych odkryć. Mapa pomoże ci zorientować się w lokalizacji. A linki zarezerwować noclegi i odebrać 90 zł a konto pierwszej rezerwacji w Krakowie lub w dowolnym, innym miejscu. Jeśli potrzebujesz przewodnika po mieście, chcesz połączyć fotografowanie Krakowa wraz z warsztatami fotograficznymi – napisz do mnie.

 Warsztaty fotografii podróżniczej w Krakowie, zapisy tutaj.

Zanim przyjedziesz do Krakowa i już na miejscu:

  • Sprawdź ceny i zarezerwuj nocleg w hostelu lub hotelu, kliknij. Pamiętaj, że nocleg na Kazimierzu równa się głośne imprezy, często do rana. Lepiej wybrać coś na Podgórzu.
  • Sprawdź ceny i zarezerwuj nocleg na kwaterze prywatnej i odbierz 90 zł (możliwy nocleg prawie za darmo), kliknij
  • Zobacz jak poruszać się po Krakowie komunikacją miejską, kliknij i sprawdź ceny biletów na komunikację miejską (autobusy i tramwaje, ten sam bilet), za dwudniowy zapłacisz 24 zł.
  • Zadzwoń po taksówkę, najtaniej w iCar (12 653 5555) i EkoTaxi (12 644 2222) lub skorzystaj z Uber-a (kod na pierwszy przejazd o wartości 25 zł – tutaj)
  • Rower miejski wypożyczysz rejestrując się tutaj. Cena 3-4 zł za godzinę. Do 20 minut – za darmo.
  • Sprawdź co się dzieje w Krakowie, kliknij.
  • Moje ulubione knajpki: na śniadanie w Momencie, lunch/obiad Sami Am Am (kuchnia syryjska, rewelacyjna), najlepsza pizza – Pizza Garden. Piwo pijam w Mechanoff-ie,

 

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.