Pin It

Chcesz mieć piękny, funkcjonalny blog – serwis internetowy z relacjami ze swoich podróży i zdjęciami? Możesz to zrobić sam i na dodatek całkiem tanio. Efekt – gwarantowany.

Nie trzeba być programistą aby uruchomić całkiem zgrabny, funkcjonalny i estetyczny serwis fotografa – podróżnika. Taki, w którym będzie można publikować relacje z podróży, zaznaczać wszystkie miejsca na mapie, dodawać zdjęcia i te także umieszczać na mapie, na dodatek wrzucać trasy z GPS-a i budować grupę fanów naszej podróżniczej aktywności. Z pomocą przychodzi nieoceniony WordPress i coraz lepsze funkcje, które umożliwiają spełnienie powyższych założeń.

Jak się do tego zabrać? To dość proste. Trzeba wykupić domenę, pod którą będzie znajdował się serwis, dalej miejsce na serwerze, kupić tzw. skórkę czyli gotowy szablon strony, zainstalować system WordPress, wgrać szablon i to w zasadzie tyle. Można dodawać zdjęcia, pisać teksty, komentarze, umieszczać wszystko na mapach podróży, tworzyć galerie zdjęć i wpisy video. Czyli wszystko to, czego nam potrzeba do tworzenia solidnego bloga podróżnika.

Zobacz także:

Portfolio fotografa, jak zrobić? Przegląd gotowych szablonów stron:

Jak przedstawia się kalkulacja dla uruchomienia własnego serwisu – bloga fotograficznego? Policzmy:

  1. Zakup szablonu (template) – 45 USD – czyli ok. 140 zł
  2. Zakup miejsca na serwerze – od 10 zł miesięcznie – czyli ok. 120 zł/rok (zobacz ofertę)
  3. Zakup własnej domeny (np. moja to trybalski.com) – ok. 13 zł/rok

RAZEM: 140 zł (wydatek jednorazowy) + ok. 11 zł/miesiąc.

Dodatkowo (jeśli chcesz mieć wszystko zainstalowane na serwerze, gotowe do wypełniania zdjęciami) – instalacja i konfiguracja serwisu na serwerze: 100 zł. Jeśli potrzebujesz takiej pomocy – napisz: pomoc@trybalski.com

Polecany szablon: wpTraveller – WordPress Travel Photo blog, cena: 45 USD. Sprawdź jak wygląda na żywo

A może to Cię zainteresuje?