Pin It

Są takie filmy, które po prostu trzeba obejrzeć. Na ekrany wchodzi długo oczekiwana SAMSARA! Zobaczycie ją na Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu. 

Po 20 latach od nakręcenia kultowej „Baraki” Ron Fricke powraca na srebrny ekran fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł zaś wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara to wizualna i dźwiękowa uczta, której nie można przegapić.
„Hipnotyzujący film, który skłania do podziwu wysiłków, które Ron Fricke włożył w jego przygotowanie. Zastanawiamy się, w jaki sposób autor nakręcił takie sceny, jak nadzwyczajnie wykonany masowy taniec na dziedzińcu więzienia filipińskich więźniów, który wygląda jak wyjęty z filmów reżysera-choreografa Busby’ego Berkeleya.”
Anthony Quinn, „The Independent”

Zobaczcie trailer filmu, a kto chce zobaczyć cały film – niech wybierze się na Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły (23 – 25  listopada, HELIOS Nowe Horyzonty, Wrocław) – prócz Samsary ponad 20 innych, świetnych dokumentów. Program, trailery, opisy i bilety na http://3zywioly.pl 

Zobacz też trailer Baraki

Oraz Powaqqatsi

…i Koyaanisqatsi

A może to Cię zainteresuje?