Serdecznie zapraszam na specjalną edycję warsztatów dla fotografujących i podróżujących. „Fotografowania w wakacje” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą przywieźć dobre zdjęcia z wakacyjnych eskapad.


Dwudniowe, weekendowe, intensywne warsztaty dla wszystkich, którzy w te wakacje będą mieli chociaż odrobinę czasu aby fotografować. Nie ważne czy planujesz urlop nad Bałtykiem, wakacje w mieście czy wyprawę w nieznane albo leżakowanie na plaży w Tunezji – te warsztaty pozwolą Ci szybko zdobyć niezbędną wiedzę, skorygować błędy i przywieść z urlopu wymarzone fotografie. A potem pokazać je w atrakcyjny sposób bliskim!

_PTR9800

PROGRAM WARSZTATÓW:

Dzień pierwszy: 

 1. Aparat fotograficzny na wakacje – jaki kupić, i jak się nie dać naciągnąć.
 2. Fotograficzne akcesoria – czyli co nam się przyda podczas wakacyjnego fotografowania.
 3. Obsługa aparatu – jak poznać i twórczo wykorzystać funkcje aparatu aby z pozoru banalne miejsca i sytuacje nabrały koloru i budziły emocje.
 4. Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu fotograficznego – co fotografować?
 5. Jak zabezpieczyć swój sprzęt – przed złą pogodą i złodziejami.
 6. Jak fotografować:
 • na plaży, nad morzem
 • ludzi – jak zrobić piękny portret
 • w górach
 • w mieście
 • zachód słońca
 • o zmroku (tzw. zdjęcia nocne)
 • krajobrazy i panoramy
 • imprezy i wydarzenia
 • dzieci, akcję i ruch
 • …bez błędów – przegląd najczęstszy błędów i sposoby ich uniknięcia.

Dzień drugi:
W tym dniu odbędzie się plener fotograficzny, w czasie którego na bazie zdobytej wiedzy spróbujemy zmierzyć się z fotografowaniem Krakowa. Na chwilę to właśnie najpiękniejsze, polskie miasto będzie naszą, wakacyjną miejscówką, z której będziemy chcieli „przywieźć” jak najlepsze zdjęcia. Plener rozpocznie się o 10 rano, a zakończy po zachodzie słońca. W czasie pleneru będę na bieżąco pracował z kursantami, tak by już w czasie tworzenia fotografii korygować błędy i wskazywać gotowe, fotograficzne rozwiązania. Plener odbędzie się w ciekawych fotograficznie miejscach Krakowa.

_PTR5000

Ekstra:

 • Jak atrakcyjnie prezentować zdjęcia – jak ułożyć cykl fotograficzny, atrakcyjną galerię internetową, jak przygotować prezentacje multimedialne z wakacji na DVD.
 • I po wakacjach… Oprogramowanie do magazynowania, opisywania i edycji zdjęć w komputerze. Co wybrać, jak edytować?

_PTR1361

 

_PTR3188

_PTR1799

_PTR5376

_PTR7316

_PTR5219

O WARSZTATACH:

Warsztaty odbywają się w cyklu dwudniowym, weekendowym, ale można zdecydować się na uczestnictwo w dowolnym jednym lub dwóch dniach:

 • Dzień pierwszy: sobota,  od godz. 10.00 do 17.00 (z przerwą godzinną) –  miejsce: „Wioski Świata” – park edukacji globalnej, Tyniecka 39, Kraków. Cena 299 zł
  W cenie: uczestnictwo w warsztatach, kawa, herbata soki, woda i snacki w czasie trwania warsztatów,
 • Dzień Drugi: niedziela, plener fotograficzny w Krakowie, od godz. 9.00 do zachodu słońca z przerwą na drugie śniadanie i obiad (we własnym zakresie): Cena 299 zł

Koszt uczestnictwa w dwóch dniach warsztatów: 500 zł. Ilość miejsc ograniczona do 15, decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu (email: piotr@trybalski.com, tel. +48 791 851 871)

AKTUALNY TERMIN WARSZTATÓW:

 • Termin: 6-7 czerwca 2015, Kraków, brak miejsc

 

Warsztaty prowadzi Piotr Trybalski

Autor książki: Fotograf w podróży”, zwycięzca konkursu Travel Photographer Of The Year 2014

Od kilkunastu lat podróżuje, pisze i fotografuje. Jestem dziennikarzem i fotografem, publikowałem zdjęcia i tekstym.in. w: Magazynie Podróże, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Polityce, Wprost, Przekroju, National Geographic, Gazecie Wyborczej, FOCUSIE, Kaleidoscope. Prowadzę blog dla fotografujących podróżników FotografWpodrozy.pl.

Piotr Trybalski - Fotograf w podróży

Uczestniczyłem i współorganizowałem wyprawy ekspedycyjne do Australii, Wenezueli, Mali, na Madagaskar, Indii i Nepalu, Gwatemali. Moją pasją jest odkrywanie podwodnego świata, śledzenie znikających kultur i podróże szlakami world music. Jestem współautorem przewodnika „Polska dla Aktywnych” i poradnika fotograficznego „Fotograf w podróży”, od 2004 roku organizuję „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”.