Pin It

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad tzw. ogólnym poruszeniem? Skrzyknąć się, wymyślić coś, załatwić na to kasę i zrobić to? Jeśli tak – czytajcie dalej.

Prawda jest taka, że od jakiegoś czasu – wraz z przyjaciółmi –  robię coś takiego. Nazywa się „Festiwal Podróżników Trzy Żywioły” (najbliższy już w piątek, 30 sierpnia). Biegamy po firmach, sprzedajemy bilety, zapraszamy gości, ściągamy filmy – i się kręci. Nie jest to firma, to przedsięwzięcie, które wciąż daje nam fun i przekonanie, że robimy coś naprawdę fajnego, a sądząc po tłumach, które przybywają na imprezę – potrzebnego. Ale nie o festiwalu ten wpis.Groupon Starter

Rzeczy w tym, że dość ciężko kasę na zrobienie czegoś fajnego dostać. Zrobienie czegoś dla kogoś, nie dla siebie. Są różne granty, stypendia, wieloetapowe. Są serwisy fundraisingowe – tu, jeśli ma się fajny pomysł – łatwiej.

Kilka dni temu dostałem propozycje dołączenia do projektu Groupon Starter, który wymyślił Groupon. Tak, tak, ten sam, który pozwala na tańszy zakup grupowy różnych rzeczy. Nazywa się to Groupon Starter i oferuje 10 000 zł za fajny projekt. Jaki? Taki, który w jakiś sposób przysłuży się lokalnej społeczności – zmieni jakość życia, lub chociażby polepszy. Albo rozwiązuje jakiś konkretny problem lokalnej społeczności. Do 1 września mieszkańcy Krakowa, Poznania, Łodzi, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Warszawy i Wrocławia mogą zgłaszać pomysły na lokalne inicjatywy społeczne. Autorzy tych inicjatyw, które wzbudzą największe zainteresowanie – dostaną grant na ich realizację – owe 10 000 zł. Będzie sześć takich grantów.

Zasady są proste:

  • Do 1 września trzeba opisać inicjatywę – zgłosić ją tutaj
  • 3 września zaczyna się otwarte głosowanie, które potrwa do 15 września 2013
  • Od 23 września do 7 listopada 2013 – to czas na wyłonienie zwycięzców oraz realizacja zgłoszonych przez nich projektów.

Dodatkowo, prócz projektów można zgłaszać własne pomysły na oferty lokalne. Z wszystkich zgłoszeń zostaną wybrane najciekawsze, a ich autorzy będą mogli je bezpłatnie rozdystrybuować korzystając z sieci Groupona.

Jestem już po wstępnych rozmowach z moimi kolegami z Festiwalu i myślimy nad czymś fajnym, co moglibyśmy obok Festiwalu zrealizować. A że impreza dzieje się i w Krakowie i Wrocławiu, zastanawiamy się nad akcją w którymś z tych miast. Pewnie na dniach pochwalę się pomysłem.

Tymczasem, gdyby ktoś chciał zgłosić własny pomysł

Powodzenia!

groupon-starter-platforma

A może to Cię zainteresuje?